изписаха ни капки за очи за хрема

  • 42 566
  • 20
  •   1
Отговори
  • Мнения: 867
   Малкия на Коледа се разболя-висока температура и разстройство-пихме Нурофен, ентерол и накрая Сулфагуанидин, който пресече разстройство.
   Преди три дни хрема се появи и кашлица от секретите-два пъти го водим на лекар за да чуе гърдите-чисти са, няма температура. От днес пием и Мукоплант-на д-р Тайс.
  Това което ме притесни е че доктора изписа капки Сперсадекс компл-които са за очи и никъде не пише че могат да се прилага в носа, в упътването пише много внимателно за деца под 2 г и други страхотии. Реших да не ги давам.
  Та въпроса ми е какво давате на децата при хрема и кашлица и срещали ли сте тези капки и прилагали ли сте.   bouquet

# 1
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Честа практика е. Лекувай по този начин, няма страшно.

# 2
  • София
  • Мнения: 189
Да, наистина е честа практика да се изписват капки за очи за приложение в носа, мисля, че и в ушите. И нас са лекували така, но с друг вид капки - Тобрадекс или Тобрекс бяха и се оказаха много ефективни.

# 3
  • Мнения: 107
 Да,случвало се е да ползвам Тобрадекс или Тобрекс,както и Гаразон.Тези капки са на антибиотична основа и се плзват при много упорита хрема.

# 4
  • София
  • Мнения: 11 658
И на нас са изписвали капки за очи за нос,обаче Тобрекс.

# 5
  • Мнения: 645
 И на нас са ни изписвали, и мажо (фармацефт) каза че няма нищо страшно в това.

# 6
  • Мнения: 1 181
и на малкия са изписвали, но Целестон. Понеже и аз бях притеснена, защото за пръв път чувах подобно нещо питах аптекарката, от която ги купих. Тя каза че може да си поставят капки за очи в носа, но обратното не може.

# 7
  • Мнения: 4 392
Само аз ли ще се изкажа отрицателно?! Rolling Eyes
Направо се изумих: " Давай, няма страшно! Абе, щом доки е казал, давай и не му мисли!" ooooh!
Моля, никой да не се чувства засегнат, но ако докторът ви каже да дадете отрова, ще дадете ли? Да не забравяме, че те имат материална изгода, винаги да предписват нещо, независимо , дали е нужно. Иначе може някой да ги помисли, че не са добри лекари! ooooh!
Извинявам се за спама, но нямаше как... Confused
По темата> Ние се лекуваме успешно с хомеопатия повече от половин година. Не съм изхвърлила традиционните лекарства, но са в една кутия, която се надявам да не отворя повече(дано не се налага!) просто ми беше писнало, за всеки сопол и лека кашлица да изписват на дъщеря ми по 3 листа с лекарства! #Crazy
eli-di  , да не му никне зъб на детето? ooooh! Дъщеря ми е същата, когато и избива зъбче.

# 8
  • Розовата долина
  • Мнения: 187
И аз съм слагала Тобрадекс и Гаразон в нослето и съм много доволна.Хремата минава по-бързо.

# 9
  • София
  • Мнения: 3 688
и Светльо в момента е с капки за очи,капя ги в носа,но особен ефект не виждам и днес пак ще ходим на лекар

# 10
  • Мнения: 158
На мен една лекарка ми обясни, че антибиотичните капки за очи имат на практика същия химически състав  като капките за нос, но са по-пречистени и затова лекарите ги изписват на малки деца и бебета.

# 11
  • Мнения: 6 461
Слагала съм Тобрекс в нослето,понеже капките за нос не са помагали.

# 12
  • 1st floor
  • Мнения: 9 077
Тобрекс, тобрадекс, макситрол... всичките са за очи, но са ни изписвани за нос. В повечето случаи вършат работа. Стига хремата да е бактериална. При нас се получава понякога някаква алергична хрема , за нея ни изписват кузихром - пак очни, но не са антибиотик.
В момента и двете деца са ми с хрема от две седмици. На своя глава слагам от три дена тобрекс и вече са по-добре, само са им леко запушени носовете, вече не течат.

# 13
  • във фурната
  • Мнения: 596
Може ли някой да ми каже,дали има на фармацевтичния пазар антибиотични капки за нос?Ами НЯМА,така че не остава друга алтернатива освен тая да се капят колири в носа,когато детето има бактериален ринит(секретът е жълт или зелен и е гъст).При вирусна инфекция(секретът е като,,вода"),се назначават капки за нос само с деконгестант или с деконгестант+Н1-блокер.

# 14
  • Мнения: 867
Благодаря, момичета за отговорите!
Ние вече вървим на оправяне-хремата намалява, а и кашлицата също! 
Антоана благодаря за разяснението bouquet

Общи условия

Активация на акаунт