Въпроси към пиещите противозачатъчни

  • 2 211
  • 23
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 680
Какви противозачатъчни пиете?
Доволни ли сте - т.е. отчитате ли странични ефекти?
Защо ги пиете?

# 1
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Преди почти 4 години пиех Логест, в продължение на година /преди да почнем бебеправенето/.
Не съм имала странични ефекти. Единствено като ги почнах, първите 1-2 седмици имах леко зацапване, но по указания го дават, че е нормално. Доволна съм от тях.

# 2
  • Мнения: 441
пих регивидон 1 мес.,после опитах трирегол,казаха ми 4е са по-доабри,но от тях ми става ло6о.За   
 другия месец си взех пак регивидон.По принцип(доколкото аз знам вси4ки противоза4атъ4ни имат страни4но действие) има и по-добри от тия,но са по-скъпи.А ги пия за да не забременея мисля,4е ве4е съм се от4ела  newsm62 След каката си бях слойила спирала,поне аз мисля,4е бе6е добър вариант.Но сега се надяваме мажа ми да замине за 4ужбина и затова ползвам хап4етата

# 3
  • Мнения: 2 019
пия регулон отскоро и няма засега странични ефекти

# 4
  • София
  • Мнения: 1 057
Няколко години преди да забременея пиех "Логест". Правила съм почивки през година и половина по три, четири месеца.
При мен нямаше никакви странични ефекти, много добре ми понасяше.
Чрез него се предпазвахме от нежелана бременост. Щом го спрях, на следващия месец забременях  Simple Smile

# 5
  • Мнения: 512
Преди години пиех Диане 35 - бях страшно доволна, единственият страничен ефект беше, че страшните болки в началото на цикъла ми ИЗЧЕЗНАХА и като цяло го карах мнооого по-леко - просто мечта!
Иначе ме беше страх да не напълнея, защото по принцип съм си ... хм, леееко закръглена.., но не се случи - не качих килограми от Диане-то.

# 6
  • Мнения: 2 591
и аз също пиех до скоро Диане 35, защото имах нежелано окосмяване и много ми помогна - менструалните болки наистина изчезнаха, за килограмите не знам - аз наддадох, но може да се дължи на още хиляди фактора...
пила съм и Марвелон, но си мисля, че този въпрос е най-добре да обсъдиш с гинеколог. въпреки, че на мен точнно гинеколожка ми предписа Марвелон без да имам нужда от него... просто защото в поликлиниката го раздаваха в кабинета за семейно планиране и тя може би получаваше някакакъв процент  Confused

# 7
Около 3 г. пих Novinette и се чувствах добре с тях. От нещата, които съм чела са едно от най-добрите хапчета в момента. По принцип цикълът ми е нередовен и хапчетата ми спестиха неприятното чакане, защото си идваше по часовник - сигурността е най-голямото предимство в случая. Освен това кожата на лицето ми се изчисти и забравих за акнето. Качих 1-2 кг. (по принцип съм към 53), поналях се малко в бюста  Grinning и в бедрата  Cry и като цяло ми беше по-трудно да свалям отколкото обикновено. Струва ми се, че имах и леко понижено либидо. Според мен хапчетата понижават и ПМС като лека депресия и напрегнатост преди цикъл. Аз съм доста разсеяна и ми беше малко стресово да не забравя да си взема хапчето, така че последните три месеца минах на ЕВРА, лепенки, сменят се всяка седмица. Спрях да ползвам контрацептиви преди 7-8 месеца, защото вече не би било проблем да забременея, така че по-добре да не натоварвам организма си излишно. Сега всичко си е по старому - с положителните и отрициателните страни - лесно свалям, ако се изтърва малко; прави ми се секс постоянно (особено около овулация), цикълът ми си идва, когато си поиска (ходя на гинеколог да видим какво се случва всъщност), кожата на лицето и по ръцете го отнася жестоко преди цикъл както и преди, така че се наложи да ходя и на дерматолог (който веднага ми предложи да ми изпише Диане, но ми се ще да се намери и друг вариант).
Както и за всичко останало - консултирай се с гинеколог кои хапчета са най-добри за теб конкретно и си помисли, какво е най-важно за теб като ефект.

# 8
  • Мнения: 4 053
пиех Марвелон,и бях доволна,но май се оказаха,че са ми слаби,
но това след доста време,
иначе ги взимах за да си регулирам цикъла, и стана,
болките преди цикъл никакви ги няма-супер е Peace

# 9
аз сам пила регулон около 6мес и нямаше странични ефекти чувсвах се перфектно регулира спира болките и ти идва по часовник аз го пих за лечение на киста и след 4месец вече я нямаше а попринцип беше голяма и беше за операция сега почнах диане 35 малко се притеснявам за странични ефекти посочват окусмяване но май при всеки е различно

# 10
  • В една Дупка.
  • Мнения: 629
Пия Ясмин, няма странични ефекти. Защо? - три деца ще са ми в повечко  Laughing, засега....

# 11
  • Мнения: 729
Преди няколко години пиех Регивидон.Напълнях с десетина кг. и получих леки окосмявания.Мсега все още имам доста килца за сваляне.Междувременно родих нашата Моника така че от днес съм на диета. трябва да сваля поне 10кг.

# 12
  • Мнения: 252
Пиех Жанин в продължение на 2 години.Причината беше нередовен цикъл след раждане.Страх ме беше да не напълнея, но даже свалих килограмите натрупани през бременоста.Хубавото беше, че цикълът ми стана по-безболезнен.

# 13
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
Пих една година. За предпазване от бременност.
Доволна съм - регулираха ми цикъла, нямах вече болки по време на цикъл, не ми причиниха никакви странични ефекти (напълняване, окосмяване, или прокървяване) Peace
Но след като ги спрях, ми отне доста време да почувствам цикъла си такъв, какъвто беше преди да започна да ги пия.  Thinking

# 14
  • София
  • Мнения: 147
Преди месец бях на гинеколог и той ми препоръча Ясмин. И аз се безпокоях за страничния ефект напълняване, още повече спазвам лунна диета от 2 месеца и се опитвам да отслабна... Той каза, а и в брошурата на хапчетата пише, че от тях със сигурност не се пълнее! Те действали на някакъв по-различен принцип. Мисля, че Ясмин са по-нови от Жанин-а Thinking Успех. Аз ще ги почвам февруари!

Общи условия

Активация на акаунт