Защо при мен не действа?

  • 538
  • 10
  •   1
Отговори
Здравейте мили кърмещи майки,

Имам бебче на 2 месеца, което засега е само на кърма. В друга тема писах, че втория месец яде само 5 пъти дневно и не наддава много добре според педиатърката /400 гр, а първия месец беше наддало 1100/. Сега, когато педиатърката ми каза да увелича храненията поне на 6, забелязвам, че от честото кърмене кърмата ми не се увеличава, а напротив - намалява. Бебето изсуква и двете гърди на едно ядене, гърдите си чувствам празни и само ако се случи да направим по-дълга нощна пауза ги усещам изпълнени с мляко. Навсякъде, където чета, пише, че честото кърмене стимулира отделянето на мляко - е, да, но при мен не действа. Само аз ли съм така и какво да направя, за да имам по-обилна кърма. Да уточня, че ям и пия на воля, даже се тъпча умишлено.

# 1
  • Мнения: 172
Здравей!
В какъв интервал от време засече, че кърмата ти намалява. Може би имате нужда от още малко време, за да се регулира лактацията. Макар че, не е нужно да чувстваш гърдите си препълнени, за да си сигурна че имаш мляко.  Затова има рефлекс на потичане мисля че беше. При някои майки е нужно 5 минутно стимулиране, докато тръгне млякото.
Успех!! Peace

# 2
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Явно това, че не усещаш гърдите си пълни и напрегнати, много те притеснява и те кара да се съмняваш, че не произвеждаш достатъчно кърма.
Много майки изпадат в паника, когато усетят омекването на гърдите и им липсва успокояващото ги усещане за пълнота и напрежение. Може би ще ти помогне да погледнеш нещата от друг ъгъл - нормално е гърдите да се усещат напрегнати само първите 2-3 седмици след раждането заради силната хормонална стимулация. С регулиране на количеството кърма това чувство изчезва напълно (или се появява само при голям интервал между храненията) - а производството на кърма се увеличава значително, без да предизвиква напрежение и подуване. При кърмене на двумесечно бебе чувството за напрежение по-скоро е сигнал, че е минало твърде много време от последното хранене и задържащото се в гърдите мляко може да започне да дава сигнали за намаляване на производството Grinning Затова усещането за меки гърди е твой съюзник и показва, че кърмиш достатъчно често Grinning
Някои сигнали, които ще ти покажат, че млякото се увеличава в съответствие с нуждите на детето, са спокойствието и доволството на бебето, съчетани с ясно видимо (и обикновено чуваемо Wink) преглъщане, докато е на гърдата - както и добро количество мокри и акани памперси (5-6 добре напишкани и акане на жълти, меки и почти течни аки в подобаващо количество).
Не е нужно да се насилваш да се храниш и да пиеш - това води единствено до увеличаване обиколката на задните части Mr. Green и има много малка връзка с количеството кърма. Хапвай и пий колкото ти се пие - просто не пренебрегвай сигналите за глад и жажда на тялото си и не отлагай хапването или пийването на нещо `за след малко`, защото в ежедневието с малко бебе това `след малко` може да е чак вечерта Confused

# 3
  • София
  • Мнения: 555
Напълно съм съгласна с Хедра Simple Smile

# 4
  • Мнения: 294
Hedra  е написала всичко. послушай я и ще видиш че ще потръгне и при теб  Wink

# 5
  • Мнения: 1 938
Hedra,   202uu !

# 6
  • Мнения: 2 614
Единственото, което искам да попитам, е дали кърмиш нощем и колко пъти? Разбира се ориентировъчно само, защото интервалите при кърмене на поискване почти никога не са еднакви!
И се успокой, правиш всичко, което трябва, за да се чуства бебенцето ти добре! Hug Поспивай винаги, когато ти остане време, не се хвърляй да чистиш и готвиш, когато бебчо спи, имаш повече нужда от спокойствие и почивка! Hug
Поздрави и успешно кърмене!  bouquet

# 7
  • Мнения: 276
Здравей!Мисля че Хедра ти е обяснила добре,но искам само да добавя че и аз се притеснявах от това омекване.При мен след 1вия месец гърдите ми омекнаха и си мислех,че нямам кърма,но бебо си беше видимо доволен и нахранен,храним се на 3часа (само на кърма сме) и обикновено 1 път през ноща около 1 или 2 часа.И нямаш нужда от повече от обикновено храна,може би повече течности.

# 8
  • Мнения: 713
А измерихте ли го бебо на дължина колко е порастнал? Може да е порастнало повече на дължина. Не очаквай да наддава всеки месец едно и също или пък да расте на дължина с X см по план. Важното е да е наддало бебчето и да расте, също да е жизнено и да увеличава времето, през което не спи. Около 2-рия месец имат криза на растежа и тук сме споделяли с други мами, че ги прихващат едни такива........Светът започва да им се вижда интересен и само се въртят да не изспуснат нещо Grinning.
Щом детето ти е наддало, и то 1100 първия месец, не се притеснявай. Означава, че бебчо няма проблем да суче, има си мляко, правилно си се поставяте на източника Grinning и тн.
Поздрави

# 9
  • Мнения: 4 181
Хедра както винаги е била изчерпателна, спокойно всичко е наред Peace

# 10
  • Мнения: 2 829
След Хедра няма какво да се добави  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт