Въпрос към многодетните - за реакцията на близките

  • 1 773
  • 31
  •   1
Отговори
  • Мнения: 907
Как реагираха хората от близкото ви обкръжение като разбраха, че чакате трето?

Аз съм кандидат-многодетна Wink и недоумявам от първата реакция на майка ми, че даже и на свекърва ми (тя иначе е доста тактична), както и на една приятелка. Откакто се помня съм мечтала за 3 деца, но не съм го споделяла с почти никого, само мъжът ми знаеше, казвала съм го и като тинейджърка, но предполагам са го взимали на шега. А реакцията на въпросните хора е недоумение, че даже и въпроси от сорта - ама ти си решила да го оставиш (при условие, че съм едва ли не в 6я месец Shocked ). При това като съобщавам новината нарочно го казвам така, че да не остане и съмнение, че бебето е наистина желано. Знам наистина, че 3 е малко извън "нормата" от макс. 2 и затова бързам да разсея съмненията предварително, че сме направили бебето "случайно". И въпреки това не могат да се зарадват първо, ами веднага задават нелепите си въпроси. Тъпо ми е, че не казах първо на баща ми - той със сигурност щеше да се зарадва. Не си мисля и че е кой знае каква загриженост - имаме прекрасни условия да отгледаме и още едно дете, а и на майка ми и веднага казах, че няма проблем и секцио да е както ме увери и лекарката (2то беше със секцио).

Сблъсквали ли сте се с такива неприятни за вас реакции?

# 1
  • Мнения: 11 607
 MegiX  това, което си написала е нормалната и винаги срещана реакция от близки, роднини и пр. при съобщаване на новината за трето дете! Спокойно! Боли, но не е било само при теб така! Горе главата и се радвайте на бремеността цялото семейство - ти, тати и децата. И да знаеш - като се роди третото детенце - като с магическа пръчка всички ще ви се радват и дори гордеят с теб!

# 2
  • Варна
  • Мнения: 2 305
МегиХ, майка ми се втрещи като й казах за третото и още ми се сърдят със сестра ми. И аз не мога да я разбера тая реакция - имаме дом, професии, обичаме децата, бебето е желано и планирано, но... Както казва Мама Цоцоланка, явно това е обичайния сценарий. Мисля, че благодарение на всички нас той ще бъде променен, но ще мине време.
Приятелите обаче се радват, а от 1-2 места чухме - и аз искам трето, ама още убеждавам половинката да се съгласи.  Simple Smile

Да ти е живо и здраво, лека бременност и много щастие през Новата година!

# 3
  • Мнения: 864
MegiX в момента съм бременна с третото си детенци и съм много щастлива Grinning!При нас и да е имало недоволни не са го показали,но по важното за мен е,че е желано и го чакаме с нетарпение!

# 4
  • Мнения: 6 390
MegiX,
нямам с какво да се похваля, тъй като имам само 1.дете - за сега  Wink , обаче като някой попита планувате ли - братче или сестриче, и като отговориме, че сме запланували И братче И сестриче, и 90% от хората  реагират така  Shocked - лелелеее, малеее, аууууу Shocked

Обаче вече не им обръщам внимание, но от най-близките със сигурност боли  Rolling Eyes
Незнам какво да ти кажа, не им обръщай внимание, ще свикнат с мисълта  Wink Hug

Ама ти как успя 6.месеца да го пазиш в тайна  ooooh! аз нямаше да издържа толкова Blush Mr. Green

# 5
  • София
  • Мнения: 1 162
такива майки като теб могат да бъдат само за пример

# 6
  • на брега на Дунав
  • Мнения: 1 571
Ние сега сме с две дечица, но мисля че ще се решим и за трето само малко да поодрасне малкия. Та по въпроса, скоро споменах пред една роднина в един разговор, че ... (нещо си там)ще стане ама за третото. И тая ми ти жена уж кротка и разбрана съвсем инстинктивно изръси: "Ааааа, стигат ви две!!"  Shocked Аз обяснявам, че наистина  сигурно ще се решим и не виждам нищо лошо в това. А тя ме гледа умно и едва ли не се опитва да ме накара да се откажа. Странни хора има ... Тъй че да не ти пука. Приветствам всяко семейство решило да има повече от 2 деца. Аз може и за повече да можех да се навия, ама родих и двата пъти секцио по принуда, та едва ли някой ще ми даде повече от 3 раждания.   bouquet

# 7
  • София
  • Мнения: 771
Това е наследство от комунизма, тогава стандарта беше семейство с 2 деца. Колкото и да не ни се вярва около нас има толкова много закостенели мозъци и вярвания (като да си кръстиш детето на дядото например), че все едно живеем 100 години назад. По-важното е, че вашето дете е желано и ще си го гледате с любов.

