отказва да вечеря с АМ

  • 430
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 145
Здравейте мили мами и честита нова 2007 година.
Проблема ми е следния,моя син е на 9м(навършени)до преди 3 дена си пиеше АМ(нутрилон)с бисквити,но вече го отказва(то е за вечеря),бута ми шишето сърди се.Пробвах с кисело мляко и него него пие с кеф.Той по принцип вече яде почти всичко и да си кажа през деня хапва доста добре,но вечер....дайте някакъв съвет.Дали да пробвам с каша лека нощ???
Благодаря

# 1
  • плевен
  • Мнения: 1 249
Моят съвет е 3-4 часа преди вечеря да не му давате да яде неща,които могат да го заситят,за да може да си пие млякото.

# 2
  • в центъра
  • Мнения: 445
Ами защо да не пробваш? Аз от една седмица давам - ползвам на Humana - тя е за деца над 6 месеца. Но аз я давам към 19 часа, а към 21 преди лягане си изпива по 150 мл АМ.

# 3
  • Мнения: 2 498
Имахме абсолютно същия проблем-смених Аптамила с др. млека , но и тях неискаше......намерих решение като към Аптамила слагах сок(обожава сокове) 1:1 и постепенно намалях сока и увеличавах адаптето докато си го пропи отново чисто....явно ими е някакъв период на бебчовците....

# 4
  • София
  • Мнения: 290
И моята дъщеря доста рано отказа вечерното АМ. Аз давах каша или друго (сутляш, грис) които приготвях с АМ.

# 5
  • Мнения: 4 668
Няколко пъти ми се е случвало ... Спри му млякото за 3-4 дни , не му предлагай въобще . Нека да вечеря каша , грис , от готовите " Лека нощ " или каквото там обича . След известно време  му предложи отново .
А може и да му дадеш да вечеря нещо леко и преди лягане да си пие млекцето , но без бисквити .
Моят син още си кара на АМ  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт