Въпрос за децата и яйцата

  • 1 455
  • 23
  •   1
Отговори
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
 Детето ми е на 2г. и 3м.Апетита му е голям, хапва всичко с охота, но не и яйца.Опитвах да му ги давам под всякаква форма-сварени, на омлет, сандвич, макарони с яйца и сирене.....не иска.Усети ли яйце и плюе всичко.
 За това ми е любопитно вашите деца по колко яйца седмично ядат и как им ги давате?И дали е проблем за организа, че Александър отказва да ги консумира?

# 1
  • София
  • Мнения: 771
И моят син е така, чисто сварено яйце не вкусва. В застройка на супа или в панировка го яде, но едва ли ефекта е същия.

# 2
  • София
  • Мнения: 903
когато дъщеря ми беше на 1-2 години и ние имахме същия проблем. Изобщо не искаше яйца. А пък сега имаме обратния проблем - когато сваря яйца, тя ги напада веднага и ако не я спра сигурно ще изяде поне 3-4 наведнъж. Така, че може би и при вас е просто такъв периода. Peace

# 3
  • София
  • Мнения: 2 079
Не се притеснявай, Биляна.  PeaceТова е период, който ще отмине.  Outta Joint Ако се притесняваш, че ще има липса на белтъчини - замени ги с друго нещо - ядки, риба, месо ... има достатъчен избор.

# 4
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Според мен това е просто период, не му давай яйца 2-3 седмици и после пробвай пак.

# 5
  • Мнения: 1 117
Валери беше същият - преди яйце не вкусваше , сега ако не го спра ще преяде с тях. говорих с педиатъра ни и се успокоих. Различните вкусове към храните се засилвали по различно време Simple Smile Като прекали с върените яйца , спирам да му варя и толокова Simple Smile

# 6
  • Мнения: 1 640
Яде варени яйца.Наведнъж яде по2-повече не смея да дам.Предпочита определено белтъка.Жълтъкът -пробутвам го по малко покрай белтъка.На същата възраст е - 2г.3 мес.Сама си бучи с вилицата.Иска и още.Тогава,за да отклоня вним-то й ,давам маслини.

# 7
  • Мнения: 25 441
Изчакай малко и го заведи някъде на гости, където ще ви сервират яйца. Ще прояде!  Mr. Green Особено, ако има и други деца, които да си ги хапват с апетит.  Wink Laughing

# 8
  • Мнения: 8 505
Ясе ги всякак.Рядко се сещам да и приготявм яйца обаче-може би веднъж седмично,а понякога и през седмица.

# 9
  • Мнения: 4 668
И моят син не обича яйца . Аз доста късно му предложих , след 1г.2м. , но не прояви интерес ... и сега не ги обича , дори и палачинки примерно ...
Нашият педиатър каза , че не е загуба , че не яде яйцата , даже напротив  Laughing

# 10
  • ново
  • Мнения: 5 883
И като по-малка, и сега изобщо не обича яйца дъщеря ми. Може да ги яде само в панировка или кекс. Заради яйцата не яде дори и крем-карамел. За това може би аз съм виновна, защото и аз не ги ям, съответно не правя омлет, варени яйца, и всякакви такива, приготвени изцяло от тях.

# 11
  • Мнения: 7 474
И дъщеря ми не яде яйца Tired Омлети, варени не вкусва изобщо. Пробвай да му ги пасираш в супа или манджа, за да не се усещат Thinking

# 12
  • Мнения: 5 362
Ясе ги всякак.Рядко се сещам да и приготявм яйца обаче-може би веднъж седмично,а понякога и през седмица.
И ние ги ядем.

# 13
  • Мнения: 2 818
Не яде варени яйца и не мисля, че е проблем. Яде яйца под други форми, макар и рядко. Щом не му се яде, значи няма нужда, набавя си веществата от други източници.

# 14
  • Варна
  • Мнения: 10 781
И Вики не е фен на яйцата - единствено да ги чупи... Laughing Ако има сварено яйце, ще яде само белтъка, жълтъка не го иска. Не знам дали им дават редовно в градината, но вкъщи рядко ядем яйца. То май и не беше много хубаво да се прекалява с тях... Confused

Общи условия

Активация на акаунт