Как лекувате децата си?

  • 3 677
  • 39
  •   1
Отговори
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Моя син от днес има хрема и киха. Cry Не знам дали е вирусно или е настинал. На Нова година играеше с детенце със същите симптоми, но майка му каза, че при него било от зъбите. Както и да е! Давам му витамини, но ми се иска да направя още нещо, за да не се влоши, а не знам какво? Не искам да бързам да го водя на лекар, тя обикновено ми казва, че понеже няма други симптоми да му давам само витамини и да слагам капки за нос, но обикновено няколко дена след това се влошава и се налага нещо по сериозно да предприемем. И ми се иска ако мога да направя още нещо за да го спра на време. Жалко, че няма Колдрекс за деца или нещо подобно. Приемам всякакви съвети, включително бабешки рецепти.

# 1
  • Мнения: 2 936
Алекс тези дни беше със същите симптоми...
давах и чай-шипков,билков,мащерка...капки за нос,Стеримар и мажех 1-2 пъти дневно с Низита...
сега вече е много по-добре  Peace

# 2
  • София
  • Мнения: 6 999
Както лекувам и себе си:

Давам й панадол /което си е точно Колдрекса - виж му съдържанието/, висока доза вит. С и я слагам да спи. В смисъл това го давам преди обедния сън. Преди вечерния пак давам панадол.

И двете най-добре се лекуваме с повече сън на топличко Wink

Дано се оправи малкия.

# 3
  • Мнения: 46 489
Нищо. Само капки в носа, ако се буди нощем и плодове, колкото иска.

# 4
  • Мнения: 57
Крачетата в топла вода с морска сол преди сън колкото може да търпи и обувате чорапки след това.Слагате да плуват гумени играчки във водата и ще се заиграе за 10-15 мин, достатъчни са,но не трябва да е с температура детето.

# 5
  • Мнения: 1 652
Боаронска хомеопатия в такива случаи и не само в такива.

Аlium cepa   9 CH.  Алиум цепа 9 велентна е лекарството за кихане и бистра секреция. 3 пъти по 3 перлички. Ако не си давала хомеопатични трябва да знаеш как се дават. Поне са безвредни. Grinning

# 6
  • Мнения: 15 619
Давам детски фервекс, витамин С, вечер потапям краката му в леген с топла вода и морска сол, после разтривка с Hustagil за да се загрее. Ако успея да се преборя и капки в носа, но това се случва много трудно.

# 7
  • в семейството
  • Мнения: 404
И аз давам хомеопатия с много чай. Лекарството е инфлуцид-дава се по 1 табл. на всеки час първите 12 часа.Смуче се под езика. Чая не трябва да съдържа мента. Последния път лекарката ни предписа и едни капки ГАРАЗОН, те са за очи и уши, ноги изписват и за нослето. Това е. С пожелание за бързо възстановяване

# 8
  • Мнения: 1 069
Витамини- главно наблягам на С около 0,5гр на ден, чайове, капки за нос. Панадол или друг антипиретик, само ако има температура над 37,5.

# 9
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Панадол за т, ако е много висока свещички
капки за нос,
Хустагил или др.Тайс за кашлица и гърло. В краен случай антибиотик-Суметролим
И вит.С

# 10
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Както лекувам и себе си:

Давам й панадол /което си е точно Колдрекса - виж му съдържанието/, висока доза вит. С и я слагам да спи. В смисъл това го давам преди обедния сън. Преди вечерния пак давам панадол.

И двете най-добре се лекуваме с повече сън на топличко Wink

Дано се оправи малкия.

Че има ли детски Панадол? Аз прочетох в нашия Колдрекс и пише за деца над 6г.

# 11
  • Мнения: 8 505
Давам Есберитокс щом я усетя,че се разболява.

# 12
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Нурофен, чай с лимон и малко нагревки.

# 13
  • Мнения: 212
Крачетата в топла вода с морска сол преди сън колкото може да търпи и обувате чорапки след това.Слагате да плуват гумени играчки във водата и ще се заиграе за 10-15 мин, достатъчни са,но не трябва да е с температура детето.
Peaceтова с краката в топла вода винаги помага, предаврително го навличам колкото може повече, давам един парацетамол и така много бързо се изпотява - на третото-четвърто канче с гореща вода вече е изпотен. Завивам го и като се наспи - нищо вече не е останало ни кашлица ни сополи

# 14
  • София
  • Мнения: 383
При задна хрема /познава се когато разсмееш детето и смеха му гъргори/, която естествено води до кашлица, тъй като сополите се стичат по задната стена и не се изсикват - правя промивки с физиологичен разтвор колкото се може по-често, давам сладолед, за да отбъбнат сливиците, и нурофен, който е с противовъзпалително действие. Също и едно противоалергично сиропче - Ериус около 10 дена се дава от него, дори и да няма симптомите вече.
Така лекувам и двете госпожици. И колкото по-често се промива носа, толкова по-бързо ще минат сополките.

Общи условия

Активация на акаунт