Често задавяне на бебе

  • 14 597
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 256
Здравейте момичета  Hug

Моята дъщеричка е на два месеца. От известно време насам ме притеснява факта, че се задавя . Най-често, когато спи и се обръща на гръб.Имам чувството, че се дави със слюнката си. Не може да си поеме дъх и се налага веднага да я обръщам с лице към пода. Случвало се е по 10-15 секунди да не може да диша  Rolling Eyes.Ужасно съм притеснена. Винаги трябва да съм край нея, вечер подскачам при всяко изкашляне.
На някой случвало ли му се е това и как го е преодолявал?

Поздрави   bouquet

# 1
  • Мнения: 678
Подпирай я с вазглавница за бебета за да не се обръща по гръбче.Аз имах такава и до към втория месец си я ползвах.Иначе моята бебка засега не се е задавяла.А уригваш ли е след ядене?

# 2
  • Мнения: 1 701
Много ми е познато - Калина ги правеше тези номера до към 2-рия мес., като първия път беше още в родилния дом и то когато ми я оставиха...  Crazy Как съм тичала към акушерките... полудях!  #Cussing out Направо не смеех да я оставя, нощем спях с едно око... много е гадно...  Sad Постоянно я обръщахме с главата надолу... Това се получава при малките бебета, защото не са се научили да си преглъщат слюнката. Но това преминава, спокойно!  Peace

# 3
  • Бургас
  • Мнения: 702
И моето бебче много се давеше със слюнката си. И аз не смеех да я оставя и за секунда сама. Дори през деня още спи в количката в хола, просто така си остана от времето, когато се давеше.
Вече се научи да гълта слюнката и този проблем отмина (ок.4 месец)

# 4
  • София
  • Мнения: 1 161
и аз моята щерка съм я обръщала 2-3 пъти надолу, тя много ми повръщаше.

# 5
  • Мнения: 316
И моята бебка се давеше от лигите и кашляше така. През нощта не се е случвало, но мен си ме беше страх  Rolling Eyes
Отначало както е легнала я обръщах настрани или ако много се дави с главата надолу, но когато стана по-силничка я оставях сама да се изкашля за да се научи да кашля правилно (е ако видя, че лошо се е задавила веднага взимам мерки). Вече толкова хубаво си изкашля всичко, че изобщо не се притеснявам.

# 6
  • Мнения: 6 461
С Тошко подобен проблем съм нямала,но при Пламен като мъничко бебче се е случвало  често да се задавя със слюнката си.
 Явно отминава ,понеже вече Пламен е на 1г и4 месеца и това не го прави от много отдавна.

# 7
  • София
  • Мнения: 480
Подпирай я с вазглавница за бебета за да не се обръща по гръбче.Аз имах такава и до към втория месец си я ползвах.
  Peace
Слагах му възглавничка за да спи на една страна.

# 8
  • Мнения: 346
Напълно те разбирам, мила.Имах същия проблем с моя син. Давеше се в слюнката си непрекъснато. Какво ли не опитах, но при нас нищо не помогна. Израстна го след третия месец. Беше ми много трудно, защото наистина не го оставях нито за секунда самичък. Ако има кой да ти помага ще е най-добре докато го преодолее. Като се задави го вдигаш веднага и няма да има проблем.

# 9
  • Мнения: 256
Момичета, ужасно съм ви благодарна  newsm51

Така се бях разтревожила. Даже помислих, че е някаква болест. И понеже през нощта скачам в съня си, направо се паникьосвам. Само обръщате бебето надолу или и нещо друго се прави? Някой ми беше споменал, че духал в лицето му  newsm78.

# 10
  • Мнения: 1 013
Съчувствам ти, защото и ние го преживяхме, само че се давеше непрекъснато при пиене на вода ( само на вода !), та и до сега на 7 м. не пие още като хората. И ние ходихме по лекари, оказа се, че с растежа нещата се подобряват. Бебка много често се е давила до засиняване, голям ужас, но постепенно свикнахме с това и ни се струваше по.ненормално като не се задави!

# 11
  • Мнения: 316
Момичета, ужасно съм ви благодарна  newsm51

Така се бях разтревожила. Даже помислих, че е някаква болест. И понеже през нощта скачам в съня си, направо се паникьосвам. Само обръщате бебето надолу или и нещо друго се прави? Някой ми беше споменал, че духал в лицето му  newsm78.
Тук някъде четох статия, в която пишеше, че духането в лицето на бебче го стряска.  Shocked Дори беше обяснено подробно защо не се прави и какво чувства бебче.
Аз надолу с главата съм я обръщала само ако лошо се задави, а иначе я търкулвам от гръб настрани (сега малката като кашля сама се търкулва Crazy) . Нищо друго не е необходимо - просто за няколко секунди надолу с главата.
Споко - всички се лигавиме така  Mr. Green

# 12
  • Плевен
  • Мнения: 1 357
Здравей!И ние имахме този проблем,даже весе още не е отминал Меги пак се задавя със слюнка.Но вечер за да съм по спокоина и слагам възглавничка за да не може да се обръща по гръб и така дори и да се задави е по безопасно.
Мисля че не е рзумно да и духаш в лицето,защото бебетата така се стряскат.

Общи условия

Активация на акаунт