Конци след секцио

  • 11 529
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 49
Родих секцио преди 6 месеца  и сега започна да ме боли над разреза и напипвам едно леко топче и лекарката ми каза че може да е конец. Моля споделете тези,които са родили секцио как беше при вас с конците?Предварително благодаря.

# 1
  • Мнения: 1 949
Аз не съм имала такъв проблем, но едното момиче от стаята имаше. До колкото зная, с времето конците са резорбирали. Само че 6м ми се струват много време така че дано се включи някой с инфо от първа ръка  Peace

# 2
  • Мнения: 668
аз имах проблеми.конците могат да излезат и след 10 години,може и след 1 месец.не се притеснявай!:)

# 3
  • Мнения: 4 371
Не помня колко време след секциото, имах едно топченце в края - възелчето. Отидох да ми го махнат, т.е дръпнат. Но аз родих преди 3 г. и половина. Сестра ми роди преди два месеца второто си дете, каза, че вече не се махали тези възелчета, други конци ползват явно.
Излиза ли някакъв секрет, където е топченцето? Да не би просто да е белег? Но пък казваш, че боли Thinking Отиди в болницата да те видят Peace

# 4
  • София
  • Мнения: 2 658
много си зависи от това с какви конци са те шили, има такива, които се резорбират до към 6-тия месец, а други не се резорбират или се резорбират с години. Щом те боли сигурно изкарваш конец, ако просто беше уплътняване покрай някой възел, нямаше да е болезнено. Така че отиди при този, който ти е правил секциото да ти го махнат.

# 5
  • някъде там
  • Мнения: 1 698
родих секцио преди 2 месеца и като отидат да ми махнат конците, аз поне така мислех, само ми махнаха лепенката и всичко беше и е ОК, няма конци за махане, а вътрешните се резорбират Simple Smile

# 6
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
Аз нямах конци за махане(външни).А за вътрешните не съм имала проблем изобщо.По-добре иди на лекар.

# 7
  • София
  • Мнения: 1 603
Щом лекар ти е казал, че може да е конец - явно е така. Отиди в болницата в която си раждала, най - добре при този, който ти е правил секциото.

# 8
  • Мнения: 1 092
Имах един външен конец,който ми махнаха на 5 ден,не съм имала проблем Peace

# 9
  • Мнения: 17 402
Сега май слагат само резорбируеми, които много често обаче не се резорбират. МОите почнаха д аизлизат на 20я ден и така поне месец.

# 10
  • Мнения: 22 347
Моите вътрешни конци още от преди месец и нещо започнаха да излизат.
Първият път единият шев леко се поду, съответно аз го понатиснах малко и изскочи вътрешният конец.
Така че ако не те е страх просто натисни повечко мястото, може леко да те заболи и конеца ще изскочи.
Аз вече изкарах сигурно 15-20конеца.

Общи условия

Активация на акаунт