Как се мери очно дъно???

  • 6 277
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 217
Здравейте мами.Днес ще хода да ми мерат очното дъно.Ще ми кажете ли как става и дали боли?

# 1
  • Мнения: 4 546
не, въобще не боли  Grinning гледат ти очите със специален уред  Grinning

# 2
  • плевен
  • Мнения: 1 249
не, въобще не боли  Grinning гледат ти очите със специален уред  Grinning
Peace

# 3
  • Мнения: 2 159
не боли изобщо на мен ми капнаха капки в очите, които били упойка

# 4
  • плевен
  • Мнения: 1 249
не боли изобщо на мен ми капнаха капки в очите, които били упойка
[това не е упойка а атропин за разширяване на зениците./quote]

# 5
  • Мнения: 2 159
Цитат
това не е упойка а атропин за разширяване на зениците.
ами не, процедурата при мен беше много дълга, капнаха ми за разширяване на зениците капки, след 50 мин ми капнаха други капки докито каза, че са упойка даже оперирали перде с тях и 5мин след това ми ръчка с онзи апарат на Голдман в очите, нищо не усещах само натиск, защото все пак лещата на апарата ми натискаше очната ябълка. Единствено ме предупреди няколко часа да внимавам като си пипам окото, защото няма чувствителност.
Ако те изследват с този апарат не се притеснявай, на мен ми звучеше страшно, но нищо не усетих.

# 6
  • Мнения: 7 640
Здравейте мами.Днес ще хода да ми мерат очното дъно.Ще ми кажете ли как става и дали боли?

 не се мери, а се оглежда!
Мери се очно налягане.

# 7
  • Мнения: 1 217
Е всичко мина много бързо,измериха ми диоптера и ми светеха с едно като пръчка в очите, даже не си свалих лещите.Написаха ми предписание за секцио и съм доволна.

# 8
  • Мнения: 54
Знаете ли дали при касогледство е задължително да се ражда със секцио? Аз съм с доста голям диоптер и моят доки ми каза, че трябва да е секцио, но мисля да се консултирам и с друг лекар. Какво мислите? newsm78

# 9
  • Мнения: 1 382
Знаете ли дали при касогледство е задължително да се ражда със секцио? Аз съм с доста голям диоптер и моят доки ми каза, че трябва да е секцио, но мисля да се консултирам и с друг лекар. Какво мислите? newsm78
Мисля, че щом си с голям диоптер е желателно да родиш секцио. Пак си се консултирай   bouquet

# 10
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 370
Здравейте мами.Днес ще хода да ми мерат очното дъно.Ще ми кажете ли как става и дали боли?

 не се мери, а се оглежда!
Мери се очно налягане.

Абсолютно вярно Peace

Знаете ли дали при касогледство е задължително да се ражда със секцио? Аз съм с доста голям диоптер и моят доки ми каза, че трябва да е секцио, но мисля да се консултирам и с друг лекар. Какво мислите? newsm78

В България битува такава практика, но по света не е така. Високият диоптър не е показание за секцио, а евентуалната опасност от отлепване на ретината, ако е изтъняла, което се установява с диагностика.

# 11
  • Мнения: 5 362
Знаете ли дали при касогледство е задължително да се ражда със секцио? Аз съм с доста голям диоптер и моят доки ми каза, че трябва да е секцио, но мисля да се консултирам и с друг лекар. Какво мислите? newsm78
И аз така съм чувала.

# 12
  • Мнения: 2 159
В България битува такава практика, но по света не е така. Високият диоптър не е показание за секцио, а евентуалната опасност от отлепване на ретината, ако е изтъняла, което се установява с диагностика.
точно така, важното е да ти е здрава ретината, високия диоптър само предполага проблеми с ретината, но изобщо не е задължително да е така. при мен ретината беше ок

# 13
  • Мнения: 36
Здравейте мами,

изсам и аз да попитам нещо......
Аз имам много нисък диоптър на двете очи, но ми казаха, че диоптъра няма общо с ретината.....т.е. възможно е и без да имаш диоптър да имаш отлепване на ретината, което при нормално раждане може да се окаже фатално.

Моля Ви, кажете, всички ли сте си правили очна диагностика преди естествено раждане и ако да - къде .............и може ли с направление и кой трябва да ми го издаде?

Благодаря Ви мнооооооооого !!!!  bouquet

# 14
  • Мнения: 98
Знаете ли дали при касогледство е задължително да се ражда със секцио? Аз съм с доста голям диоптер и моят доки ми каза, че трябва да е секцио, но мисля да се консултирам и с друг лекар. Какво мислите? newsm78
не не трябва,но в България е модерно.Аз съм с 5 д. и никога не е бил поставян въпроса за очните дъна.......... родих нормално,без епидурална и много бързо.всияко е въпрос на нагласа.......

Общи условия

Активация на акаунт