Болезнени зърна

  • 1 939
  • 20
  •   1
Отговори
Здравейте мами, бебето ми е вече на месец и сме само на кърма. Много ми се иска да продължавам, но са такива болки. И по точно само едното  ми зърно е много чувствително, дори само при допира на дрехите ме боли, а когато бебето засуква чак сълзи ми потичат, като слезе млякото болката става поносима. Пробвах да изцеждам, мазах с гармастан, слагах компреси от зеле. Нищо не помага. Чудя се дали не е запушен канал, и дали не е вече за лекар? Някои имал ли е подобен проблем, вие как се оправихте и колко време продължи лечението? Благодаря ви предварително!

# 1
  • някъде
  • Мнения: 4 955
А защо компреси от зеле? newsm78 Това не е ли за спиране на кърмата? Thinking
И аз имах проблем с едната гърда, по-точно със зърното, но мина! И аз изпитвах ужас като дойдеше време бебо да яде от нея, и даже и сълзи роних! Мажех с гармастан, мажех с кърма, ходех гола, защото ме болеше от допира на дрехите, даже и спрях да кърмя за няколко дни от тази гърда, но всичко се оправи и аз не знам от какво! Въоръжи се с търпение и всичко ще мине, но ако наистина се съмняваш че  енещо по-сериозно отиди на лекар! Peace
Успех  bouquet

# 2
  • Мнения: 4 915
Ако те боли само зърното, не е запушен канал. Най-вероятно не поставяш бебето правилно на гърдата. Разгледай статиите в "Библиотека" за позициониране на гърдата, някъде има и картинки/снимки.

Най-общо казано - бебчо трябва добре да обхваща с устенца зърното и ареолата, устничките да са извити навън, коремчето на детето да е в посока към твоя корем, бебето да не си извива главата настрани, за да суче....
Аз така не успявах да сложа Мариела на лявата гърда като хората, и доста ми беше болезнено.

Гармастан не ми помогна.
Купих си кремче Лансинох - чист ланолин - не вреди на кърмачето, може и без да се измива. Тогава бе доста скъпичко, а сега по аптеките има и други кремове от ланолин специално за кърмачки - питай.

Но най-важното е да поставяш детето както трябва.
Кремчето облекчава и заздравява, но ако захапва неправилно, болката ще остане.

Ако много те боли, кърми 1-2 дни само от едната гърда, а другата изцеждай с помпа или ръчно, докато болката позатихне. После пак започни да си кърмиш от двете.


# 3
  • София
  • Мнения: 1 056
И при мен беше така до към края на втория месец - чак притропвах с крак от болка.
И аз мазах с какво ли не, но нямаше резултат, всичко изчезна от самосебе си.
Може и да е от позиционирането, но аз не съм си сменяла позата на кърмене и пак ми мина...
Търпение, ще мине!

# 4
  • Мнения: 119
Vajno e pozicioniraneto. Nedei da si mie6 zurnata sus sapun,ako go pravi6! Predi kurmene obtrii areolata sus pamu4en tampon potopen v studena min. ili prevarena 4e6miana voda - oblek4ava. Ostavia ot vreme na vreme zurnata na vuzduh.Az li4no ostaviah malko kurma vurhu zurnoto - mislia 4e mi pomogna. Bolezneno dobre mi e poznato, ne se trevoji 6te mine  bouquet
Izviniavam se za latinicata Embarassed

# 5
  • Мнения: 1 081
Аз бях със същия проблем почти до втория месец, и сега от време на време ми се разранява едното зърно, когато Мартин реши да си чеше венците, докато суче. Какво ли не пробвах, аз имах и запушен канал-зачервява се гърдата и само горещи компреси и цедене оправят(поне при мен). Иначе раната на зърното я излекувах с един правен крем от аптека във Варна-казва се БЛАГ МЕХЛЕМ-DULCE 2. Струва към 2 лева, и за ден и половина всичко ми мина.А имах и кръв даже. Много е гадно това с рагадите...Питай в някоя аптека в Пловдив, където правят лекарства, дали нямат такова вълшебно мазило.