# 8
  • Мнения: 2 015
Аз пък имам и брат и сестра(от което съм много щастлива) и мисля, че не би имало такава реакция от родителите ми.Ако се реша на подобна стъпка, защото за сега все още съм с едно, но кой ли знае?
Все си мисля, че бебчо като се роди всички страхове на близките ти ще изчезнат.По важното наистина обаче е, че е желано и обичано още от сега това малко създание.

# 9
  • Мнения: 3 479
MegiX в момента съм бременна с третото си детенци и съм много щастлива Grinning!При нас и да е имало недоволни не са го показали,но по важното за мен е,че е желано и го чакаме с нетарпение!

Заповядай при нас, в темата на многодетните майки в подфорум Нашите деца.


Меги, аз не мога да ти дам много съвет относно реакциите на близките, защото аз моите (сестра ми и баща ми) ги бях леко подготвила. Пък и те си знаят, че хич не понасям да ми се бъркат и като гледат, че се справяме се радват. Баща ми по-често ми е разказвал за реакциите на трети лица, които ме познават като разберат, че имаме трето дете, но той ми е достоен защитник и не се дава лесно.
Свекърва ми пък попитала мъжа ми дали аз съм съгласна да имам трето дете. hahaha hahaha За нея това е непонятно. Мъжът ми е единствен син и аз в това отношение предизвиквам респект у нея (но само в това отношение Mr. Green).  Иначе тя се радва много на децата. Свекър ми пък току почне да ми обяснява, че съм майка-героиня, което ме докарва до тиха лудост, защото най-мразя да ме наричат така  Crossing Arms
Е, още много може да се говори за реакцията на приятели и познати, обаче смятам общо взето, че уважават нашият избор. Понякога дори си мисля, че има хора, които тайничко ни завиждат за куража да имаме трето дете Wink.
Така, че давай напред и не му мисли много.  С времето всички ще свикнат, това дете ще бъде неизменна част от вашето семейство и ще бъде обичано, както и другите ти деца. Добре дошла в нашето малко общество на многодетните и пиши в нашата тема за всичко, което те вълнува  bouquet

# 10
  • София
  • Мнения: 127
иска ми се такива да са ни проблемите Praynigзавиждам ви на многодетните, макар вие жените да си знаете какво ви е. аз много бих се радвала на близки хора, които имат повече от 2 деца в днешно време..., но то пък нали сега ще цъфнем и ще добруваме в ЕС. както е казал дядо Вазов "лудите, те да са живи"   bouquet искам и аз да имам повече от 1 дете, най-малкото, защото аз съм сама и е тъпо

# 11
  • Мнения: 554
Мога само да си представя какво ти е  Sad
Ако аз бях в твоето положение моите родители щяха да са сигурно тези които щяха да гледат  #Crazy така и да ме обявят за луда.
А свекърите щяха да са на въха на щастието. Те имат 5 деца и знаят колко щастие могат да ти дадат многото деца. възхищавам им се .... и се чудя бих ли могла да да се справя с повече от 1 дете.

# 12
  • Мнения: 2 019
щом детенцето е желано и имате възможност да гледате 3 деца давай смело напред  bouquet

# 13
  • Пловдив
  • Мнения: 512
Поздравления! Аз имам 1, но се надяваме за още2

# 14
  • Pb
  • Мнения: 1 183
Всичко казано до тук е мн. вярно. Искам само да те окуража и знам, че после всички безкрайно ще се радват на бебчо. Да, близките не винаги реагират така, както ни се иска. Явно не могат да се зарадват истински, защото веднага изплуват в съзнанието им притеснения, кои основателни, кои по-малко, а и хората какво ще кажат...
Ето, тези дни, съм решила да споделя моята "тайна" на майка и татко, и не съм съвсем сигурна, че ще я приемат с еуфория. Настройвам се да преглътна залък от не до там положителни настроения, а на мен ми е първа бременност. Иначе и аз винаги съм мечтала за три.
Впечатленията от големите семейства са ми били винаги и само положителни.
Лека бременност!!!

Общи условия

Активация на акаунт