Бебето в стаята на кака?

  • 1 115
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 565
Какво ще кажете? На 4ти живот и здраве ми предстои секцио.Малката си спи в отделна стая, в нашата имаше бебешко легло.Мислех си дали да не го пренесем при каката , за да не ревнува, но след като от седмица тя реве всеки ден да спи при нас в бебешкото легло днес го пренесох. Мисля да пробвам бебето да спи там още от първия ден.Какво ще кажете? Какви проблеми биха могли да възникнат? Има ли сред вас такива, които са отделили бебетата в самостоятелна стая от първия ден? Единия проблем , за който се сещам е малкия като се буди нощем да буди и каката и тя да не може да се наспи, ама....май е по-добре от това, което би се случило , ако малкото човече започне да спи при нас , а нея я държим в другата стая. Иначе през деня тя ще е на градина, вечер ще внимавам като са заедно да съм при тях , да не вземе да го нахрани с нещо...Simple Smile

# 1
  • Мнения: 1 734
Аз имам само едно дете, но си мисля че до някое време ако имам две, бебето ще спи при мен. Като знам Боби колко често се будеше вечер, а и по колко пъти се храни през нощта, би настанало едно непрекъснато разхождане от едната стая в другата. Някак си е неудобно и изморително. Поне според мен е така

# 2
  • Мнения: 227
Не бих оставила малко дете с бебе в една стая...та тя е дете все пак,не се знае какво ще и хрумне!Най-добре според мен ти и двете дечица в една стая-и ти ще си спокойна и каката няма да се чувства отделена!Успех и леко раждане! Simple Smile

# 3
  • Мнения: 1 877
Не е уместно да оставяш бебето само с каката.Все пак и тя самата е още бебе...

# 4
  • Мнения: 565
Не се притеснявам че каката ще и направи нещо.Първо ще сме непрекъснато на включен бебефон, който отчита всяко мръдване, второ , тя не може да слиза от нейното си легло , защото е високо. А  и е много в час и е кротка- не е от щурите непредвидими дечица:) Иначе разкарването не ме притеснява - тя като се роди спеше при нас и въпреки това се кърмехме в хола, за да  не будим тати. Много повече ме ужасява мисълта ,че може да се научи да спим в една стая или още по-зле в едно легло #Crazy Абе ще пробвам , пък ще видим....Тя отсега като усеща че идва новото бебе е изпаднала в някаква криза и реве по няколко пъти на нощ че иска в нашето легло да спи.

# 5
  • Мнения: 151
Какво ще кажете? На 4ти живот и здраве ми предстои секцио.Малката си спи в отделна стая, в нашата имаше бебешко легло.Мислех си дали да не го пренесем при каката , за да не ревнува, но след като от седмица тя реве всеки ден да спи при нас в бебешкото легло днес го пренесох. Мисля да пробвам бебето да спи там още от първия ден.Какво ще кажете? Какви проблеми биха могли да възникнат? Има ли сред вас такива, които са отделили бебетата в самостоятелна стая от първия ден? Единия проблем , за който се сещам е малкия като се буди нощем да буди и каката и тя да не може да се наспи, ама....май е по-добре от това, което би се случило , ако малкото човече започне да спи при нас , а нея я държим в другата стая. Иначе през деня тя ще е на градина, вечер ще внимавам като са заедно да съм при тях , да не вземе да го нахрани с нещо...Simple Smile
Нашия батко беше свикнал да спи сам и като се роди малката се опитахме да спим всички заедно в една стая. Но не стана работата, Алекс се будеше много често  от това че не беше свикнал с нашето присъствие в стаята. И така аз реших с таткото да се върнем в нашата спалня и да се опитаме да оставим децата сами доверявайки се на бейбифона. И не съжалявам вече година и половина нашите съкровища си спят сами и досега не съм имала никакви проблеми. Дори се търсят един друг и ако се случи така че единия да е при бабата другия много трудно заспива без него. Вечер си четем приказки казваме си лека нощ и децата заспиват без проблем.
Надявам се че съм ти помогнала да вземеш решение. Леко и безпроблемно раждане  Hug.

# 6
  • Мнения: 565
Много ти благодаря.НАдявам се и при нас да стане така.

# 7
  • Varna, Bulgaria
  • Мнения: 464
Моя приятелка, чиято голяма дъщеря (на възрастта на Валентина) израснахме заедно, сложи бебешкото легло в детската стая от първия ден на прибирането на бебето у дома.
Тогава каката беше на 2 години и 8 месеца, нямаше проблем и двете свикнаха да си спинкат заедно. Каката не се будела от бебето,а ако се буди,заспива пак. И те се прослушваха с бебефон, не е имало проблем и аз обмислям дали да не постъпя така ако живот и здраве имаме второ детенце. Мисля,че опита си заслужава.

