Кръвоизлив в окото на малко бебе?

  • 21 115
  • 15
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 505
Бебето ми от два дни има кръвоизлив върху бялото на окото. Говорих с педиатърката по телефона и тя каза, че най-вероятно е от напъването когато плаче или си е бръкнала с ръчичката в окото.

На някой друг случвало ли му се е такова нещо?

Много съм притеснена и мисля да посетим очен лекар, за да видим все пак дали не е нещо по-сериозно.


 

# 1
  • Мнения: 7 723
ОООООО, много ти е малко бебчето  Heart Eyes
Съвсем нормално е да му се е спукало някое капилярче от напъни, не се притеснявай  Peace

# 2
  • Мнения: 33
Нашата бебка също имаше кръвоизлив в окото и ни обясниха,че може да е от самото раждане(високото налягане преди появата на бебчо).Мисля че не е страшно-нашето мина постепенно от самосебе си.

# 3
  • Мнения: 1 382
И Мартин се роди с кръвоизлив вътре в окото и след 2 седмици изчезна, не се притеснявай  Peace

# 4
  • Мнения: 1 273
И ние сме с кръвоизлив на оченцето от налягането по време на раждането. Надявам се скоро да изчезне Praynig

# 5
  • Мнения: 2 015
Моя син така се роди.Явно от напаните да излиза, но му мина чак след около месец.

# 6
  • Мнения: 1 081
И Мартин се роди с кръвоизлив вътре в окото и след 2 седмици изчезна, не се притеснявай  Peace

Моят Мартин също!

# 7
  • Мнения: 2 631
На 2-3 пъти й се е появявал кръвоизлив. Последният път на 01.01., след кански рев почти денонощие...  #Crazy Та от реването е! Минава си от само себе си, без лекарства. Peace

# 8
  • София
  • Мнения: 2 958
И Мартин се роди с кръвоизлив вътре в окото и след 2 седмици изчезна, не се притеснявай  Peace

И моето дете се роди с кръвоизлив в окото/от напъването при раждането/.Изчезна ,може би  след месец.
bla_bla ,сигурно случая е като при повечето от нас, но аз лично ,бих отишла на лекар ,просто ей така ,да  видят оченцето.
Тогава така постъпих. Peace

# 9
  • Мнения: 195
И ние имахме кръвоизливчета в двете очички от раждането. Педиатърките в родилно казаха, че няма проблем. Изчезнаха след около месец чак. Дано не е нищо сериозно и при вас . thumbsup

# 10
  • Мнения: 657
И ние имахме кръвоизливчета в двете очички от раждането. Педиатърките в родилно казаха, че няма проблем. Изчезнаха след около месец чак. Дано не е нищо сериозно и при вас . thumbsup
И моят бебчо беше така Peace

# 11
  • София
  • Мнения: 505
Ходихме на очен лекар - каза, че най-вероятно този кръвоизлив се е получил при раждането.
Предписа антибиотични капки за очи, за да се предпази окото от евентуална инфекция, а иначи самият кръвоизлив една седмица по-късно почти го няма!

# 12
  • София
  • Мнения: 2 958
Ходихме на очен лекар - каза, че най-вероятно този кръвоизлив се е получил при раждането.
Предписа антибиотични капки за очи, за да се предпази окото от евентуална инфекция, а иначи самият кръвоизлив една седмица по-късно почти го няма!

Браво ,радвам се! Simple Smile

# 13
  • София
  • Мнения: 2 967
Знам, че може да се получи от запек и напъване.

# 14
  • Мнения: 487
И моето бебче беше с кръвоизлив в окото след раждането, след около 2 седмици изчезна. не съм капала капки  Peace

Общи условия

Активация на акаунт