Питане за водата- как я предлагате

  • 1 327
  • 31
  •   1
Отговори
  • при палмите и алигаторите,FL
  • Мнения: 1 001
По точно с какво, от време на време предлагам на Соня, но съм в чуденка с какво да и представя водата.Не ми се иска да я уча да пие от шише с биба, от чашите с клапа пак не е насно как става, остава варианта с лъжичка, но тогава следва преобличане, защото по-голямата/ да не кажа всичката/ вода е върху дрехите.
Накратко питането ми е от какво пропиха вода вашите деца.

# 1
  • София
  • Мнения: 7 097
Калина пропи от шише с биба.

# 2
  • при палмите и алигаторите,FL
  • Мнения: 1 001
С бибата не е ли по-трудно, в смисъл че Сони ползва бибата за дъвкане и доката я науча да смуче от нея, после пък трябва да я отучвам.

# 3
  • Мнения: 455
Мойта беба пропи с биба,но малко след това се усетих, че е време направо за чаша и най-големи количества(около 20-30 мл  Wink ) изпива от чашка за съхранение на кърма на Авент. Винаги слагам дебела салфетка или лигавник като предлагам. Удобни са и пластмасовите чашки за еднократна употреба  Wink важното е да се разширява нагоре, за да си отвори повече устата.  С лъжичка ми е супер изнервящо, с биба предимно си чеше венците, за сега няма никакъв усет към сламката и накрайника на неразливащата се чаша.

# 4
  • Мнения: 5 393
Започна с шише с биберон, после мина на чаша с накрайник, в момента пие от шише със сламка.Не разбирам кое му е толкова страшното на шишето с биберон, от лентичката ти виждам, че детето все пак е на 7 месеца, не е съвсем малко та да те е страх от отбиване заради биберона.Другия вариант е едни меки накрайници за шишета, аз ползвах на д-р Браун.Не са толкова твърди колкото накрайниците на чашите, по-лесно тече водата и ще  е по-лесно бебето да свикне с формата на накрайника.После може да минете на чаша.

# 5
  • София
  • Мнения: 7 097
Ако те е страх от отбиване, поне при нас нямаше подобен проблем - Калина си пиеше водичка от малка от шише с биба /без да дъвче бибичката/, същевременно я кърмих 8 месеца. Всъщност отби се заради шише с биба, но с лечебна хумана, защото получи разстройство и се наложи да мине на лечебна хумана. След това вече отказа да суче.

# 6
  • Мнения: 3 478
Ами и аз давах от шише с биба, проблеми за сега не сме имали. Все още е с такова, рядко и давам чаша с накрайник на този етап (смята я за играчка).

# 7
  • София
  • Мнения: 12 229
  Аз си мислех да купувам също чаша с накрайник, но сега като чета май няма смисъл.. А възможно ли е да почнат направо да се учат да ползват нормални чашки?

# 8
  • при палмите и алигаторите,FL
  • Мнения: 1 001
не за отбиването ме е страх, а за отучването.Имам приятелки и техните деца се отучваха от шишето с биба след втората годинка, това ми е притеснението.Май с лъжичката ми е най-лесно с чашата ме е страх да не се задави.

# 9
  • Мнения: 455
  Аз си мислех да купувам също чаша с накрайник, но сега като чета май няма смисъл.. А възможно ли е да почнат направо да се учат да ползват нормални чашки?
Напълно възможно  Peace При нас реалното пиене на течности започна именно с чашката за кърма на Авент,преди това случайно успяваше да издърпа нещо с бибата,а с мекия накрайник на чаша се уливаше повече от колкото като и давах направо с чаша.Поднасям и чашата към устата и леко я накланям,и тя си сърба сладко  Mr. GreenОбикновенно упражнението е най-безопасно за мен и за нея(от задавяне и омокряне ) когато е в столчето за хранене или стои права в кошарата си.

# 10
  • Мнения: 2 959
...Накратко питането ми е от какво пропиха вода вашите деца...
Нанди, Дана пропи вода/ то малко силно казано, "пропи"/ с лъжичка, но само по 2-3лъжички, иначе започна да харесва водата след 13-14мес и то от чашка, наистина в началото преобличането беше задължително. Биберон никога не съм предлагала. Успех Ви желая със Сончето, но имай впредвид че в началото кърмата ще бъде винаги предпочитаната течност.

# 11
  • Мнения: 532
  Аз си мислех да купувам също чаша с накрайник, но сега като чета май няма смисъл.. А възможно ли е да почнат направо да се учат да ползват нормални чашки?

Аз давам на дребосъка вода всеки път,когато аз пия-от моята чаша.
Има също и чашка с накрайник,от там също си пийва,но много разлива и не му я давам така често.

# 12
  • Мнения: 141
След шестият месец, спокойно можеш да предлагаш вода с чаша с накрайник. Няма опасност от отбиване. Личен опит! Има чашки с ограничител, които не позволяват водата да се разлива и да мокри детето. Можеш да провериш тези чаши http://www.avent.com/uk/en/toddlerfeeding.php. Ако сте малки, използвай медицинска лъжичка. С нея лесно се предотвратява разливане. (Третата от дясно на ляво http://www.safety1st.com/product.asp?productID=2562) На децата им е забавно да пият и от сламка, но пак зависи колко сте големи и от самото дете, разбира се.

# 13
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
  Аз си мислех да купувам също чаша с накрайник, но сега като чета май няма смисъл.. А възможно ли е да почнат направо да се учат да ползват нормални чашки?
Напълно възможно  Peace При нас реалното пиене на течности започна именно с чашката за кърма на Авент,преди това случайно успяваше да издърпа нещо с бибата,а с мекия накрайник на чаша се уливаше повече от колкото като и давах направо с чаша.Поднасям и чашата към устата и леко я накланям,и тя си сърба сладко  Mr. GreenОбикновенно упражнението е най-безопасно за мен и за нея(от задавяне и омокряне ) когато е в столчето за хранене или стои права в кошарата си.
И ние директно с най-обикновена чаша сме се учили - някъде към 6-тия месец,когато искаше всичко, което правя и аз, просто й давах от моята чаша. Чашка с човка й купих много по-късно и взе да я ползва чак като тръгна на градина за безопасност (тя пие чудесно от обикновено шише, но ако някой друг й го държи, иначе си налива вода в гушката и умира от смях Rolling Eyes)

# 14
  • Мнения: 215
И ние започнахме с шише с биба , сега сме с твърд накрайник , но от няколко дена го уча да пие от чаша и се научи , така че скоро махаме и шишето .

Общи условия

Активация на акаунт