кога и с какво въведохте глутен

  • 1 137
  • 20
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 423
та тово ми е питанка
кога и с какво въведохте глутен-мен още ме е страх а малчо скоро ще навърши 10 месеца newsm78
мерси предварително

# 1
ЧНГ!Аз въведох глутена на 9 навършени месеца.Давах солети,геврече,каши,които съдържат глутен,но постепенно.Споко,щом е на 10 месеца,няма проблем.Може да пробваш и с хлебче,ако може да дъвчи.

# 2
  • Мнения: 1 896
На вашата възраст едва ли ще е проблем. Моят мишок го опита някъде към 9-10 месеца май. За пет минути го взе една позната леля да го подържи докато аз обядвам в ресторанта на хотела, където работи майка ми. Вкарала го вътре в кухнята да го покаже на лелите готвачки и те веднага го почерпили коричка хляб да си чеше зъбите.
Той пък бил много заинтригуван и го заръфал и така ми го върнаха захранен с глутен. Малко се ядосах че така през главата ми, но си му беше време и нищо не му стана на човека. След това почнах да давам спокойно и по някоя бисквита или солета чат-пат.

# 3
  • Мнения: 141
Каша от овесени ядки, след 7 месеца. Въведи бавно и наблюдавай за реакция. Успех! Ако няма семейна обремененост, не би трябвало да има проблем.

# 4
  • София, Манастирски ливади
  • Мнения: 1 194
дадох бисквитка и така...беше към края на 6-я мес.

# 5
  • Мнения: 4 242
Някъде около деветия месец с бисквитка Плазмон.

# 6
  • Мнения: 481
На нас тепърва ни предстои захранване, все още сме само на кърма. Нашата педиатърка подкрепя късното захранване, но ме кара да давам глутен още от самото начало. Аз обаче мисля да изчакам до 8-9 месец. А между другото какви са тези бисквитки Плазмон, често ги срещам из форума и се чудех специално за дребосъци ли са?

# 7
  • Мнения: 4 242
Да, бебешки са, италиански и необосновано скъпи. По принцип създадени за мляко, разтварят се мигновено. Ива обаче ги ядеше винаги така и много и харесваха.

# 8
  • Пловдив
  • Мнения: 846
Въведох глутена края на 8-ми месец с овесена каша.

# 9
  • София
  • Мнения: 4 146
Малкия е на 8 месеца. Вече 2-3 пъти, когато сме при майка ми и баба ми, му дават корички хляб. Нямаше реакция, а заради тях се научи да отхапва и да гълта без да се задавя. Днес му дадоха малко обикновенн бисквита. Май че малкото ми човече вече е пораснало. Изяде си я като голям човек. А аз го храня само с готови пюрета, за да не се задави.

# 10
  • Мнения: 532
Въведох глутена края на 8-ми месец с овесена каша.

И аз така.Просто сварих малко овесени ядки и пасирах заедно с ябълка.
Някъде бях чела,че е важно глутена да се въвежда постепенно и внимателно с храна,която съдържа най-малко глутен т.е. овес.

Май е дошло времето и за вас Grinning.Десет месеца е предостатъчно чакане според мен  Hug

# 11
  • Мнения: 3 423
много мерси за отговорите Hugмного сте мили
вчера отворих книжката на  Хип да видя, какво има с глутен и за мой срам се оказва,че въвеждайки преди 10 дни царевицата съм въвела глутен Embarassed Embarassed Embarassedс пюрето на Хип с финна царевица,картоф и пуешко за 4 месечно дете(пише ,че е с глутен)аз си мислех ,че царевицата няма глутен  Shockedи затова не съм проверила на бурканчето какво пише Embarassed
много ме е срам и се притесних Rolling Eyes Embarassedзначи съм го въвела на 9 месеца и една седмица-малчо преди 3 дни имаше разтройство -дали не е от глутена Embarassed

# 12
  • София
  • Мнения: 5 079
С едно пюре на Ганчев, на което просто не съм прочела, че съдържа глутен... На 6 месеца, значи. Embarassed Embarassed Embarassed

# 13
  • Мнения: 8 242
вчера отворих книжката на  Хип да видя, какво има с глутен и за мой срам се оказва,че въвеждайки преди 10 дни царевицата съм въвела глутен Embarassed Embarassed Embarassedс пюрето на Хип с финна царевица,картоф и пуешко за 4 месечно дете(пише ,че е с глутен)аз си мислех ,че царевицата няма глутен  Shockedи затова не съм проверила на бурканчето какво пише Embarassed

То в книжката пише, че има.. но на бурканчето пише - БЕЗ глутен.. В царевицата няма глутен  Naughty

# 14
  • Мнения: 3 423
вчера отворих книжката на  Хип да видя, какво има с глутен и за мой срам се оказва,че въвеждайки преди 10 дни царевицата съм въвела глутен Embarassed Embarassed Embarassedс пюрето на Хип с финна царевица,картоф и пуешко за 4 месечно дете(пише ,че е с глутен)аз си мислех ,че царевицата няма глутен  Shockedи затова не съм проверила на бурканчето какво пише Embarassed

То в книжката пише, че има.. но на бурканчето пише - БЕЗ глутен.. В царевицата няма глутен  Naughty
ох много ме обнадежди Hugблагодаря от сърце Hug
и аз се чудех ,какво е това чудо в книжката и дали не е печатна грешка newsm78

Общи условия

Активация на акаунт