Първите спомени

  • 3 165
  • 63
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 423
Гледам бебоците и се чудя, дали
ще помнят как съм им се усмихвала,
какво съм им казала, как съм крала
от времето за тях, за да чета форум.
Присетих се, че моите спомени датират
някъде от около третата ми годишнина.
Не помня всичко, а само, че докато бях
на градина, видях майка да стои на спирката.
И се чудех, що така я виждам по време, дето
всъщност не трябва да я виждам. После си
спомням един надпис ЧНГ, била съм на
3 години и 2 месеца. И после едно черно лале
в един двор по пътя от градината до нас.
Откога датират вашите първи спомени?
Какво ви е останало в главите от това време?

# 1
  • Мнения: 677
И моите първи са от градината..
Лелки,кухня,миризми..
Емоции некви..Гоненици и падания от люлки..
В тоя час обаче ми е трудно да се присетя..По-късно ще се включа..

# 2
  • Мнения: 10 758
И мойте са от ДГ.Спомням си как изпивах бозата на почти всички деца, как веднъж ми падна панделката от плитката на косата, в супата и лелката ми я прибра.Спомням си как прищипах пръстите на ръката на едно дете на вратата на тоалетната.След години, бях с един младиж в кревата и той ме попита:"Ти спомняш ли си как в детската градина ми прищипа пръстите?" ShockedМайкоууууу.Извиних му се подобаващо и казах, че повече нищо няма да му прищипвам Mr. Green

# 3
  • Мнения: 2 353
  Не знам на колко съм била, помня пате-ваденка на мивката. Майка ми ме гушка, позираме за снимка с едни страшно шарени обувки, но аз не искам да ме снимат и рева. Прадядо ми ме е вдигнал високо в короната на бялата джанка и се смее, а очите му са безкрайно сини и добри...
  Бебетата може и да нямат конкретни спомени, но със сигурност обичта оставя следи. Дори да не е конкретен спомен, а само усещане...
  

# 4
  • Мнения: 3 423
Сетих се още нещо, на четири бях,
втора група в ДГ, щях да се женя за
един Страхил, чух, че сега бил полицай.
Ако някой го познава, да ми каже.
Аз си спомням само, че беше рижав.

# 5
  • Мнения: 803
Първият ми спомен е как баба ми (лека й пръст) ме е гушнала и седимна балкона. Гледаме как баща ми слиза от един жълт москвич.
Като го разказвах на наште, те много се учудиха, защото са продали въпросния москвич преди да стана на 3. Общо взето сметнаха, че съм била на 2 годинки и 6-7 месеца.
Имам един друг спомен (но вече съм била в детската градина) как баща ми ми се е скарал и аз посред нощ (поне според детските представи за посред нощ) почвам да си трупам дрешки в една торба, грабвам един плюшен мечок (горе-долу моя ръст тогава), отключвам си вратата и хуквам да бягам боса по стълбите. Crazy Майка ми ме настигна и ме върна. Не помня обаче, какво толкова ме е разстроило тогава. newsm78

# 6
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
И мойте са от ДГ.Спомням си как изпивах бозата на почти всички деца


Сега ми се изясниха нещата

# 7
  • Димитровград
  • Мнения: 1 735
Помня как се люшкам на люлките и как седнах в една паянтова количка за кукли от шарена басма и тел.Помня първата ми кукла-Пипи дългото чорапче.

# 8
  • Мнения: 1 883
И мойте са от ДГ.Спомням си как изпивах бозата на почти всички деца


Сега ми се изясниха нещата
Joy Joy Joy

# 9
  • Мнения: 10 758
И мойте са от ДГ.Спомням си как изпивах бозата на почти всички деца


Сега ми се изясниха нещата
Flutter hahaha

# 10
  • Мнения: 2 897
Сетих се още нещо, на четири бях,
втора група в ДГ, щях да се женя за
един Страхил, чух, че сега бил полицай.
Ако някой го познава, да ми каже.
Аз си спомням само, че беше рижав.


Това ме подсети,че на четири аз си имах гадже-кубинче Laughing
Стана ми много мило...
Liska,благодаря ти за хубавата тема   bouquet
ако не ми се доспи много пак ще се включа...

# 11
  • Мнения: 1 520
Честно казано нямам никави спомени. Откъслечно помня само десетия си рожден ден, и то с това че всички ми бяха сърдити за нещо си.
Като го кажа хората не ми вярват, но аз действително все едно съм с бяло петно и някакви спомени ми се появяват във времето на кандидатстване след 8-ми клас.

Незнам на какво се дължи, но е факт. Simple Smile

# 12
  • София
  • Мнения: 1 244
На мен пък един от първите ми спомени е свързан с нещастна любов. И как Миленчо от детската градина отказа да се ожени за мен, когато му предложих след един танц на няква песен за патета (имаше, нещо си па-па, кря-кря, с приклякане).

# 13
  • Мнения: 1 937
Етърът и едно захарно петле, на което му падна главата в мига, в който паднах аз.
Ревах до посиняване.
Maйка ми твърди, че съм нямала 2.

Хич не се и заблуждавайте, бебоците помнят разни нещица още от утробата.
Справка - NG.

Чудесна тема!

# 14
  • Мнения: 6 991
Спомням си как пея Негърчето Бимбо се катери, катери...Трябва да съм била на 3. Помня и как ми обещаваха,че ще ми подарят магнетофона да слушам приказки, когато стана на 5, значи съм била на около 4. Помня кофти изпълнения в детската градина Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт