промяна в режима и вида на храненето на 7м.

  • 417
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 772
здравейте Hug
за пореден път се нуждая от съветите ви Grinning
скоро бяхме на консултация и получихме нови насоки на хранене които искам да обсъдя с вас.до момента дъщеря ми е на 5-кратно хранене:
7.30-200 ам
10.30-ам или ам+плодово пюре или ам+бисквити
13.30-зеленчуково или месно пюре
17-кисел/каша
20.30- 200 ам
давам плодово пюре м/у храненията по 100мл.
доки каза че на нашата възраст може да преминем на 4 кратно хранене като храненето в 10.30 да заместя с плод.също така мога да давам попара,супа-30-40мл.,риба,дроб,цитруси по малко и че млеката трябва да са две.после се замислих и ми изникнаха следните въпроси:
1.как да заместя първото хранене с попара-трябва ли да захранвам отново по малко.и как точно се приготвя.
2.ако заместя с попара и следващото хранене с плод няма да има две млека.ако кисела и кашата се броят ок ама доки каза млека.
3.на обед трябвало да има 3 храни-30-40 мл.супа,пюре и плод.струва ми се множко.какво трябва да е количеството според вас
4.беба е яла месно пюре 3 пъти до сега.колко трябва да изчакам преди да дам нещо ново.
ако има нещо което пропускам за храненето на нашата възраст моля да споделите.
благодаря ви предварително  bouquet

# 1
  • Варна
  • Мнения: 3 227
1.как да заместя първото хранене с попара-трябва ли да захранвам отново по малко.и как точно се приготвя. Ако вече си давала съставките на попарата, т.е. сухари и сирене, няма нужда да захранваш постепенно. Ако не си давала сирене, можеш да го въведеш със зеленчуковото пюре на обяд. Иначе аз правя попарата със 3-4 сухара /но все пак Мони е доста по-голяма/, сирене, краве масло, и заливам с чай /може и с вода/.

2.ако заместя с попара и следващото хранене с плод няма да има две млека.ако кисела и кашата се броят ок ама доки каза млека. Няма да има две млека, можеш попарата да правиш с АМ, мисля че има майки които го правят така. Или пък да си оставиш сутрешното мляко още известно време, щом детето го пие.

3.на обед трябвало да има 3 храни-30-40 мл.супа,пюре и плод.струва ми се множко.какво трябва да е количеството според вас По принцип колкото иска детето. Мони със зор в момента изяжда обяда от кухнята /200 гр/ и малко от кремчето. За дроб и цитруси сте още малки.

4.беба е яла месно пюре 3 пъти до сега.колко трябва да изчакам преди да дам нещо ново. Имаш предвид друг вид месо ли? С всеки нов вид месо - пиле, телешко, риба, се захранва постепенно.

Нека и други майки се включат да ме допълнят  Laughing

# 2
  • София
  • Мнения: 1 457
На 7 месеца, менюто ни беше същото като вашето в момента  Grinning след 8-мия месец въведох попарата и се хранехме така:
07 ч.- АМ/кърма
10 ч. - попара със сирене - тогава въведох сиренето, а масло още не давах.
12 ч. - плодово пюре или пасиран плод - това не го броях като основно ядене  Wink
14 ч. - зеленчуково или месно пюре (понякога си дояждаше с кърма/АМ и заспиваше  Simple Smile)
18 ч. - каша или кисел с плод или плодово пюре
21 ч. - АМ преди заспиване
Попара не съм давала задължително всеки ден, понякога пак си давах мляко вместо попара.
За риба, дроб и цитруси ви е рано. Три яденета на обяд също си е абсурд. А и от плода няма никаква полза, като го дадеш точно след храненето  Peace

# 3
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 374
Моя беборан от скоро сам си изгради режим да се храни по 4 пъти през 4 часа.
Сутрин яде каша с плодове (опитвал е само 2 пъти попара и не й е фен),
На обяд - зеленчуково или месно пюре, 1/2 жълтък,
Следобен - крем, кисел или плодово пюре с бисквитки,
За вечеря - АМ с каша за шише
Яде само пилешко и пуешко. За сега ще изчакам с друг вид месо, но тук има пюрета на Гербер с ананас, манго, маракуя и папая и вече съм му дала от тях и той ги харесва.

# 4
  • Мнения: 772
благодаря ви за отговорите  bouquet все пак мисля да изчакам поне още седмица преди да започнем с попарата и смятам да я дам като втора храна за деня.напоследък все по малко пие млякото си сутрин така че по-нататък може и да го махна.така или иначе почти навсякъде слагам по малко мляко.

Общи условия

Активация на акаунт