овесените ядки помагат ли за повече кърма?

  • 7 369
  • 23
  •   1
Отговори
  • Мнения: 446
И как си ги приготвяте?

# 1
  • София
  • Мнения: 1 252
Аз лично залагам на пиенето на вода, а не на овесените ядки за повече кърма. Иначе си ги хапвам макар и рядко като ги заливам с вряла вода. Могат да се залеят с чай, плодов сок, айрян или прясно мляко.

# 2
  • Мнения: 1 382
Казват, че са много подходяща храна за кърмачки. Лично аз не ги харесвам, но бих ги заливала с натърален сок или нещо такова Simple Smile

# 3
  • Мнения: 1 081
На мен със сигурност ми помагат! На 2-3 пъти ме спасиха от спиране на кърма, защото откакто се е родил Мартин, имунната защита нещо много ме предава, през месец съм я с настинка, я с грип, разни такива болестиси ги развъждам...Една купичка за супа, наполовина пълна с овесени ядки със сушени плодове(сливи и кайсии предимно слагам), и една кофичка Верея калций-оставям ги за около половин час да се накиснат. Не че е най-любимата ми закуска, но и за храносмилането дава доста добър резултат. Педиатърката ми каза, че само трябва да се избягват мюслите, защото в тях има семена, а те може да образуват колики на детенцето.

# 4
  • Мнения: 487
Аз ям фини овесени ядки, накиснати в кисело мляко.  Peace

# 5
  • Мнения: 364
Незнам дали помагат, но са много полезни GrinningТова ми е редовната закуска ,много бързо се приготвя и ми е вкусничко.Правя си ги със сиренце , масло и ги заливам с гореща вода.

# 6
  • Мнения: 1 321
Аз също си приготвям мюсли всяка сутрин заляти с чай и ми се струва че наистина имат огромен ефект.Това е любимото ми време сутрин на вместо кафе. Laughing

# 7
  • Мнения: 407
И аз мисля,че има ефект.Аз си ги правя с прясно мляко и нарязан на ситно банан и малко захар.Не ми харесват особено,но биват.

# 8
  • Мнения: 949
Докато кърмех си хапвах овесени ядки с мляко,сирене и захар.Доста ми се увеличаваше кърмата.

# 9
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Аз ям фини овесени ядки, накиснати в кисело мляко.  Peace
и аз така, но добавям и захар, че съм фенка на сладичкото.

# 10
  • Мнения: 6 619
Аз си хапвам всяка сутрин заливам ги само с вода .В начолото ми бяха много гадни ,но сега без тях не мога.

# 11
  • Мнения: 4 242
С прясно мляко (или вода), мед, нарязан плод или стафиди, натрошени бисквити, обожавам ги така.
Стават и с гореща вода, сирене, масло (и захар или мед) също са хубави.
С кисело мляко и мед, може и плод да се добави.
Определено са лактогонно средство, както и вареното жито впрочем Wink

# 12
  • Мнения: 867
Абсолютно имат ефект. Аз без да искам го устнових като една вечер си направих една купичка от на мъжо че той беше на някаква диета. И после гърдите ми се препълниха ужасно.
Иначе с кисело мляко накиснати.

Последна редакция: ср, 03 яну 2007, 22:18 от синео4ка

# 13
  • Мнения: 2 159
с кисело мляко или сирене и масло, понякога кълцам и някоя мръвка вътре, общо взето ги обявявам за макарони и правя какви ли не бъркочи иначе трудно ги преглъщам Mr. Green
само дето не ги хапвам честичко Thinking

# 14
  • Мнения: 172
О определено влиаят на кърмата! Peace

Общи условия

Активация на акаунт