пране на вълнени дрехи в пералня

  • 16 766
  • 53
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 988
имам нова пералня от 1 година Горение, но нещо не се престрашавам да пусна вълнени дрехи. Има си две програми за вълна 30 и 40 градуса.
Споделете моля ви, перете ли вълнените си дрехи в пералнята и как точно се перат на тези програми, имат ли центрофуга, в какво състояние излизат дрехите и т.н

# 1
  • Варна
  • Мнения: 1 383
Да, тъкмо вчера врътнах една такава пералня с вълнени дрехи. Добре си пере и не излизат намачкани. А как - ами върти прането, само че по-дълъг периода на самото въртене на дрехите и съответно изчаква повече при пълненето с вода, за да може да се напоят дрехите. Аз лично пускам на 30 градуса.
 Моята пералня има и сушилня, та към програмата за вълна има и сушене на вълна, но не го ползвам. Нямала съм проблеми до сега.

# 2
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Пускаш си вълнените дрехи на 30-40гр. и си ги переш. Какво толкоз те притеснява?  Rolling Eyes

# 3
  • Мнения: 1 546
И моята има програма за вълна, просто врътвам копчето и не й бера грижата... Whistling тя сама си пере...

# 4
  • Мнения: 510
Пускам ги с Perwoll на програмата за вълна на 30 градуса и си се изпират супер. Спестява ми много време, особено сега зимата с тези пуловери. Давай смело.

# 5
  • Пловдив
  • Мнения: 4 385
Пера плетива от 10 години, сменила съм две перални и с двете не съм имала проблем  Peace

# 6
  • Мнения: 125
Пера без никакъв проблем  Peace

# 7
  • София
  • Мнения: 115
Пера вълнени дрехи в пералнята без да се изобщо да се замислям.
Има си програма за вълнени дрехи (макс.зареждане е 3 кг.), температура - 30 или 40 градуса (по избор), а центрофугата е на по-ниски обороти (моята пералня е по принцип 800 оборота, а при програмата за вълна - центрофугира с 600).
Така че хич не му му мисли, ами ги пускай вълнените дрехи в пералнята.   bouquet

# 8
  • София
  • Мнения: 7 097
Всички вълнени бухам в пералнята, на ръка по принцип нищо не пера. Не слагам прах обаче, а балсам за вълна - от рода на Первол. После, ако пуловерът е по-разтеглив не го слагам на сушилнята или простора, а на кърпа и така, докато изсъхне.

# 9
  • Мнения: 234
Пускам, но изключвам центрофугата. Но сега като чета, се чудя дали наистина ще им навреди  newsm78

# 10
  • Мнения: 14 471
като имаш специална програма на пералнята какво те притеснява? и аз пера всички пуловери в моята, с изключение на един безумно скъп и много фин,  който си мисля че дори и с програмата за вълна няма да е удачно. внимавай като слагаш препарат, ако сложиш много може да запецне пералнята от прекаленото запенване. моята точно в момента прави този номер.

# 11
  • Мнения: 8 917
Пускам ги на ръчно пране Peace

# 12
  • Мнения: 4 668
Пера си ги с Первол , с програмата за ръчно пране или тази за деликатни тъкани . Нямам никакви проблеми  Peace

# 13
  • Мнения: 658
Пера на 30 гр.  и не съма имала досега проблем. Я, дала съм толкова пари за тая Аристонка, пък ще пера на ръка.... не, не и не...Всичко и давам да яде даже и бельото. Ползвам хубави прахове и не се притеснявам.

# 14
  • Мнения: 472
Моята пералня  също е  "Горение"(с 7години стаж).Спокойно можеш да ползваш програмата за вълнени дрехи  Peace ,само спазвай инструкциите(ограничението за килограмите и препарат за вълнени дрехи),градусите да са о/ло 30 и няма да имаш проблеми.Дрехите излизат добре изцедени и мнго бързо съхнат.

Общи условия

Активация на акаунт