Какво да очакваме за децата си като част от ЕС

  • 3 874
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 485
Мислите ли че ще има промени в скоро време? Аз лично много се надявам на подобрение, макар и да не е бързо. Кога ще видим и ние малко ред в тази държава!? Направо си мечтая за това. По отношение на хората с увреждания не знам какво да очаквам, но то едва ли е нещо изолирано от общите тенденции в обществото. Виждам, че реално много положителни неща се случиха през последните 2-3 години / някои от вас може и да не се съгласят, но истината е, че нещата бяха много по-трагични/. Въпреки че сме далеч от най-доброто възможно, има светлина в тунела и стискам палци не само на хартия да сме част от ЕС, защото мястото на България е там много преди останалите европейски държави /справка-историята/  Wink
Вие какво очаквате за децата си?

# 1
  • Мнения: 313
Ако ще в марсианския съюз да ни приемат, хората ще си останем същите...така че не очаквам нищо различно от положението сега - на хартия регламентирано, а на практика абсолютен хаос.

# 2
  • Мнения: 2 531
Аз очаквам да се подобри възможността за интеграция!

# 3
  • София
  • Мнения: 1 333
Ние очакваме по-лесно изследването и лечението на децата ни в Европа! Както и цените да не бъдат като за чужденци, а като за членове на европейското семейство.Един вид плащаната в България осигурителна здравна вноска да покрива част поне част от сумата за лечение, изследване, операции, престой и т.н.

Очакваме Европейският съюз да контролира дали наистина става интерграцията на хората с увреждания и тя Верно да се случи ,да не бъде само в отчетните доклади на Министерството, агенции разни и др.  подобни.
Да има ясли, градини и училища за нашите специални деца и ние техните родители да можем да ходим на работа (за да им осигуряваме необходимите медикаменти и скъпи пособия за нормалният им живот)  спокойни, че мъничетата ни са в сигурните ръце на специалисти с огромни сърца и души.

# 4
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Мнението ми се доближава до това на Живко. Не съм песимист, реалист по-скоро... И все пак очаквам промени, но ... след много, много време...

# 5
  • София
  • Мнения: 4 412
Аз също съм по-скоро реалист, но това което Нанди е писала, го чух по ТВ преди около месец. Може би трябва да се проучи дали и какви възможности за рехабилитация ще има.

# 6
  • Мнения: 1 193
Аз не очаквам нищо,поне първите години.После ако оцелееме,може и да се интегрираме и да живеят децата ни достойно.

# 7
  • Мнения: 4 585
   И аз не очаквам нищо от членството ни в Евросъюза. Не сега, не тоя месец и не тая година. А после очаквам Евросъюза да се разпадне и да си останем с жертвите по влизането. Токът ще поскъпне, бензинаът поскъпна, мама и тати трябва да работят повече, а за децата ще остава по-малко време. С всички произтичащи от това последствия, вкл и за здравите дечица.

# 8
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Очаквам по-голяма скъпотия

# 9
  • Мнения: 3 914
Аз очаквам да се подобри възможността за интеграция!
Мисля ,че вече се е подобрила ,поне по отношение на отношението на хората и обществото ,към децата с увреждания!
Ако ще в марсианския съюз да ни приемат, хората ще си останем същите...така че не очаквам нищо различно от положението сега - на хартия регламентирано, а на практика абсолютен хаос.
Не е така,ще ме извиняваш ,но изминалата година имах възможността да отида и в европейска държава и в източна такава и да направя съпоставка с отношението в БГ,ВЪРВИМ НАПРЕД,ВЯРВАЙ МИ!
Аз не очаквам нищо,поне първите години.После ако оцелееме,може и да се интегрираме и да живеят децата ни достойно.
Тук също,обясних по горе,в сравнение с някой източни държави с име на велики,поне в медицината,но отношението тук е на далеч по високо ниво и ако питате мен детето ми тук живее по достойно отколкото там,визирам държава като Израел ,например
Какво очаквам ли?Очаквам да продължи борбата за интеграция и мисля имаме реални шансове ,защото ако съпоставя отношението на изток,запад и БГ, е -ние сме посредата и вървим напред,сигурна съм,видях и вярвам Peace

# 10
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
ООО, докато не се размърдаме ние самите - какво да очакваме. Да- регламенти има, но нима трябва да чакаме някой нещо да промени в нашия живот??? Не - ние трябва да си го променим! И Това означава много работа. Работа за нас самите и за нашите деца. Имам някои неща наум и смятам да ви ги предложа- знам, че сме сила и се справяме с какво ли не, защо не и В европейския съюз  Wink

# 11
  • Мнения: 4 585
   Гледайте "пирамида"

# 12
  • София, в офиса
  • Мнения: 1 269
Волф, какво е Пирамида - филм или аз не разбрах

Иначе аз искам училищни автобуси и стимулиране на децата да се развиват, а не на учителите да бъдат безнаказани

# 13
  • Мнения: 4 585
   Това е предаване на Светла Петрова по БТВ. Ние нямаме кабеларка и аз забравям, че вие имате достъп до стотина програми. В предаването трима души водят обществен дебат по три теми, зрителите с СМСи определят победителя, който продължава напред. Тая вечер победител беше проф. Божидар Димитров. На второ место беше Герджиков. Второто място не означава нищо. Трудно е да станеш професор, да станеш депутат е фасулска работа. Темите бяха АЕЦ, Медиците в либия и Сливенските таксиметрови шофьори.
   Евро съюзът не е пансион за благородни девици.

# 14
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Волф, Огнян Герджиков е професор, правист  Wink Търговското право съм го учила по неговия учебник, много беше добър - учебника, не ми е проподавал иначе...
А ако не се лъжа и Божидар Димитров мина през депутатските места, то кой ли не мина... Та е объркано кой кой е и какъв е...
Предаването не съм го гледала, бяхме на гости  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт