режим на хранене+кърмене на поискване?

  • 1 370
  • 22
  •   1
Отговори

Анкета

режим на хранене+кърмене на поискване?

Опции:

* Гласуването приключено: ср, 26 яну 2005, 13:03

  • София
  • Мнения: 18 679
Нещо не успявам сякаш да ги съчетая съвсем Confused Вие как правите.Аз  установих, че най-сполучливо ми се получава като давам твърдите храни в горе-долу точен час, а кърмя в промеждутъците.Планирах да кърмя непосредствено преди пюретата, обаче прасчо си хапва добре млекце и после пюрето остава половината...Кашата също.Пробвах и обратния вариант, макар че се води неправилен - кърмих след кашата - ми всичко си изяде детето Laughing И в крайня сметка се оказа, че най-препоръчвания вариант за нас е най-несполучлив...Може би аз нещо не правя както трябва...Може би не трябва да го оставям да суче колкото иска, а да го прекъсвам по-навреме.Как е при вас?

# 1
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Аз гласувах в минало време, т.е. как процедирах докато Мая стана на 13м.
Сега вече яде закуска, обяд, вечеря, и суче 6-8 пъти на 24 ч. помежду.

# 2
  • Мнения: 3 379
Аз първо кърмя (или майка ми дава изцедена кърма), а после яде. И при нас беше така в началото - като хапне добре млекце (първоначално ядеше около 180 гр), после от пюрето хапва доста малко. Мислех да ги обърна, но се заинатих и оставих така нещата... Така постепенно Гого започна да намалява сам млякото и да си чака пюрето, като пропорционално увеличава пюрето. Сега яде кърма около 100-120 мл и пюре около 140-150 гр.

Не се притеснявай, всяко нещо с времето си Simple Smile

# 3
  • Мнения: 6 243
Няма как да гласувам. Моето диване като е с мене, не ще да яде друго освен цица. Затова през почивните дни се кърмим само на поискване. Чат-пат след това успявам да дам по малко каша. Иначе лелята я храни с каши и пюрета горе-долу на кръгъл час, а аз я кърмя след работа на поискване.

# 4
  • Мнения: 473
Цитат на: sladka hapka
Няма как да гласувам. Моето диване като е с мене, не ще да яде друго освен цица. Затова през почивните дни се кърмим само на поискване. Чат-пат след това успявам да дам по малко каша. Иначе лелята я храни с каши и пюрета горе-долу на кръгъл час, а аз я кърмя след работа на поискване.

Ами честно казано и моят е същият а и всеки ден е различен.
Когато реши че е добър хапва първо мляко после твърда храна, друг път иска само мляко без твърда храна-иди го разбери Rolling Eyes

Малко офф-днес му дадох пиле в пюрето на обяд - лелеееее само каква уста отваряше това детище - не е истина- Grinning  Grinning  Grinning  Grinning .

# 5
  • Мнения: 5 255
За мен важат първите два отговора  Blush .
Когато Лора е много нервна приоритет има на мама гърдата, след което е пюре или каша.
Когато е по-спокойна първо каша или пюре, после кърма.
Дали е правилно не знам  ooooh!  Thinking .

# 6
  • Haskovo
  • Мнения: 150
Ние се кърмим на поискване ,като мине около 1ч давам пюрето или кашата,което е на ред,понякога му давам банан или наст.ябълка и така не го насилвам много newsm35

# 7
  • Мнения: 673
Основно сучем, от време на време успявам да пробутам пюре или каша, гледам да е в добро настроение и поради тази причина не спазвам часове. Също така не ядем твърда манджа преди кърмене, нито след, някъде помежду.
И не знам как да отговоря Simple Smile

# 8
  • Мнения: 1 120
Сутрин кърмя 2 пъти-в 6 и в 9 ч.,на обяд давам зеленчуково пюре,слетобед каша и вечер сме отново на кърма Laughing

# 9
  • Мнения: 1 629
Ние се кърмим на около три часа, между 8 и 12ч. успявам да пробутам около 50гр. плодово пюре, а следобед към 16:30ч. - 50гр. зеленчуково. Това ни е твърдата храна засега.
Малко офф: Кога според вас да давам по малко каша?

# 10
  • София
  • Мнения: 18 679
Ами аз вече давам.Веднага след като захраних с тиквата, дадох и малко домашна оризова каша следобяд.После картоф с тиквата, а от днес круша в кашата Grinning Дотук сме стигнали засега.Всеки нов продукт го въвеждах по три дни, после следващия.

# 11
  • Мнения: 2 051
Я да попитам и аз, не че ми е спешно, но щом стана дума...
Колко време след като сте дали твърдата храна давате цица?
Вашите бебета откога започнаха се хранят на равни интервали, че при нас такова нещо засега няма.... Confused:

Малко офф: Белинда, ти какво разправяше за някакви слонове, някакви крави - нищо такова няма на снимките ти, много добре си изглеждаш Simple Smile

# 12
  • София
  • Мнения: 985
Ами на обяд-12 часа и след обяд-17 часа давам твърда храна. Първо твърдата храна и след това кърмя.

# 13
  • София
  • Мнения: 985
Цитат на: vedrra

Колко време след като сте дали твърдата храна давате цица?
Вашите бебета откога започнаха се хранят на равни интервали, че при нас такова нещо засега няма.... Confused:


веднага след твърдата храна кърмя. Ние още от началото сме на режим не на поискване и към настоящия момент сме на 5 хранения, и понякога малката се буди и през нощта и й давам да суче, но не всяка нощ.

# 14
  • Мнения: 1 629
Цитат на: vedrra
 
Колко време след като сте дали твърдата храна давате цица?
 

Гледам да мине поне час, час и половина - иначе да суче не ще.

Общи условия

Активация на акаунт