Нека покажем на света мнението ни! Нека бъдем българи!

  • 739
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 20
Мисля, че всички ние вярваме в невинноста на сънародниците ни в Либия!
Но е крайно време да направим нещо за тях! Нека изкажем гласно и показно мнението ни!

Да се орнизираме на протест!

Тази идея от много време се прокрадва, но така и не се реализира!
Затова се обръщам към вас, защото вярвам, че може да помогнете!
Аз лично ще се нагърбя с отговорността да намеря подкрепа от висшестоящи и от известни хора!
Вярвам, че може да направим нещо стига да постигнем мащабност на събитието!

# 1
  • Мнения: 2 013
Извини моя скептицизъм, следя горе-долу процеса от самото му начало по времето, но подобни акции са не много смислени според мен.
Ясно е, че са невинни, това го знаят и либийците, и европейците, и американците. Само че са заложници в някаква политическа игра и тя ще трябва да се разплете...

# 2
  • Мнения: 3 491
На мене пък ми се струва, че в конкретния случай има смисъл от такова нещо. В Ню Йорк неотдавна българското консулство се опита да организира протест пред либийската мисия на Обединените нации, отишли са двама човека, и според мнението на единия от тях се е усетило раздвижване и притеснение в офисите на мисията.
Точно защото в цялата работа има нещо нагласено, си мисля, че може да се окаже обществен натиск.
Макар че според мене най-елегантният обществен начин от българска страна би бил да се организира благотворителен концерт в помощ на заразените деца, и там да се отправи призив за оправдаване на медицинските сестри.

# 3
  • Мнения: 3 405
Една добре организирана тълпа може да притесни всеки участник в политическа игра.
Но кой ще се заеме с организацията на подобни масови протести? Едно хаотично събиране няма да свърши работа - трябва някой да увлече тълпата за каузата.

Аз съм за и ще нося лентичката в Новогодишната нощ.

# 4
  • Мнения: 2 952
Много неща са направени , много  думи са изказани, много надежди са се изпарили.....много време е минало....Имате  добри  сърца , момичета.От мен - една  въздишка само.Аз съм песимист.Дано се окаже , че греша и да се   засрамя от себе си.

# 5
  • Мнения: 9 894
ако е бил необходим масов протест, щеше да се е получил досега. Когато на някого му дотрябва таксиметровите шофьори да се съберат пред парламента - постигна го. когато на някого му дотрябва маса хора през януари 97ма - постигна го. Ако тези познати на Рика-Рика вишестоящи и известни хора искаха да направят нещо, за 8 години щяха да си съберат тълпата.
Крайното време да се направи нещо мина. Сега отвсякъде ни намекват вече да го духаме, извинявам се за израза.

# 6
  • Мнения: 6 167
Кампанията с лентичката " Не сте сами" не е ли достатъчно национална?
Няма ли да бъде широко отразена в медии ( национални и международни)
 през идващите дни?

Последна редакция: нд, 31 дек 2006, 12:16 от Lennie

# 7
  • Мнения: 5 370
Кампанията с лентичката " Не сте сами" не е ли достатъчно национална?
Няма ли да бъде широко отразена в медии ( национални и международни)
 през идващите дни?

Точно за тази кампания си мислех днес, щях да пусна даже тема "какъв е за вас смисълът и", но се въздържах.
Ок, раздават се лентички, навсякъде, масово, едва ли не ти ги завират в ръцете по магазини, каси -И????
Извинете ме за цинизма, но какво ще помогне това? Не се ли опитват пак управляващите чрез медиите да си пооплакнат ръцете, преди да седнат доволно на богатата трапеза?
На кого в Либия му пука от "масовите" протести в не знам си кой квартал , град или паланка?

Къде бяха тооооолкова време нашите европейско ориентирани и отговорни , и ангажирани политици? Що толкова предизборни кампании се заиграваха с картата "Либия", а после всичко отшумяваше?
Твърдо отказвам да участвам в каквато и да е кампания и "да скачам, щот' иначе съм червен или пембен или нещо друго си". ПиснАло ми е на шапката да ме използват за масовки. Цели 17 години!!!! И лентички с трикольора няма да закачим у дома, щото в момента никак не съм даже горда с този трикольор.
Единствено мога да отида да се помоля и запаля свещ в "Света Неделя", защото само някаква свръхмилост Божия в момента би могла да им помогне....другото е от лукавия. Tired :

# 8
  • Мнения: 5 370
ако е бил необходим масов протест, щеше да се е получил досега. Когато на някого му дотрябва таксиметровите шофьори да се съберат пред парламента - постигна го. когато на някого му дотрябва маса хора през януари 97ма - постигна го. Ако тези познати на Рика-Рика вишестоящи и известни хора искаха да направят нещо, за 8 години щяха да си съберат тълпата.
Крайното време да се направи нещо мина. Сега отвсякъде ни намекват вече да го духаме, извинявам се за израза.
Ха-еваларката, има и други, които мислят абсолютно като мен.
В случая просто НИКОЙ няма такъв интерес, защото са забъркани ДРУГИ ИНТЕРЕСИ С ПЕТРОЛЕН АРОМАТ И ПРИВКУС. Peace newsm10

# 9
  • Мнения: 2 978
Като с лампичките спрени да светят по Коледа..ейй уплашихме Либийците с това Close Cry

Общи условия

Активация на акаунт