Хайде да ходим да раждаме....в Германия

  • 2 646
  • 55
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 370
Ми понеже сме определено на европейска тема, ето нещо, което би заинтригувало много от нас, които се колебаят за/против второ/трето дете.
От 01.01 2007 година в Германия правителството предприема радикални мерки за повишаване на раждаемостта които се изразяват в следното: родителят, който ще вземе отпуск по майчинство, има право на такъв в рамките на 12 месеца, през които той ще получава 2/3 от чистото си месечно трудово възнаграждение, като все пак се поставя горна граница от 1800 евро. Ако и другият родител реши, може също да вземе още 2 месеца платен отпуск за гледане на дете и така се събират общо 14 месеца.
Освен това, доколкото разбрах от моя шеф-немец, еднократната помощ за раждане на дете ставала колкото.....един апартамент почти в Бг, говореше ми нещо за 20000 евро или греша, поправете ме, майки от чужбина. newsm78 Thinking
П.С. Ха да са ни честити новите 20 лева увеличение на майчинските у нас.....аз ша намажа, кот' да не е, още един месец, ама само 10 лева, че нали работя и печеля яяяякооо, не трене да подяждам държавицата. Mr. Green Mr. Green

П.П.С

ЗА ЧЕТЯЩИТЕ ФРЕНСКИ

# 1
  • Сливен
  • Мнения: 1 022
25000 Еуро  Twisted Evil Twisted Evil
Даже казаха, че германките масово стискали, че да раждат след 00.00ч. на 01.01.2007г.
Евала ... Само еднократната помощ да им имам - раждам веднага трето  Mr. Green Mr. Green Mr. Green

# 2
  • Мнения: 47 888
ми честно казано,се радвам за тях
нека всички държави по света подпомагат майките и децата Hug

# 3
  • София
  • Мнения: 1 457
И аз се радвам, ама искам и у нас да е така  Twisted Evil. Айде, нали сме вече европейци...

# 4
  • Мнения: 6 167
баси, искам и аз в Германия!
В Италия няма такива опери.
не идвайте насам
тук от 3 до 12 месеца майчинство мангизите намаляват скорострелно.
1000 евро Беше еднократната сума, за сметка на това тук няма понятие 'детски'.
тоест това, което се получава в БГ до пълнолетие. Италия е скръндза, не дава нито евро.
сега май махнаха 1000та евро ( които ги получиха само бебетата на 2005та май).
И говорим за италиански граждани, нали....

Последна редакция: вт, 02 яну 2007, 20:14 от Lennie

# 5
  • Мнения: 1 616
И аз се радвам, ама искам и у нас да е така  Twisted Evil

И познай коя част от населението ще се юрне да се размножава... Wink Иначе и аз бих се навила на второ дете - 25 хиляди еуро директно ми решават жилищния проблем!

# 6
  • Мнения: 6 871
И аз се радвам, ама искам и у нас да е така  Twisted Evil

И познай коя част от населението ще се юрне да се размножава... Wink
Леле, за момент си го представих #Crazy

# 7
  • София
  • Мнения: 1 457
И аз се радвам, ама искам и у нас да е така  Twisted Evil

И познай коя част от населението ще се юрне да се размножава... Wink
След трето дете - няма пари и готово  Mr. Green

# 8
  • Мнения: 5 370
25000 Еуро  Twisted Evil Twisted Evil
Даже казаха, че германките масово стискали, че да раждат след 00.00ч. на 01.01.2007г.
Евала ... Само еднократната помощ да им имам - раждам веднага трето  Mr. Green Mr. Green Mr. Green
Начи требе си подобря немския, ша знаш, с 5000 Еуро по-надолу съм разбрала.
То ако имам 25000-и аз си решавам жилищното разширяване одма, а не да спра дотук с децата, щото....в следващите години финансовите ни усилия ще са насочени в тази посока, за жалост. Tired

# 9
  • Мнения: 6 167
ЕвроСвраке, защо сега се сети!? В арабските страни се раздават по-големи суми.
За мъжко, разбира се. И първо да е. Германия не открива топлата вода.
Ма много ми се струват 25 хилядарки.
Да не е 2 500..

# 10
  • Мнения: 4 978
Браво на германците!
Сега поне нашите политици ще престанат да развяват байряка,
че у нас майчинството е с най-либерални условия...

...Ха да са ни честити новите 20 лева увеличение на майчинските у нас.....

Бобче, мислех, че си в час с промените. От тази година платеното майчинство в България стана 315 дни (вместо досегашните 135) 90% от брутната заплата (но не повече от нетната), което си е сериозен напредък, нали?!
Не може изведнъж да "цъфнем и вържем", важното е, че се движим в правилната посока.


# 11
  • Мнения: 6 167
Браво на германците!
Сега поне нашите политици ще престанат да развяват байряка,
че у нас майчинството е с най-либерални условия...

...Ха да са ни честити новите 20 лева увеличение на майчинските у нас.....

Бобче, мислех, че си в час с промените. От тази година платеното майчинство в България стана 315 дни (вместо досегашните 135) 90% от брутната заплата (но не повече от нетната), което си е сериозен напредък, нали?!
Не може изведнъж да "цъфнем и вържем", важното е, че се движим в правилната посока.




хех, да не бъркаме двата щата. Свраката говори за 14 месеца максимум.
Не говори за 36 месеца максимум. ( нали 2 години плюс 1 неплатена е в БГ?) Wink

# 12
  • Мнения: 4 978
хех, да не бъркаме двата щата. Свраката говори за 14 месеца максимум.
Не говори за 36 месеца максимум. Wink

и аз предлагам да не бъркаме платеното с неплатеното, ок?

# 13
  • Мнения: 6 167
хех, да не бъркаме двата щата. Свраката говори за 14 месеца максимум.
Не говори за 36 месеца максимум. Wink

и аз предлагам да не бъркаме платеното с неплатеното, ок?

да де, поправих се. 2 години е платено майчинстовот в БГ и 1 неплатено.
приятелката ми сега си взима третата неплатена година. досега 2 години получаваше майчинство.
така ли е?

# 14
  • Мнения: 5 370
Браво на германците!
Сега поне нашите политици ще престанат да развяват байряка,
че у нас майчинството е с най-либерални условия...

...Ха да са ни честити новите 20 лева увеличение на майчинските у нас.....

Бобче, мислех, че си в час с промените. От тази година платеното майчинство в България стана 315 дни (вместо досегашните 135) 90% от брутната заплата (но не повече от нетната), което си е сериозен напредък, нали?!
Не може изведнъж да "цъфнем и вържем", важното е, че се движим в правилната посока.



С всичко съм в час, душата, просто за мене новото увеличение е в рамките на 10 лева, защото от 80-става на 90, нали вземам 1/2??
Иначе с първата ти част на постинга съм съгласна, за втората е ясно как стана. Hug


ЕвроСвраке, защо сега се сети!? В арабските страни се раздават по-големи суми.
За мъжко, разбира се. И първо да е. Германия не открива топлата вода.
Ма много ми се струват 25 хилядарки.
Да не е 2 500..
Защото го прочетох одеве във френското ЯХу,....иначе мислех, че шефът е подпийнал на фирмения купон и ме будалка, честно ти казвам.
И не, не са 2500....иначе нямаше въобще да го съобщавам. Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт