Трябва ли да спра кърменето заради настинка?

  • 1 425
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 119
Предварително се извинявам, сигурно повтарям нечия тема, но наистина е много спешно - двамата с Алекс сме болни - хрема, запушен нос, кашлица.Аз съм по-добре,просто малка настинка. Алекс е на 6 месеца и половина, кърмим се по 6 пъти на ден, захранен с плодови и зеленчукови пюрета от близо месец. Лекарката ми каза, да спра за 4-5 дена да го кърмя, защото му предавам зараза и да му давам Милумил. Той обаче въобщи не го яде с лъжица, биберон пък не признава. Накрая тази вечер се принудих да го накърмя, защото плачеше и не можеше да заспи. толкова ли е вредно за него, ако продължа - аз се чувствам почти добре, а той милия кашля , няма бронхит, гърдичките му са чисти.

# 1
  • Мнения: 124
Мила ,не се притеснявай!Бих те посъветвала да влизаш при бебо само докато го кърмиш и то с маска.а иначе ако имаш температура не трябва да го кърмиш.В момента за него е по-опасна заразата,която е по въздуха.Ние изкарахме плевмония преди седмица,от която се зарази първо мъжа ми,после аз и накрая бебо,но той я понесе най тежко,защото е най-малък.така,че ако имаш възможнос,изолирай го докато е време.Успех!Дано всичко да мине без усложнения! Praynig

# 2
  • Германия
  • Мнения: 8 096
 Thinking Аз колко пъти съм настивала, вече не помня, но никога не съм спирала да кърмя. Така или иначе моят организъм изгражда някакви антитела, които се предават чрез кърмата на бебето.

# 3
  • Мнения: 663
Thinking Аз колко пъти съм настивала, вече не помня, но никога не съм спирала да кърмя. Така или иначе моят организъм изгражда някакви антитела, които се предават чрез кърмата на бебето.
Така си е , няма причина да спираш кърменето,а тъкмо обратното, помагаш да преодолее болестта  в много случаи  съм била болна , а детето въобще не се разболява-кърмя нон стоп.Прочети това!!!:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=15674

# 4
  • Мнения: 119
Много ви благодаря за отзивчивостта, не очаквах някой на 31 декември да се занимава с моите болести и проблеми. Нямаме температура и двамата, само кашлица и хрема. Същото изкара таткото преди няма и седмица. Тази сутрин пак се кърмихме, но вече ни е по-трудно - явно нослето е по-запушено.

# 5
  • Мнения: 6 461
Кърми си детенцето спокойно.
...Тази сутрин пак се кърмихме, но вече ни е по-трудно - явно нослето е по-запушено.
Слагай физиологичен р-р в нослето.

# 6
  • София
  • Мнения: 1 056
Ne spirai da k&rmi6, slagai fiziologi4en raztvor (ili STERIMAR) i izsmykvai s pompi4ka predi k&rmene.
4rez k&rmata poema antitela i 6te se opravi po-b&rzo, a nqma da se razbolee pove4e bebeto.
Kogato Marian be6e na 4 mes. me tr&6na virys, posle se razbolq i tatito, no az ne s&m spirala da k&rmq i toi v&ob6te ne se razbolq.
Ne se pritesnqvai, k&rmeneto nikoga ne vredi na bebeto.

# 7
  • София
  • Мнения: 480
Кърми си бебчето, отпушвай му нослето за да може да суче и бързо оздравяване  Heart Eyes

# 8
  • Мнения: 119
След капките за нос му текнаха сополки и второто кърмене мина без проблем, сега юнака спи.
Пожелания за весели празници на всички майки и бебчовци и да бягат далеч от вас болестите през 2007 година!

# 9
  • Мнения: 2 829
Кърми си бебето спокойно, дори и с висока температура! По този начин му даваш готови антитела за да се пребори с болестта.
Наистина е неприятно като му е запушено нослето, но разбирам че сте се справили с това.
Весела нова година, и дано болестите да останат в старата!!!

# 10
  • Мнения: 2 019
Thinking Аз колко пъти съм настивала, вече не помня, но никога не съм спирала да кърмя. Така или иначе моят организъм изгражда някакви антитела, които се предават чрез кърмата на бебето.
Peaceне спирай

# 11
  • София
  • Мнения: 5 079
Кърми си бебето спокойно, дори и с висока температура! По този начин му даваш готови антитела за да се пребори с болестта.

По същата причина и благодарение на прочетеното по въпроса от този форум кърмих дори повече, преди два месеца, като се разболях - хрема и кашлица. Бебо си остана здрав като камъче. Heart Eyes

# 12
  • Мнения: 339
за 3-те месеца живот на бебчо, баща му боледува 3 пъти /един, от които супер тежък грип/, аз 2 пъти, а Крисчо слава богу остава здрав и съм сигурна, че само кърменето го опази PeaceСлагах маска докато съм близо до него-кърмене, къпане и т.н.
Успех и бързо оздравяване!

Общи условия

Активация на акаунт