"Време Разделно"- за гледалите го.

  • 3 287
  • 77
  •   1
Отговори
  • out of space
  • Мнения: 8 569
Един вид анкета....
Хареса ли ви самия филм
 Confused Спор, жесток, претърпях с мъжа ми- той твърди, че българщината е по-важна от всичко...
аз- че децата ми (стигнахме до сравнения- навита съм всякаква религия да приема, за да запазя децата си- той НЕ!)

# 1
  • Варна
  • Мнения: 2 171
Много е краен спорът Ви ooooh!...
Религията няма значение, както няма значение полът, сексуалността, пиърсинга и прочие...за мен поне Peace - само да са живи, здрави и щастливи, другото е предразсъдъци.

# 2
  • София
  • Мнения: 2 271
Естествено, че майките са склонни да направят всичко, за да запазят живота на децата си, така че мога да предрека резултатите на проучването ти. Simple Smile

# 3
  • Мнения: 6 167
Един вид анкета....
Хареса ли ви самия филм
 Confused Спор, жесток, претърпях с мъжа ми- той твърди, че българщината е по-важна от всичко...
аз- че децата ми (стигнахме до сравнения- навита съм всякаква религия да приема, за да запазя децата си- той НЕ!)



ех, че хубава темаааа!

няма да държа на 'българщината', защото аз живея в един глобален свят, в който мога да намеря място за себе си навсякъде.
нямам ценност, която да е приоретизирана до степен да предпочета смъртта пред нея.

В това отношения мисля, че балканджи Йово ( например) е бил много по-ценен човек от мен.
И пак - Яна сигурно пак е била дадена, а той е бил .. разфасован.


Последна редакция: ср, 03 яну 2007, 00:09 от Lennie

# 4
  • Мнения: 1 215
Християнството също не е сменило езичеството мирно,тихо и като естествен ход на нещата.
Наложено е с много сеч и кръв и най- видните болярски родове са паднали под ножа. Имаше филм, не помня заглавие, но помня как кръвта течеше, течеше по каменни плочи.

Естествено е ти, като майка, да разсъждаваш така, а мъжът ти - обратното.

# 5
  • София
  • Мнения: 2 623
Не мога да си кривя душата -
детето ми е по-скъпо от всякаква
религия и всякаква принадлежност !
Едно време е имало повече родолюбци,
сега не е така. Да не говорим, че ако
днес трябва да защитавам държавата си
бая ще се замисля, колкото и грозно
да звучи, защото знам, че пак някой
друг ще се облажи и ще обере лаврите,
а народа ще е затрит в калта.
Та с две думи:
" Марсианец ставам - детето не давам !"

# 6
  • София
  • Мнения: 6 999
Ммммммммм - времената са различни.

Тогава християнството и изобщо религията е била в много по-голяма степен застъпена в ежедневието - сега не е така. Християнството е било начин да се запази българското. Хората са се делели в много по-голяма степен в зависимост от религията, която изповядват и съответно не са общували и  женели за хора от друга религия... Аз не знам как се казва съседа ми - какво остава за религията му...

Отделно съм против налагането на каквото и да било с насилие.

Като финал - не знам какво би ме накарало да си сменя религията...вероятно нищо - е не бих умряла, за да остана християнка.

Мъжете са по-крайни в изказванията и възгледите си - знаеш. За това и те са в основата на войните. Ако зависеше от нас - щяхме да пием кафе и мирно да клюкарстваме  Wink

# 7
  • София
  • Мнения: 2 958
Преди време имаше тема, за това според вас какви сте били в предишният си живот! Тогава издадох част от моите чувства за този период от нашата история! Много време съм мислила за това как аз бих постъпила в такава ситуация! Съдейки по страхът ми от всякакви болки бих казала, че този тип патриотизъм не са за мен! Най-вероятно бих се поддала само при вида на влизащ турчин в селото. От гледна точка на майчинството пък още повече. Дори не бих се замислила. Ставам кадъна без да ми мигне окото! И все пак се прекланям пред хората, които са се борили! Аз не бих могла! НАдявам се никога да не ставаме част от подобни исторически битки!

# 8
  • Мнения: 6 167
Все пак да не забравяме елемента на художествената измислица.
Има доста митове. Гледах един филм за поп Минчо Кънчев , който е написал "Видрица", книга, която принципно е съдържателна като Записките на Захари Стоянов .
За цялото 5 вековно турско робство в Диарбекир са били заточени по-малко от 300 българи.
В началото е било страшно -докато се установи Империята. После сме намерили начина
"Наведена глава сабя не я сече".

Последна редакция: ср, 03 яну 2007, 00:44 от Lennie

# 9
  • Мнения: 2 556
Абсолютно. И туркиня, и негърка бих станала, стига да спася децата си. Не ме интересува друго, стига те да са добре. Друго от живота не искам. Това е. Нямам никакви съмнения и колебания.

# 10
  • Мнения: 2 556
между другото "време разделно" е филма, който ме докара до депресия много преди да имам деца, а сега направо ... бих умряла ако трябва да го гледам. Толкова ми е тежко да си помисля за насилие над деца  Sad

# 11
  • Мнения: 3 268
За мен това е най-великия български филм заедно с "Козият рог".Мога да ги гледам 100 пъти и стоте ще плача и мразя.Спорът ви е несериозен,защото човек реагира според обстоятелствата.Поставен в екстремни условия мозъкът работи на съвсем други обороти.И за мен са най-важни децата ми,но времето ,в което живеем сега е друго,да не говорим в пълната липса на вяра в Бог,която ни беше налагана 50 години.

# 12
  • Мнения: 2 309
И аз смятам, че времената и ценностите са били други, човешкият живот тогава не е бил такава ценност, децата са се раждали, умирали са от болести или глад -някои още в л'лката, не казвам че не са си обичали децата, но някак по- философски са приемали смъртта /прадядо ми е имал 16 братя и сестри - все от една майка и един баща/. Хората са били много по-сурови и към себе си и към околните.

# 13
  • Мнения: 431
Аз съм на мнението на мъжа ти.

# 14
  • Мнения: 15 619
Ще спася детето си, естествено.
За него живея и дишам.
Не съм дотам силна, че да си пожертвам детето за една идея.

Харесвам го този филм, но е много тежък.
Колко пъти съм го гледала и има сцени, на които очите ми винаги са затворени...
 
 

Общи условия

Активация на акаунт