# 8
  • На небето
  • Мнения: 5 530
1-во ще буди и каката. 2-ро така няма да се справиш с ревността, не стига, че бебто и отне вниманието на мама и тати, ами и окупира и стаята. А ревността се лекува само с много внимание и любов към каката.
Аз поне така си мисля... newsm78

# 9
  • София
  • Мнения: 2 079
Питай патило, не питай старило. Hug
Слагай смело бебето при каката още от първия час на влизането му в къщата. Заедно с бебефона, естествено, за всеки случай.  Flutter Инсталирай там и останалите помощни средства (място за повиване, мазила, кремове, гащи, памперси и т.н. подобни).
И не се страхувай от ревността.  ooooh! Outta Joint  Тя отначалото няма начин да не присъства при каката ....  Crossing Arms ooooh! Но когато приобщиш и каката, когато й дадеш възможност да помага, да подава това - онова, да присъства на всички манипулации, независимо дали помага, дори така, само да гледа ... тогава тя ще види, че няма от какво да се притеснява, че бебето не й заема местото, а си има свое и ще се успокои много скоро.
И, един съвет - говори й непрекъснато какво правиш на бебето и защо го правиш, дори с риск да те заболи устата от говорене. Peace

# 10
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Хммм, наистина...... Ама дали все пак не е по-добре бебето да е при мама в първите 2-3 месеца поне.. ooooh!

# 11
  • Мнения: X
Абе...... много "смело" ми се вижда да се слага малкото бебе веднага в стаята на голямото бебе.
Колко случаи има на задушени, хвърлени и т.н бебета от по-гоемите, защото не разбират. Освен това вероятността да повърне, да се задуши със завивка и т.н........
Съжалявам, че толкова черногледо, но мисля, че е по-добре бебето да поотрасне и по-голямото дете да го приеме и тогава да се слагат да спят в една стая.

# 12
  • Мнения: 565
Аз не мисля ,че така ще се справя с ревността на каката, просто няма да я слушам по цяла нощ да реве :"искам в бебешкото легло". За случаите на задушени бебенца със завивката или в повръщано, мисля че не всички са се случили когато бебето е в отделна стая- в това отношение разчитам на бебефона- той отчита всяко мръдване.А каката няма как да хвърли или задуши бебето , първо защото както споменах не може да си слиза от леглото и второ защото не може да стигне бебето- то е в легло с решетка все пак , а малката е 82см.Simple Smile За сега мисля ,че ще пробвам:) Благодаря на всички за мненията.

# 13
  • Мнения: 1 866
Дъщеря ми беше на 2 години и 1 месец, когато се роди бебока. Тя спи сама от 2 месечна. Бебето сложих при нея на 3 месеца. Не можеш да си представиш каква радост падна. Мисля даже, че закъснях малко и създадох малко лоши навици на бебока като му помагах все да заспи. Но откакто е при кака си нещата доста се подобриха и в повечето случаи заспиват сами в 8.30 вечерта и спят до 7.30 сутринта. Не ми се налага да ставам. Ако случайно бебето се разплаче нещо през нощта и го взема при мен, каката започва да вика и не го дава.  Grinning И двете ни легла са с решетки и дъщеря ми не може да излезе от него. Всъщност напоследък може, но знае, че е забранено и не го прави. Децата така или иначе трябва да свикнат да съжителстват и честно казано рисковите ситуации са много повече през деня, отколкото през нощта. И е абсолютно невъзможно всяка минута да бъдат наблюдавани и изолирани един от друг. Те може да си изкарат окото и като са на 8 години като вземат да дивеят заедно. Така че давай смело! А ревността не можеш да я избегнеш, но определено я има в повече, когато спиш с бебето, а голямото дете е изолирано. В началото когато бебето започнеше да мрънка и каката надаваше вой от нейната стая, за да отидем да я успокояваме и нея. Сега като са заедно си щуреят дружно и се приспиват взаимно. Grinning

# 14
  • София
  • Мнения: 6 999
Fighty, първо стискаме палци Кая скоро да се похвали с братче Simple Smile

Аз съм много "ЗА" самостоятелното спане на бебето. Мога да ти дам съвет /но явно ти си го знаеш/ да се погрижиш за безопасността и на двете деца. След което просто пробвай. Винаги можеш да преместиш бебето при вас ако нещата не се получат.  А ако се окаже, че решението ти е било удачно - толкова по-добре.  Peace

Пък и по-добре двете деца сами в стая отколкото четирима във вашата спалня, каквато опасност има ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт