Чашата с накрайник

  • 2 462
  • 45
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6 164
Кога започнахте да давате водата с т. нар. "магична чаша" или "неразливаема" т.е. с накрайник, вместо биберон?
Че пише 3+ пише, но струята е твърде силна за 3-мечено, така че аз дадох сега, като направи 8 месеца. И все пак той се дави с нея. Sad /Представям си тримесечно бебе пък ако пие.../ Първо му взех чаша с пластмасов накрайник и Крис изобщо не загря за какво е това, само я хапеше и не засмукваше. Явно мислеше, че е за чесане на зъби. Затова взех мек накрайник за шише , а с него се давии, много! ooooh! Нормално ли е? Кога свикват?

# 1
  • Мнения: 8 505
Вода не съм давала от такава чаша.Давах я от спортно шише на Нуби със сламка,а дребното беше на 4м.Но съм убедена,че от сламка се научават да пият по-лесно.
С такъв накрайник започнах да давам адаптето на 6м-тя веднага схвана какво да прави.Ако беше започнала да се дави,щях да опитам по-нататък.
Според мен детето ти просто не е готово,изчакай още малко или опитвай периодично,през седмица-две например.

# 2
  • Мнения: 6 164
Ама и АМ ли се давало през това? Laughing
Аз съм виждала майки само вода да дават и честно казано не ми беше хрумвало за млякото. Blush

# 3
  • Мнения: 2 253
Започнах да му слагам вода в такава чаша когато беше на 6 м. Той полека се научи как да пие от нея Simple Smile Сега слагам и мляко там ,да и скоро ще махна шишетата напълно .

# 4
  • Мнения: 1 555
Дадох на навършени 6 месеца и още от първият път разбра как действа, но виж с обикновена чаша още не може да вклучи как се пие  Party

# 5
  • Мнения: 8 505
Ама и АМ ли се давало през това? Laughing
Аз съм виждала майки само вода да дават и честно казано не ми беше хрумвало за млякото. Blush


То и на мен ми дойде случайно като идея.Бях тръгнала да купувам следващият размер биберони,а се прибрах с накрайници.

# 6
  • Мнения: 5 391
Давам и сок, и АМ в чаша с мек накрайник.
Май от 7-ми месец.
В началото му беше дискомфортно, но свикна адски бързо, не се е давил.

# 7
  • Мнения: 1 701
Малиии, и аз ще купя такава чаша на чавето! Да сте живи и здрави, че ме подсетихте!  Mr. Green

# 8
  • Мнения: 306
и аз ще купя,мислех си за такава чаша,но все отлагах

# 9
  • Мнения: 680
след 6-тия Peace

# 10
  • Бургас
  • Мнения: 3 070

вчера точно купих такава на Чико. Сега ще я стерилизирам и утре вече да ми е готова за ползване. Аз имам проблем с даването на сокчета- вечно се запушват бибероните и за тази цел реших да я взема. Ама ако върви добре през нея и АМ може директно да минем на този вариант. Утре ще видим де... Thinking

# 11
  • Мнения: 407
И аз си купих такава чаша преди 2 месеца, но тогава не се получи.
Сега обаче ме подсетихте да пробвам пак.
Мерси на мамата, която е пуснала темичката!  bouquet Grinning Laughing

# 12
  • Мнения: 361
И аз купих такава чаша на Чико с накрайник, но се оказа за след 12 месеца. Но това както и да е.Щях да взема и по-малък размер (т.е. за по-малък месец), но си зададох въпроса как ще давам вода да речем през нощта, когато се буди newsm78 Освен да сменям през нощта накрайника с биберон newsm78

# 13
  • Мнения: 7 186
Мек накрайник- след 6- 7 месец някъде. В началото се давеше, спрях за малко и върнах пак биберона, после пак пробвах и стана. Твърдия накрайник обаче не го хареса нещо. АМ още си го пие с биберон, с накрайник не иска.
Сега пие от шише със сламка, сам си поиска.
Ако детето не иска да пие с накрайник не го насилвай, карай с биберона, като мине малко време пак пробвай с накрайника и така. Когато е готово ще започне да пие.

# 14
  • Мнения: 1 284
и на мен ми подариха такава чаша, и трябва да я вадя аз мислех че е още малък, но виждам че вече може  Peace Peace

Общи условия

Активация на акаунт