Пътуване на деца в EU

  • 5 573
  • 63
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 304
ЧНГ  НА ВСИЧКИ! Много здраве и щастие през новата година.

Знаете ли как ще пътуват сега децата на територията на Европейския Съюз - дали ще се иска съгласие от бащата?

# 1
  • Мнения: 624
Направо си прекупирвам поста от един друг форум

Този въпрос и аз си го зададох .........за сега няма промяна в ЗБДС .
Обаче вече външните ни граници със съюза ....... newsm78 стават вътрешни , тоест как ще се таксува непроменената разпоредба на ЗБДС - държавите от ЕС ,нима ще бъдат "чужбина",това образно казано.  #Crazy
Личното ми мниние е ,че не би следвало да са нужни вс. тия формалности .
Чуваше се ,че ще отпаднат изискванията за съгласие за паспорт и напускане на страната с приемане на изменения в ЗБДС е да ама изменения още няма.
Бях слушала и някакво интервю преди време .Проверих страницана на МВНРи МВР и нищо по въпроса вс. е старо .
Та след хаоса който ще настъпи бих посъветвала ако някой ще пътува да се обърне към гранична полиция и да ги попита ,как ще стоят нещата .......


Разбира не коментирам пътуване в страни които не са членки на ЕС ,там си остава стария режим

# 2
  • Мнения: 473
Здравейте, ЧНГ на всички  bouquet


По въпроса как ще пътуват децата аз имам следната информация.
Само с вашата ли4на карта и декларация от донора 4е е съгласен детето му да напуска и аз ве4е незнам каква граница.  bouquet

Тъпотия ама   пак по добре 4е с тия паспорти дето трябва присъствието и на двамата родители за изваждане на паспорт.
Декларацията върви около 50Е ,нали сме Европеийци ве4е Joy Joy Joy  bouquet

# 3
# 4
  • София
  • Мнения: 6 999
Декларацията върви около 50Е ,нали сме Европеийци ве4е Joy Joy Joy  bouquet

Това пък как ти хрумна?  newsm78

Няма промяна в нотариалните такси и съответно декларацията не е 50 Евро, а 3 или 5лева или нещо такова.

# 5
  • Мнения: 473
Aми толкова без присъствието на донора Isa,
тук пове4ето майки немогат да открият мъжете си или пък ако са откриваеми не подписват от злоба.Затова е такава тарифата   bouquet

# 6
  • София
  • Мнения: 6 999
Бреф... без присъствието? Как става това? newsm78

# 7
  • Мнения: 1 327
donna2, линковете, които даваш са за пътуване извън EU.

Доколкото чух от репортажи по телевизията са връщали деца, когато са пътували дори и с двамата родители поради липса на задграничен паспорт на децата.
Лично мен много ме учудва и факта, че на бг пунктовете записват егн от ЛК на пътуващите.. след като "границите отпаднаха" би следвало едно пътуване до Гърция (например) да се приема като пътуване до Владая  Laughing само дето на КПП пункта до Владая не ти записват ЕГНто  Laughing

# 8
  • София
  • Мнения: 6 999
еlito, до колкото чух по ТВ поне до март 2007 ще пътуваме с международните си паспорти, а не с лични карти в ЕС. Та следователно и децата с паспорти. Peace

# 9
  • Мнения: 624
Линковете ,които дадох са образец на декларацията ,тя не се е променила ,нали децата щели да пътуват с лични карти и декларации ,сега разбирам с паспорти .....утре де да знам какво ще решет от МВР.
Линка го дадох с оглед 50 евро за пустата декларация дето Тонката написа ,но явно е имала друго предвид.

# 10
  • Мнения: 1 327
еlito, до колкото чух по ТВ поне до март 2007 ще пътуваме с международните си паспорти, а не с лични карти в ЕС. Та следователно и децата с паспорти. Peace

мойта колежка се върна вчера от Гърция, на връщане са минали само с ЛК.  Не съм чула, че до март е с паспорти само... Доколкото знам от 01 Януари можеш само с ЛК в EU... Ти не минаваш граници, за да ти искат паспорт  newsm78

# 11
  • Мнения: 624
Логично е да не ти искат паспорт и декларация за детето ,но все още няма промяна в ЗБДС ,така ,че не ме учудва ,че са искали и паспорти....мисля си ,че от гранична полиция може би още не са наясно .Но твоята колежка се е върнала от Гърция ,не е ходила до Гърция с детето  newsm78

# 12
  • Мнения: 1 327
Логично е да не ти искат паспорт и декларация за детето ,но все още няма промяна в ЗБДС ,така ,че не ме учудва ,че са искали и паспорти....мисля си ,че от гранична полиция може би още не са наясно .Но твоята колежка се е върнала от Гърция ,не е ходила до Гърция с детето  newsm78

не, с гаджето си беше.

# 13
  • София
  • Мнения: 6 999
Вътрешна, невътрешна граница - това е. До март казаха с паспорти. Слушах, защото пътувам...

# 14
Obadete se do MVR- pasporten otdel, vmesto da si igraetena razvalen telefon. Za detsata e neobhodim mejdunaroden pasport, no ako iskate da znaete pove4e, obadete se i shte vi kajat po- podrobno.

Общи условия

Активация на акаунт