"Грамотно" ли е Летище София

  • 1 504
  • 24
  •   1
Отговори
  • Мнения: 714
Току-що мои приятели (и аз, разбира се), се смяхме с глас на следните бисери от сайта на летище София:





Бях и така любезна да ги изпратя по мейла и на пъблик рилейшънс на Летище София. Ако ми отговорят, ще публикувам отговора.

Да имате коментари? Или нещо да ви учудва?

Ако не се виждат като изображения в постинга, ето линковете:

https://www.bg-mamma.com/assets/vessur/img/not_found.png

https://www.bg-mamma.com/assets/vessur/img/not_found.png

Последна редакция: чт, 04 яну 2007, 13:26 от donna volante

# 1
# 2
  • Мнения: 11 306
А най-странното е, че на първия линк два реда по-горе е изписано правилно  ooooh!

# 3
# 4
  • Мнения: 764
Номера е да се разбира какво са написали,кой 6те вземе да ги проверява,най много някоя заблудена 4ужбинска мама  Joy Joy Joy
Супер интересно 6те ми е да видя отговора Thinking

# 5
  • Мнения: 2 032
Летището е обект, а хората, работещи там, са всякакви. Има и учтиви и възпитани хора, има и намусени, има и грамотни, има и не толкова. Сега като се връщахме, работеше само единият ръкав за минаване през security, на другият си бяха седнали няколко апапи, вдигнали си краката даже на столове (!) и си почиваха и лафеха. Поради което имаше огромна, ама огромна тълпа от другата страна. Но, да не казвам само лошото: понеже бях сама с 2 деца, ме пуснаха да мина отпред, което няма да се случи на летище в Англия. Е, не се сети девойката при чекирането, при полупразен самолет да ме сложи по-настрани с децата, ама нали имаше места, жената, на която й се беше паднало да е до нас, изхвърча на втора космическа веднага, щом ни видя (и чу), така че пак бяхме сами на ред.
А за правописните грешки, какво да кажа. За това пътуване повече ме вълнуваше къде има мъгла, дали ще излетим и къде ще кацнем, така че правописа с мед да го намажеш.

# 6
  • Мнения: 1 329
Да, смешно е.. Joy Joy,но от друга страна не би ми направило кой знае какво впечатление. Историята винаги има и две страни.Аз когато съм пътувала с детето винаги без изключение е идвал някой от персонала да ми помогне (или с количка , или с багаж) и да каже °добре дошли°. За мен най-важно е броя на излитанията да е равен на броя на кацанията..Всичко останало са бели кахъри.  bouquet

# 7
  • Мнения: 5 475
 hahaha Joy

  newsm78 Но да ти кажа правописни грешки съм виждала и в САЩ (да речем Banc of America   Shocked ),а за Италия да не говорим... Wink

# 8
  • Мнения: 714
Аз всъщност не пуснах тема за обслужването на летище София, ако някой иска, да пусне отделна тема, май дори имаше такава.
Исках вашите коментари за явни и грозни правописни грешки в сайта. На фона на целия шум за помпозната новооткрита сграда, писта и терминали последна дума на техниката.

# 9
Аз мисля, че е недопустимо на официалния сайт на летището да има подобни елементарни правописни грешки, още повече че преди да ги и3типосат там, а и след това, би трябвало поне няколко човека да са проверили (въвели) текста. Но комент.

# 10
  • Мнения: 5 475
 newsm78  Да не говорим,че е достатъчно да се направи един обикновен  контрол на правописа в word...   Rolling Eyes
  ама хайде ,де  Wink

# 11
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
Aко се разтърсим, дали и други няма да изскочат?  newsm78
Някой си е прибрал парите за изработване на сайта, и си е оставил ръцете на него.  hahaha

Ще следя темата, любопитно ми е дали ще ти отговорят, и най-вече ако да, то какъв ще е отговора Peace


п.с. А кой е сайта на летището? Blush

Последна редакция: чт, 04 яну 2007, 15:00 от _Vess_

# 12
  • Мнения: 714
Не е трудно да се отгатне, че това не е грешка на клавиатурата, или нещо по невнимание. Отразява елементарната грамотност на английски първо ниво на този, който е "качвал" сайта и след това едва верига хора, които би трябвало да проверят и одобрят инфото, което трябва да присъства на официалния сайт. Кажете ми, не е ли така  Crossing Arms По принцип сайтът, е създаден от една бг фирма, сайтът им е http://www.creative-center.com/. Но не е техен проблемът, нали някой проверява какво качват? Та пак стигаме до летище София.

В тая връзка питам, тъй като съм убедена, че българите са образован народ със средни познания по английски по-високи от тези на италианците, трябва ли да фигурира такава простотия на официален сайт? Да, малко е, но е грозно!

# 13
  • Мнения: 2 032
Giorgia,

Banc of America не е правописнa грешка, това е името на техния investment and brokerage business: Banc of America Securites LLC.

# 14
  • Мнения: 1 132
Не смешно,ами направо е срамно. Все пак това е официален сайт! Може да ме им е стигнало времето да проверят правописа  Mr. Green , че доста "кратко" го строиха летището.

Общи условия

Активация на акаунт