трябва ли да се изцеждам?

  • 567
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 304
Здравейте,
моето бебе е но 2 седмици-кърмим се успешно. Въпросът ми е трябва ли да се изцеждам след като се нахрани? Прочетох във библиотеката, че по-честото изцеждане води до супер лактация и това не е много хубаво.Но ако не се цедя може ли да имам пък проблеми, защото след като го накърмя имам още кърма Embarassed
Благодаря за отговорите Flutter

# 1
  • Мнения: 203
Здравей!

Аз лично никога не съм се изцеждала след кърмене, проблеми не съм имала. В началото винаги има доста кърма, но при мен се урегулира доста бързо. Иначе сестрата, която идваше в къщи след раждането на детето ме посъветва да се цедя след всяко кърмене, един път пробвах, гърдите ми се надуха ужасно после и повече не го повторих. Щом казваш, че се кърмите успешно според мен няма смисъл от изцеждане. Млякото, което остава не може да ти навреди  Laughing, поне така си мисля.

# 2
  • Мнения: 276
Аз се цедих около 3седмици,но при мен трудно слезе кърмата и го правих с цел стимулация,ако след кърмене гърдите ти са още пълни е добре да се изцеждаш.Също така ако имаш съмнение че не ти стига кърмата,сега го правя само ако няма да съм вкъщи и оставям изцедена кърма.

# 3
  • София
  • Мнения: 1 067
Аз се цедя по препоръка на педиатърката, понеже и двамта с мъжа и сме алергични и е добре поради тази причина детето да бъде захранено по-късно, така че си замразявам кърма във фризера за всеки случай. Удобно е и ако ти трябва кърма за дохранване или ако те няма вкъщи, а да го храни друг.
Изцеждането го правя от месец и половина и до сега хиперлактация не съм имала. Иначе след сукането имам доста малко за изцеждане между 10 и 30 мл.

# 4
  • Мнения: 1 382
Бих се изцеждала ако ми трябва запас от кърма и ако чувствам дискомфорт от пълни гърди. При мен цеденето не доведе до хиперлактация Simple Smile

# 5
  • София
  • Мнения: 1 252
Изцеждай само в случай на нужда. Ако са ти препълнени гърдите и изпитваш дискомфорт от това поизцеди, но малко колкото да ти олекне.
Аз лично опитах да се цедя в началото и бързо ми се изпари мерака. След като получих бебето на 5-я ден спрях да цедя. Кърмя го на поискване и проблеми със запушени гърди не съм имала. Тъй като няма кой да ми помага за бебето, не се налага друг да го храни и не съм замразявала кърма.

# 6
  • Мнения: 1 896
ако след кърмене гърдите ти са още пълни е добре да се изцеждаш
Напротив - след кърмене не е добре да се изцеждат гърдите, не се цеди до празно, защото следващият път ще бъдат още по пълни, точно така се стига до хиперлактация. Налага се цедене само ако има болезнено препълване, напрежение, буци и т.н. и тогава се цеди съвсем малко, колкото да се облекчи положението, като постепенно се намалява цеденето с идеята да се остави кърмата да се регулира според сукането на бебето.
Аз се цедя по препоръка на педиатърката, понеже и двамта с мъжа и сме алергични и е добре поради тази причина детето да бъде захранено по-късно, така че си замразявам кърма във фризера за всеки случай.
Поздравления за решението за късно захранване, само че това не налага да се правят предварителни запаси, освен ако не възнамеряваш умишлено да спреш да кърмиш преди да си захранила. Ако си кърмиш на поискване, не ограничаваш детето и нощем, и не даваш допълнителни течности, кърмата ще се произвежда според нуждите му и ще намалява плавно, успоредно със захранването. Няма да изчезне рязко от самосебе си, колкото и да не й се вярва на педиатърката ти.  Laughing
Успех на мамите и сучещите бебоци!

Общи условия

Активация на акаунт