За повръщането

  • 706
  • 9
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 230
Здравейте мами, искам да споделя с вас притеснието си. Ани е с доказан рефлукс, който за наше щастие вече отминаваше. Престана да повръща толкова, само леко връщаше, което считам за нормално. За съжаление на два пъти успяхме да й докараме ентеровирус, ние с баща й го изкарахме сравнително леко, но малката се върна към повръщането, т.е. рефлукса се засили. Първият път беше преди месец и половина-два, доц. Ковачева предписа прахчета Мутилиум. Не видях голяма разлика, тя си повръщаше и с него и без него.  Миналия четвъртък започна да повръща след храненето в 19,00ч., реших, че кашата не й е подействала добре, въпреки, че и преди е яла от нея. На сутринта и аз се чувствах доста зле, с главоболие и гадене и разбрах, защо малката повръща толкова. Явно Ани прекара вируса, защото постепенно спря да повръща, но остана повръщането след храненето в 19,00. Много ми беше чудно, как така не повръща през деня, а вечер изкарва цялата храна?! А днес пак се започна повръщането от сутринта. Когато се разболя, говорих с педито и тя отново назначи Натриев цитрат против повръщане. Ефект почти няма. Започнах пак да давам Мутилиум, но не знам има ли смисъл.
Мами помагайте, не искам да я тъпча с лекарства, а и не знам какво да правя. Оставя ли я да си играе и тя на момента се обръща по корем и след 2 мин. е повърнала. Не мога и по цял ден да я нося права, а и това не помага, тя пак си повръща. Поне не изкарава цялата храна. Гледам да й давам и вода. Като си помисля, че ще мине още един месец докато се оправи и косата ми настръхва.
Има ли някой с такъв проблем? Моля за съвет. Praynig Praynig Praynig
Ще пусна темата и в Здравния форум. Моля модераторите да не я местят поне известно време.

# 1
  • Мнения: 1 081
Ох, това повръщане...моят Мартин повръщаше като гейзер до окло 40тия ден, после като го вдигна-почти винаги, понякога по малко, но редовно.Откакто се научи да се обръща по корем-положението е неспасяемо, и повръща не само след хранене, ами и преди хранене. Педиатърката му упорито ме убеждава, че е защото си притиска коремчето. Даже довечера ще ходя при нея да й искам направление за гастроентеролог. От седмица се опитвам й да го захранвам, да се пребори със запека-стиска се по една седмица миличкият...обаче повръща всичко, що не е кърма на момента, в който го е изял...
Ще пиша като се върна от лекаря.

# 2
  • Мнения: 407
И ние имаме такъв проблем с повръщането.Ходихме при двама лекари педиатри и двамата казват,че е от преяждане.За половин месец Симеон качи около 100гр,но тъй като на килограми е добре за възраста си не го смятат за проблем.
Посъветваха ни да повдигнем матрака на леглото,да го държим повече време изправен,а той си повраща дори докато стои прав през цялото време.В повечето случаи повръща пресечено мляко.
Бебо е само на кърма и не пие никаква вода.
Вече незнаем към какъв специалист да се обърнем.Педиатрите са на мнемние,че повръщането е безобидно и ще отмине.

# 3
  • Мнения: 294
И моето момченце повръща по много, в началото си мислех че е нормалмно, но към 4-ти месец проста стана ужас - повръщаше всико което е изял, в момента когато го вдигна да се оригне, а и по- късно - дори час след ядене ( ние сме само на кърма ).Особено много повръща като го слагам по корем и затова и не го слагах по много и в следствие започна да си вдига главичката много късно..
аз на своя глава реших да не го изправям за оригване и се посъветвах със сестрата в детската консултация- тя ми каза че явно знам "по-добре от нея какво е добро за бебето" и че като почна да го захранвам ще мине. Ние се захранваме от 3 седмици и май- наистина повръщането понамаля.. Дано, че вече не му смогва да го преобличам и пера , пък и ми е жал за храната  дето отива на вятъра:)

# 4
  • Варна
  • Мнения: 617
Здравейте, майчета и ЧНГ! Моето момиченце също повръщаше непрекъснато-  преди, след и по време на хранене и по много пъти. Бях се видяла в чудо! Посетих какви ли не доктори, включително и прехвалената доц.(или проф.) Шакола( която пък ни изписа Атропин, за да спяло детето и да не повръща  #Crazy ) и ми помогна едно единствено нещо- Aptamil AR Родих се с това мляко! Е,вярно, че малката се отби, но пък на фона на повръщането ми беше най-малкия проблем. И се успокойте: рефлукса отшумява в периода от 6м (когато започват да седят) до 1г. Успех и мнооого търпение ви желая!

# 5
  • София
  • Мнения: 1 230
Благодаря ви мами, че се отзовахте, поолекна ми малко.
Slavi_Yo ние сме на Фризовом, чувала съм добри отзиви за Аптамил АР, но не сме го пробвали. Може би сега е момента  да го направя. Ти определено внесе надежда, аз знаех, че отминава до 6тия месец и се бях притеснила доста. Ако не беше този ентеровирус, малката сега нямаше да повръща толкова мноооого. Тя е захранена, яде пюрета и каши и наистина след като я захраних спря да повръща толкова, дори смея да кажа, че почти спря. Но след този вирус нещата се усложиха отново, дори Фризовома не помага.
А иначе сме с повръщане от болницата. Роди се 3,045кг, изписаха я 2,700, а на първата консултация беше 2,900. Фризовома я оправи тогава. Аз го давах като добавка след като я накърмя и много често ми се случваше докато я местя от едната гърда на другата да повърне всичко, което е изпапкала и милото си оставаше гладна, така че вместо 30мг. давах толкова колкото й е необходимо, а сега е само на Фризовом.

# 6
  • Варна
  • Мнения: 617
Аз също давах Фризовом, но честно казано не бях доволна. Като състав мисля, че и двете бяха почти подобни, но от Аптамил AR първите няколко дни сякаш искаше да повърне, но нищо не излизаше. Неприятно е, че нямах едно неповърнато място и по-цял ден се преобличах (за детето да не говорим), а като дойде някой винаги предупреждавах, че ще има произшествие...но няма как, важното е, че минава  Simple Smile

# 7
  • София
  • Мнения: 6 145
Хайде и аз да внеса светъл лъч в редиците, защото съм го преживяла и знам колко е неприятно и за майката и за детето. Детето не наддаваше, а аз ходех с ластични бинтове на ужасно болящите ме китки, защото все я носех изправена, за да не повърне  ooooh!
Моята дъщеря се оправи от Фризовома - друго мляко не и беше нужно, само дето сега съжалявам, че толкова рано и спрях кърмата. Определено с възрастта и твърдата храна, и изправянето до седеж нещата се нормализират.
Които бебета са захранени и са на обикновено мляко - сгъстявайте го с каша с която бебчето е захранено. А със самото захранване, бавничко карайте, че моята я направих злояда без да искам: лошият спомен от повръщането + растящите зъби + притеснението от моя страна, че не наддава достатъчно си казаха думата.
Успех момичета и това минава  Peace

# 8
  • Мнения: 5 362
Моята дъщеря се оправи от Фризовома - друго мляко не и беше нужно
И ние се оправихме от Фризовома.Беше ми писнало от това повръщане!

# 9
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 715
Ние купувахме какви ли не млека АR, нищо не ни помогна.За педиатърката ни,щом наддава добре не е проблем.

Общи условия

Активация на акаунт