# 6
  • Мнения: 2 159
и аз имах такъв проблем, но с мазане с Лансинох и оставяне на въздух ми мина, е няколко пъти ми се наложи да изцеждам, че бяха страшни болки.
при мен се появи при опити да я храня легнала, нещо така и не се научих Sad

# 7
  • Мнения: 867
Ще мине, няма къде да ходи стига да поставяш правилно бебто, както са ти обяснили по-нагоре. Ако всичко друго е наред би трябвало след известно време зърното да стане просто по-еластично и да свикне с опъването всеки ден. Повярвай аз също имах рагади, няколко пъти ми станаха кори и се обелиха, направо кръв се лееше, знам какво е но минава. Само изтърпи. Пробвай която гърда е по-зле няколко пъти да даваш другата а нея да изцеждаш. Не е решение но и няколко часа почивка са си от значение когато ти се реве като бебето проплаче.
Кремчето на Авент е много ефикасно. И силиконовите им зърна вършат работа - фини са и прилепват добре.
Успех.

# 8
  • Мнения: 547
Аз се мажех с Дефламол, оставях зърната на въздух, за да диша кожата и ползвах силиконови зърна - те ще предпазят зърната ти от по-нататъшно разраняване докато се справиш с проблема.
При мен мина някъде след 2 месец, въпреки че не ми се вярваше някога изобщо да се оправи - толкова беше зле положението.
Прочети и информацията за това как да поставяш правилно бебето на гърдата - доколкото знам в повечето случаи именно там е проблема. 
Не се отказвай, всичко ще бъде наред и след време няма да си спомняш дори.

# 9
  • Мнения: 1 097
Ауу, аз бях същата. Месец и половина след като родих - допира до всичко беше непоносим  #Crazy Сутиени, дрехи - всичко! А и като ми слизаше млякото ставаха на камък гърдите и едно такова щипене и парене изпитвах отвътре  Sick Ама стиснах зъбки и ми мина Wink Ето, още се кърмим, преди и след ядене, без цица не заспива.

# 10
  • Пазарджик
  • Мнения: 49
Още отначало в клиниката много ме боляха зърната докато кърмех, но като се прибрах вкъщи си купих силиконови зърна на Авент и оттогава вече месец и половина не съм имала абсолютно никакви болки и проблеми. По веднъж на ден се мажа и с кремчето на Авент за болезнени зърна. Аз лично ще ги използвам докрая на кърменето, независимо колко месеца ще продължи. Мисля, че ще ти помогне. Съветвам те да опиташ. Успех.

# 11
  • Мнения: 313
На мен ми помага кремчето Лансинох. Мажеш след всяко кърмене. Ако решиш да цедиш не те съветвам да го правиш с помпа, а на ръка, защото ще се разраниш още повече. Най добре е да се мажеш и да ползваш предпазители за разранени зърна. Има най- различни. На мен най- ми допаднаха тези на Авент. Провери и да нямате млечница. Може това да е проблема. Ако е така мажи се с дактарин и ще се оправиш. Разбира се и устата на бебо. Успех!

# 12
  • Мнения: 169
И аз искам да попитам нещо относно болезнените зърна на гърдите.
Отначало, когато започнах да кърмя зърната ми се нацепиха и ми станаха рани от които течеше кръв. С марлите на СанДерма се оправих и кърменето вече не ми причиняваше болка.
От няколко дни обаче зърната пак ме болят - червени са, и изпитвам ужасна пареща болка. Това пак на неправилно позициониране ли се дължи?

# 13
  • Мнения: 1 097
От няколко дни обаче зърната пак ме болят - червени са, и изпитвам ужасна пареща болка. Това пак на неправилно позициониране ли се дължи?
може от това да е. А може и от дърпането, което бебето упражнява върху тях...

# 14
  • Мнения: 146
Миене без сапун, въздушни бани и Гармастан - това ми помага на мен.

Общи условия

Активация на акаунт