Пареза на лицевия нерв....

  • 2 405
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 069
Здравейте!
Сина ми утре ще го приемат в болница с диагноза Фациалис- пареза на лицевия нерв.
Моля, ако има майки които са имали подобен проблем с децата си или свои познати да ме насочат към най-подходящото болнично заведение.

Предварително ви благодаря!

# 1
  • Мнения: X
 Здравей мила ! Първо да ти кажа, въпреки че едва ли ще можеш но НЕ СЕ притеснявай от нищо! Конкретно немога да ти дам инфото което искаш, но исках само да ти споделя, че моят съпруг е с такава пареза. Било е след казармата мисля, боледуване с висока температура, това се е получило в следствие на температурата. Отнаало схващане на едната част на лицето ( съответно изкривяване) и след това просто е останало така. За съжаление не съм го разпитвала с какво е лекуван и дали е било и по-зле, но мога да ти кажа че дори и да остане така, не е нищо лошо! Свиква се, не е отблъскващо, нито ще му създава някакви проблеми в бъдеще. С времето може би ще се пооправят нещата. Незнам в какво точно се изразява вашия проблем на външен вид, но при съпруга ми, това е просто ....как да кажа, леко повдигната едната част на устната, почти незабележимо е вече и когато някой го види за пръв път са ми казвали, че изглежда все едното едната устна е малко по-плътна от другата. Но в никакъв случай не е нещо грозно или нещо което да прави впечатление! Не казваш и колко голям е сина ти, но вдъхвай му кураж ако се страхува от последиците, има много хора с подобен проблем, на които след време изобщо дори не им личи! Иначе до колко знам се провежда лечение с хапчета, но колко време и какъв е резултата немога да кажа. При мъжа ми това е било много отдавна ( сега е на 33 навършени) и може би към момента има повече възможности за лечение. Това мога само да ти кажа за успокоение! Другите мами може би ще имат повече инфо. Успех ви желая! И спокойно! Знам как се чувстваш, аз за едно малко белегче налицето на сина ми ме е яд още на дядо му ( понеже той е виновен), но....случват се такива неща!


Ето какви теми намерих в гугъл-а по въпроса, мисля че ще са ти от полза.

http://arhiv.forum.abv.bg/cgi-bin/showpost.pl?Board=zdrave&N … mp;sb=5#Post20580

http://forum.all.bg/showthreaded.php/Cat/0/Number/1458750/page/

Това последното е от бг-мамма, форума за деца с уврежданияи хронични заболявания, дори мисля, че ако пишеш там, ще събереш повече мнения.

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=104050.msg1850305

Последна редакция: вт, 02 яну 2007, 18:56 от Анонимен

# 2
  • Мнения: 2 006
И аз не мога да те насоча към болнично заведение, но искам да ти кажа, че е малко вероятно детето да остане така.
Аз съм била с фациалис като малка-помня че ме лекуваха с инжекции и нагревки, оправих се за 15 дена Peace
 Доктора ме караше да свиркам с уста на всяка визитация Simple Smile
Също помня, че казаха на родителите ми, че това се оправя напълно в детска възраст.
Успешно лечение.

# 3
  • Мнения: 3 069
Благодаря ви за отговорите.
Тръгваме за болницата и Бог да е с нас да ми се оправи детето!

# 4
  • Мнения: 81
Ох..лекува се ,само в неврололично отделение,отминава не се тревожи,това е едно от най-леките неврологични заболявания,при деца минава на 100%,Аз съм с фациалис,при мен нерва беше накъсан и за съжаление ми остана дефект,Лекува се само с витамини от Б-вариантите му,антибиотик в началото.Късмет

# 5
  • Мнения: 356
Да, лекува се, ама да не стане само късно (не искам никого да стресирам). На 27.12.06 ми казаха същата диагноза, спрах кърменето, яко инжекции и хапчета. И като се има предвид, че отидох на невролог чак след 3 дена, защото първите признаци не показваха за какво става въпрос, пак ми мина. Е, има още малко ... Трябват спешни мерки, защото дори и да не е накъсан нерва пак може да остане така. Това е сериозно, пази детето от студеното, защото това е причината за Фациалис-а. Не се притеснявай - всичко ще мине (по публикацията става ясно, че не сте закъсняли).

Успех и дано всичко да е наред с детето Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт