Има ли отърване от цъфтящата коса?

  • 20 852
  • 127
  •   1
Отговори
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Някой знае ли дали има чудо с което да се отървем от цъфтежа? Как аджеба да я подхраним и поддържаме и гледкаме за да не цъфти бре, а да расте, като плевел.  Close Моята коса почти спря да цъфти след маската на Деси, но все още има едни кичури в областта където трябва да е бритона, където още има остатъци от цъфтеж и не знам как да се справя, без да я режа. А ако режа трябва да е доста. А нали знаете, ИСКАМ ДЪЛГА КОСААААААААААААА

# 1
  • София
  • Мнения: 2 271
С филиране на въпросния участък сигурно ще понамалеят цъфтежите (но не разбрах точно за къде говориш и дали  е възможно филирането там  Thinking)

# 2
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Само отпред където по принцип трябва да е бритона. В моя случай нямам бритон и много често си местя косата (наляво, надясно или назад) в този очастък и предполагам, че затова там най много се изтущава.
С хапчета ли, с маски ли скакво? Слагам по краищата кристали от скоро и си купих пшеничено масло за цъфтящи краища, но още е рано за резултат... май  Thinking

# 3
  • Мнения: 2 229
Ами ако ВЕЧЕ цъфти, няма начин освен да я подстрижеш малко точно там, и вече за да предотвратиш нови цъфтежи може да я мажеш с нещо, но не мога да те посъветвам какво точно...

# 4
  • Мнения: 929
От тийн годините косата ми цъфти нон-стоп - нищо не помага, постоянно се стрижа, слагам подхронващи маски и пак същата работа.

# 5
  • Мнения: 634
хм, аз знам, че точно от филирането косата започва по-скоростно да цъфти Thinking
аз използвам маски като периодично ги сменям.последната ми е една италианска с костен мозък, мирише ужасно, но не съм имала подобни проблеми отдавна. Чух, че имало процедура с пърлене на косата със свещ, която помагала, но нямам отзиви.най-сигурния метод си остава редовно подстригване на краищата Peace

# 6
  • На небето
  • Мнения: 5 530
най-сигурния метод си остава редовно подстригване на краищата Peace

Да, но ако я режа редовно, няма как да стане дълга (до кръста, за уточнение, това ми е целта).

# 7
  • Мнения: 104
Моята фризьорка постригва цъфтежите много интересно - хваща тънък кичур коса и го навива, после постригва само стърчащите краища на навитото и така не се скъсява дължината... не го обясних много ясно май... аз поне съм доволна, обаче от други фризьори съм чувала, че не бил подходящ метода, защото се съсипвала косата и стърчала повече, понеже космите стават ралично дълги... май няма отърваване от тая гадост... аз моята я мажа с маски, кристали, гледам да не я суша и да не я боядисвам, а пак си цъфти...

Последна редакция: ср, 03 яну 2007, 00:32 от jorkita

# 8
  • София
  • Мнения: 1 476
Откакто започнах да се къносвам преди 2 години, нямам нито един цъфнал косъм, наистина! А преди това цъфтеше доста. Подстригвам се два пъти в годината, защото става прекалено дълга  Flutter

# 9
  • Мнения: 634
Моята фризьорка постригва цъфтежите много интересно - хваща тънък кичур коса и го навива, после постригва само стърчашите краища на навитото и така не се скъсява дължината... не го обясних много ясно май... аз поне съм доволна, обаче от други фризьори съм чувала, че не бил подходящ метода, защото се съсипвала косата и стърчала повече, понеже космите стават ралично дълги... май няма отърваване от тая гадост... аз моята я мажа с маски, кристали, гледам да не я суша и да не я боядисвам, а пак си цъфти...
точно-и ти си го написала-и аз наблюдавах един такъв "метод" и в крайна сметка като погледна момичето и около нея-ореол-не обръщай внимание на самоуки Crazy

Tinka79 , намери си "послушна" фризьорка, която като и кажеш 1 пръст-реже точно толкова- при редовно подстригване косата расте по-бързо. Ако се надяваш да не я подстригваш, да е цъфнала и да стане дълга-много трудно Naughty

# 10
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Моята фризьорка постригва цъфтежите много интересно - хваща тънък кичур коса и го навива, после постригва само стърчашите краища на навитото и така не се скъсява дължината... не го обясних много ясно май... аз поне съм доволна, обаче от други фризьори съм чувала, че не бил подходящ метода, защото се съсипвала косата и стърчала повече, понеже космите стават ралично дълги... май няма отърваване от тая гадост... аз моята я мажа с маски, кристали, гледам да не я суша и да не я боядисвам, а пак си цъфти...
точно-и ти си го написала-и аз наблюдавах един такъв "метод" и в крайна сметка като погледна момичето и около нея-ореол-не обръщай внимание на самоуки Crazy

Tinka79 , намери си "послушна" фризьорка, която като и кажеш 1 пръст-реже точно толкова- при редовно подстригване косата расте по-бързо. Ако се надяваш да не я подстригваш, да е цъфнала и да стане дълга-много трудно Naughty

За фризьорка, намерила съм си, колкото кажа толкова реже ( и слава богу), и тя ми каза, че на 2 месеца трябва по малко да се реже. Ама аз ако режа толкова колкото расте за 1-2 месеца, каде ми е файдата се питам!?

# 11
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
Ами на мен като ми прикипи от цъфнали краища, хващам ножицата и косъм по косъм, тъй като и аз съм като теб с дълъг бритон (брИтон или брЕтон е правилно между другото? newsm78), и точно там най-много цъфти гадината  #Cussing out. Малко си е игра на нерви, но после като видя резултата, ми е балсам за душицата. Не се губи нищо от дължината на косата.
Иначе ни горене със свещи, ни маски помагат, а и с моя късмет все попадам на "глухи" фризьорки - кажеш 2-3 см, а хвръкват 6-7. Аз тая коса да не я бера по дърветата, бе хора??!! #2gunfire. Преди година даже пих хапчета за сгъстяване и подхранване на косата - само временен ефект имаше.  Crossing Arms
Май си е до натура  Thinking

# 12
  • Мнения: 3 164
може би по-честото подстригване на връхчетата и минимум употреба на сушоар(така ли се пише Crazy)

# 13
  • София
  • Мнения: 35 812
Аз от години вече нямам този проблем - при мен подейства супер редовното премахване на крайчетата/от фризьор  Wink/ - всеки месец - и балсам след шампоана.

# 14
  • Мнения: 929
може би по-честото подстригване на връхчетата и минимум употреба на сушоар(така ли се пише Crazy)
Аз от години вече нямам този проблем - при мен подейства супер редовното премахване на крайчетата/от фризьор  Wink/ - всеки месец - и балсам след шампоана.

при мен и двете работи не вършат работа Cry

Общи условия

Активация на акаунт