...и отново за новите болнични и майчинство

  • 620
  • 3
  •   1
Отговори
Здравейте, мами. Тази тема не е нова, но все още мисля че има неясноти по нея.  Rolling EyesВ понеделник ще ходя да си вземам последния болничен за временна неработоспособност, който ми предшества този за бременност и раждане, по-точно този, който се издава 45 преди термина. Може ли някой да ме насочи, необходимо ли е да ходя с него до териториалното подразделение на НОИ. Трябва ли да уточнявам нещо при работодателя. Аз получавам заплата и предишните болнични по дебитна карта. НОИ ще изискат ли сметката ми от работодателя или ще ми определят нова newsm78

Благодаря ви предварително!  bouquet

# 1
  • Мнения: 9 050
Ако този болничен е продължение на предишните, той ще ви се изплаща чрез работодателя, а не от НОИ. Така че си процедирате, както досега. Представяте болничния лист в счетоводството и те ви изплащат парите.

# 2
  • Мнения: 79
Здравейте,днес аз бях при счетоводителката на фирмата в която работя и тя ми каза,че има промени от 01.01.07г.Като си вземете нов болничен счетоводителката(или ако няма такава)вие трябва да го занесете в НОИ и там в 14 дневен срок ще ви варнат отговор дали болничния е одобрен или не т.е дали ще ви се изплати или не.

# 3
  • Мнения: 8 917
Здравейте,днес аз бях при счетоводителката на фирмата в която работя и тя ми каза,че има промени от 01.01.07г.Като си вземете нов болничен счетоводителката(или ако няма такава)вие трябва да го занесете в НОИ и там в 14 дневен срок ще ви варнат отговор дали болничния е одобрен или не т.е дали ще ви се изплати или не.
ЗинаСт е казала - ако е продължение се изплаща от работодателя.

Общи условия

Активация на акаунт