Колко време ползвате декоративната козметика ?

  • 1 457
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 90
Аз примерно спиралата си ползвам почти до края горе долу 6-7 месеца , червило също , сенки докато ми писнат , фдт почти не ползвам . Питам защото днес четох в едно списание че червило се ползва мах 1г , спирала мах 3месеца , фдт до 9 месеца , сенки мах 1г . Та кажете вие ?

# 1
  • София
  • Мнения: 1 176
което ползвам най-много свършва най-бързо Laughing
не съм се замисляла...спирала често си купувам, сенки от година и повече не съм например... newsm78

# 2
  • Мнения: 7 723
Аз примерно спиралата си ползвам почти до края горе долу 6-7 месеца , 

О, като ми свърши спиралата, махам й гумичката и продължавам да бъркам в нея, докато не спре да пуска  Rolling Eyes
Чак тогава си купувам нова  thumbsup

# 3
  • Мнения: 2 229
Да и аз знам че е така и гледам да не ги ползвам вече тооооолкова дълго, че преди с 1 червило си карах 2-3 год (не си слагам често)
В едно предаване имаше точно за това - изследваха тоалетната чантичка на една мацка и откриха някакви живи бактерии по червилата, сенките и т.н. Sick Даваха ги на микроскоп, бяха много гадни Sick И казаха че точно спиралата за очи се разваля най-бързо и трябва да се сменя на 3 месеца.
В същото предаване казаха и че (ставаше въпрос за микроби и бактери принципно..) тъй като 90% от хората не сядат на чиниите в обществените тоалетни, по тях имало по-малко микроби отколкото по дръжките на количките в магазините. hahaha

# 4
  • Мнения: 5 393

В същото предаване казаха и че (ставаше въпрос за микроби и бактери принципно..) тъй като 90% от хората не сядат на чиниите в обществените тоалетни, по тях имало по-малко микроби отколкото по дръжките на количките в магазините. hahaha
Shocked Shocked ooooh! Sick

# 5
  • Мнения: X
Ами аз знам че по принцип живота на спиралата е 1 месец след отварянето и, аз лично не ползвам непрекъснато и затова я сменям на около 3 месеца понякога. Червила и гланцове си копувам непрекъснато, така че ги редувам и немога да определя точно кога свършват. за 1 година примерно мога да изхабя 2-3 червила, може и повече. Сенки не ползам, а пудрата я ползвам само зимата и всяка година си вземам нова, следователно - 2-3 месеца ползвам.

# 6
  • София
  • Мнения: 1 914
Вече на почти всички продукти си пише колко време след отваряне се ползват.
Например спиралите ми в момента: Еъвън, МаксФактор- 6 месеца; Манхатън- 9 месеца.

# 7
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
  Спиралата ми свършва обикновенно за около 6 месц, така че без да съм се замисляла, я ползвам колкото трябва.
  С пудрата - същата работа.
  Но сенките определено ползвам доста по - дълго време. Трудно си харесвам цветове и като ми паснат - докато не свършат, не ги оставям.

# 8
  • Мнения: 3 835
Докато я изчерпам  Wink

Имам прахообразни сенки, руж и пудра от повече от три години напр. Но разбрах, че щом няма вода в тях, практически нямат срок на годност.

# 9
  • Мнения: 6 155
Спиралата - за около 3/4 мес. ми свършва и я хвърлям.
Червило - докато свърши или се развали  Crazy

# 10
  • Мнения: 5 317
Като се замисля май на всичките видове декоративна козметика им надвишавам срока на годност.

# 11
  • В най - голямото село
  • Мнения: 1 806
Как да ги ползвам по няколко месеца, като приблизително след 1 вия месец започвам да имам нещо като алергия от тях / сенки, моливи, спирала/ даже сутринта си изхвърлих спиралата, която беше за чувствителни очи на Manhatтan. Очите ми започват да парят и стават червени. С червилата е същото - сякаш ми пари на устата. Вече се чудя какво да правя... Та ако някои има същия проблем да сподели, дали е намерил някакво решение....

# 12
  • Мнения: 2 631
Не се бях замисляла над тези срокове...  newsm78
Живи бактерии...  Sick
 ooooh!

# 13
  • Мнения: 7 186
Спирали, пудри, фон дьо тени и ружове гледам да имам по 1- 2 броя максимум, за да мога да ги изхабя по- бързо. Ползвам си ги редовно, така че нямам проблеми с годността.
Червила, гланцове и сенки имам доста. Когата установя, че нещо не е годно, а то не е трудно да се разбере, просто го хвърлям. Като се замисля може би сенките са най- трайни и ги задържам най- дълго време.
Стига сте изтерясвали с тия бактерии. Peace

# 14
  • Мнения: 2 936
спирала 6-7 месеца,а ида искам повече немога,защото свършва!
червила си купувам 2-3 в годината и като ми писнат изхвърлям,по-често ползвам гланцове
сенки в момента имам само 2 цвята в една кутия-черни и сиви,които много рядко употребявам...предпочитам моливите за очи!

Общи условия

Активация на акаунт