Как се почиства сребро?

  • 27 795
  • 38
  •   1
Отговори
  • Мнения: 702
 Как да почистя сребърни прибори за хранене, които са почернели?
Предварително благодаря  bouquet

# 1
  • Мнения: 2 609
Пробвай да ги извариш с хлебна сода. Или да ги изтъркаш: посипваш сода и търкаш с четка/ за зъби примерно/.

Последна редакция: чт, 04 яну 2007, 13:10 от Кари

# 2
  • Мнения: 4 380
С търкане със сода става най-добре. Със сода си почиствам всякакви съдове, а за почерняло сребро по-добро няма.

# 3
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
Сода.  Peace
Аз лично напълвам накакъв съд (купичка, ако ще почиствам бижута; и тавичка, ако ще почиствам прибори) с вода, слагам вътре сода, слагам това, което ще чистя за десетина минути, и после изтърквам.

Иначе се сещам за една реклама, която вървеше дълго време по телевизията, за някакъв разтвор за почистване на сребро. Май беше на ВС Телешоп, но може и да бъркам...

# 4
  • Мнения: 1 167
Продава се специален препарат за тази цел, но скоро не съм го виждала. Друг начин е да ги натъркаш с напоена в амоняк вълнена кърпа Sick и да ги оставиш на балкона увити
(в кърпата )за около 15 мин . Много добре се почистват.
Ако не ти понася миризмата  Joy пробвай с паста за зъби, но бая ще трябва да търкаш.

# 5
  • Мнения: 3 360
Със сода се получава.Ако не намериш специален препарат,пробвай Wink

Последна редакция: чт, 04 яну 2007, 18:40 от tutti

# 6
  • в зоната на здрача
  • Мнения: 2 241
С търкане със сода става най-добре. Със сода си почиствам всякакви съдове, а за почерняло сребро по-добро няма.
Peace

# 7
  • Ruse
  • Мнения: 390
чух от златар 4е има специални кърпи4ки за по4истване на сребро-от рода на мокрите кърпи4ки ,но незнам къде се продават.Ина4е аз си 4истя среброто с обикновена сода

# 8
  • Мнения: 1 930
Аз почиствам сребърните си бижута със сода.

# 9
  • Мнения: 420
 Grinning  Просто ги свари за 2-3 минути във вода със сода. Изобщо няма да ти се наложи да ги търкаш.

# 10
  • София
  • Мнения: 44 041
С търкане със сода става най-добре. Със сода си почиствам всякакви съдове, а за почерняло сребро по-добро няма.

така е Wink

# 11
  • Бургас
  • Мнения: 3 553
Сложи ги в съд със сода и оцет и остави да престоят 24ч., после ги избърши с парче вълнен плат.

# 12
  • Мнения: 8 917
С ултразвукова ваника Peace

# 13
  • Мнения: 1 734
Аз съм почиствала сребро с паста за зъби. Много е сполучливо! Но има и специален спрей, който също е ефикасен за почистване на сребро. Виж за сода - за първи път чувам

# 14
  • 5 етаж в ляво
  • Мнения: 1 407
С паста за зъби Peace

Общи условия

Активация на акаунт