Фетална морфология в Майчин дом-София

  • 3 678
  • 1
  •   1
Отговори
  • Мнения: 255
Здаравейте, дали ще може отново да ми помогнете със опит и съвети.
Миналата седмица си правих биохимичен скриниг и доцентката която ми направи ултразвука ми даде едно картонче и каза на 22.01.07 да отида за фетална морфология.Знам , че скрининга и това изследване са различни по отноение на различните малформации , нали така.
Сега чакам резултатите от скринига и стискам палци.
Знам че тези изследвания за по желание на бременната и че се заплащат.За скрининга дадох около 40 лева с ултразвука и излседването на двата хормона от кръвта ми
Интересува ме феталната морфология колко струва.Мисля че тя ще е доста по скъпа

# 1
  • София
  • Мнения: 1 877
Здравей!

Принципно и двете изследвания са за откриване на малформации на бебето в ранен стадий. Резултатите, както и методите обаче са различни. БХС (кръвен тест) не дава точен резултат, а само вероятност за наличие на някаква генетична малформация.

Феталната морфология, от друга страна, следи за малформации, като се изследват внимателно органите, костите и размерите на бебето. Специалистите имат редица критерии които подсказват за наличието/неналичието на малформации. Тя също не дава 100% гаранция, но все пак е много показателна.

Аз лично те съветвам да направиш и двете - така е най-сигурно. А в МД феталната струва около 50 лв.

Общи условия

Активация на акаунт