Питане към живеещи в Канада/Сащ?

  • 888
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 531
Имам питане - какви представки използвате за адаптиране на електроуредите купени от там, за контактите в Бг???

# 1
  • Мнения: 3 932
Ми незнам точно какви, но знам, че се продават практически навсякъде и намирането им никак не е трудно.

# 2
  • Мнения: 417
Здравей!
То се казва travel kit и съдържа конжертор за токовете, защотото тук уредите са за 110V. Към него има вече отделни приставки и едната е за Европа. Много е удобно и това ползвахме за нашите машинки в БГ. Отделно уреда трябва да издържа и на по-силен от, т.е. да са за 110-220V.

# 3
  • Мнения: 2 531
Питам понеже имам бебефон, купен от Канада, на адаптора пише -  input-120 v, 60Hz,  200  mA,output DC 9V ,200 mA . Това значи ли че с такава джаджа ще работи в наща мрежа??? И колко горе долу струват?

# 4
  • Мнения: 7 091
Питам понеже имам бебефон, купен от Канада, на адаптора пише -  input-120 v, 60Hz,  200  mA,output DC 9V ,200 mA . Това значи ли че с такава джаджа ще работи в наща мрежа??? И колко горе долу струват?


В БГ във всеки магазин за части може да намериш трансформатор ( струваха по 1 лв конекторите, самите трансформатори бяха към 5-6 лв.преди няколко години, сега нямам идея) с който може да го ползваш. Ти така направо не можеш да го включиш, защото първо няма да влезе в контакта ( както казах трябва ти конектор), второ не е подходящ адаптера ти за 220В, така че ти трябва трансформатор.
Аз лично не бих го включила ако е близо до детето, защото трансформаторите се нагряват и знам за няколко случая, в които пламнаха. Ползването на уреди от БГ към САЩ на мен лично ми беше по-лесно, обратния вариант обикновено дава проблеми с прегряване и си е рискувано, особено за уред като бебефона, но ти си преценяваш.

# 5
  • Мнения: 299
Ако е специално за бебефон не ти трябва трансформатор, конектор и т.н. Купуваш си нов адаптер от 220 V на 9V, 200 mA (точно както си го написала) и включваш новия адаптер на бебефона. Ако накрайника към бебефона е различен слагаш накрайника от оригиналния адаптер. Единствено трябва изходящия ток да е точно колкото пише на оригиналния адаптер.
Пробвала съм го преди няколко месеца с бебефон купен от САЩ.

# 6
  • Мнения: 3 271
И аз щях да препоръчам направо нов адаптер. По 10-12 лв са доста хубавите, които имат превключване за различни напрежения и т.н. Иначе приставките ги търсиш по характеристики, които написа, но са към 5-8 лв, не си струва според мен.

Общи условия

Активация на акаунт