Отговори
  • Мнения: 2 751
Днес, след преглед при Френгов, трябва да решим дали да чакаме с ваденето на 3та сливица или да действаме.
Според д-ра по-добре да действаме, докато е време.
На мен също ми се иска да я извадим и не ми се отлага.

Моля ви, който е вадил сливица при Френгов в Транспортна, нека ми пише на ЛС малко повече подробности, че съм леко притеснена  Confused Embarassed
Знам, че е писано много по темата, но нямам време да ровя и търся кой какво е писал.
Който има желание, нека ми пише, моля  Praynig
Позачудих се, че макар и с направление, операцията се плаща, но явно няма как.  newsm78

# 1
  • Букурещ
  • Мнения: 7 835
И ние си платихме операцията. Проф. Едрев не работи със здравната каса.
искам да те поздравя, че сте се спряли на точното място.
и не се чуди дълго, а действайте, аз както писах, след 18.12 живеем друг живот просто.

успех

# 2
  • Мнения: 3 835
Кали, колко се плаща? Аз този момент не го разбрах, като си говорихме. Но все пак си мисля, че си струва. И спри да се притесняваш, неизбежно е знам, но по-често си повтаряй, че имаш хубаво и силно дете, и че всичко ще е наред. И най-важното, че е за негово добро!!! 

# 3
  • Мнения: 380
Аз също бих те посъветвала да не се колебаете а да я извадите.За съжаление не познавам този доктор но мога да ти кажа колко добре се чувства моят син след като я извадихме преди три години. Е не отричам че не съм се притеснявала но уверявам те няма нищо страшно вярвам че всичко ще мине много дорбе. Стискам палци всичко да е наред.

# 4
  • Мнения: 2 751
Кали, колко се плаща? Аз този момент не го разбрах, като си говорихме. Но все пак си мисля, че си струва. И спри да се притесняваш, неизбежно е знам, но по-често си повтаряй, че имаш хубаво и силно дете, и че всичко ще е наред. И най-важното, че е за негово добро!!! 
Ами, не че се плаща кой знае колко много, така че няма проблем.
Ще се оправим  Wink

# 5
  • Мнения: 163
Две приятелки вадиха сливици на децата си при него и всичко е О.К. даже на едното му се беше увредил слуха от сливиците и започнаха лечение с макарички,които се слагат и свалят по оперативен път(досега 3 пъти),аз също съм водила детето при него и съм супер доволна - винаги го препоръчвам горещо.Сигурна съм,че всичко ще мине о.к. и не го мисли щом се налага ги вади и за плащане то е ясно че вече осигурен или не трябва да си плащаме навсякъде за да ти обърнат необходимото внимание.Успех и да мине всичко бързо и леко!

# 6
  • Мнения: 3 456
kalli, имате ли вече насрочена дата или още се колебаете. Бих искала да те помоля след операцията живот и здраве  да споделиш всичко около нея. И на моята дъщеря й предстои такава операция ( неизбежно), но е само на 2,6 и трябва да чакаме поне още половин година.

# 7
  • Мнения: 2 751
kalli, имате ли вече насрочена дата или още се колебаете. Бих искала да те помоля след операцията живот и здраве  да споделиш всичко около нея. И на моята дъщеря й предстои такава операция ( неизбежно), но е само на 2,6 и трябва да чакаме поне още половин година.
Имаме насрочена дата - 31 януари.

Не виждам смисъл да чакате.
Калоян е на 2,9 год.
Казаха му, че трябва да се вадят сливиците още на 2,6 год.
Обаче д-рът, който го каза, само му хвърли един бърз поглед и вече насрочваше дата.
Затова не го взех насериозно.
Тогава питах: "не е ли малък?" той каза: "вадим вече сливици и на 9месечни бебета, при нужда"  Shocked Не знам дали е вярно, ама../
Не мисля, че е малка.
Обаче трябва да посетите свестен лекар, за да каже какво-що. И дали е нужно.

# 8
  • Мнения: 3 456
Ами, аз говорих с проф. Едрев по телефона и той ми каза,че под три години въобще не приема деца за преглед. Нейният УНГ ( който е и хирург) каза, че определено е за вадене, но в неговата клиника под 3 години пълна упойка не слагат. Анестезиолозите са въвели тази възраст като долен праг- става въпрос за планови операции разбира се, не за животоспасяващи. Днес ни е втори ден без АБ и се чудя, колко време ще изкараме до следващия...

# 9
  • Мнения: 2 751
Ами, аз говорих с проф. Едрев по телефона и той ми каза,че под три години въобще не приема деца за преглед. Нейният УНГ ( който е и хирург) каза, че определено е за вадене, но в неговата клиника под 3 години пълна упойка не слагат. Анестезиолозите са въвели тази възраст като долен праг- става въпрос за планови операции разбира се, не за животоспасяващи. Днес ни е втори ден без АБ и се чудя, колко време ще изкараме до следващия...
Ами, аз затова не отидох при Едрев-защото не приема по-малки деца.
Нашият д-р в началото каза, че според това, което вижда с огледалцето не е сигурен дали детето е за операция.
Че ако искаме, можем да си направим изследване, чрез което се мери с компютър големината на сливицата.
То било най-точно.
Направихме го и там положението беше зле.
Прегледа ушите-и те бях на пръв поглед добре, но правихме едно друго изследване, което прави графика на състоянието на ушите и там се видя, че едното ухо е зле-сливицата притиска тъпанчето.
Затова той каза, че ако искаме, може да изчакаме, а ако искаме-да се оперира.
Аз не искам да чакам.
Устата му мирише на гной.
Не спират сополите, кашлицата, хърка, има едни ужасни сенки под очите ...  Sad
Не ми се чака и тая зима.
Миналата зима бяхме като вас точно на 3 седмици на АБ.
Сега не е пил отдавна и много се надявам да го задържа здрав до операцията  Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig

Ако искаш, направи един преглед при Френгов.
С направление е.
Имат много добра апаратура, която ще ти покаже реално ситуацията на сливицата й.

# 10
  • Мнения: 3 456



Ако искаш, направи един преглед при Френгов.
С направление е.
Имат много добра апаратура, която ще ти покаже реално ситуацията на сливицата й.

 Може и така да направя. А, като си с напрявление тези замервания , за които говориш, поемат ли се от направлението или се плащат и би ли ми писала колко ви излязоха всички неща и , ако можеш координати на Френгов, че не ми се рови пак из темите. Ако искаш, може и на лични!!!
 Благодаря ти предварително и УСПЕХ, макар, че до 31 сигурно пак ще ти пиша да ти го пожелая !!! smile3525

# 11
  • Мнения: 3 456



Ако искаш, направи един преглед при Френгов.
С направление е.
Имат много добра апаратура, която ще ти покаже реално ситуацията на сливицата й.

 Може и така да направя. А, като си с напрявление тези замервания , за които говориш, поемат ли се от направлението или се плащат и би ли ми писала колко ви излязоха всички неща и , ако можеш координати на Френгов, че не ми се рови пак из темите. Ако искаш, може и на лични!!!
 Благодаря ти предварително и УСПЕХ, макар, че до 31 сигурно пак ще ти пиша да ти го пожелая !!! smile3525

# 12
  • Мнения: 2 751

Lorka,  ще ти пиша на лични  Wink

# 13
  • Мнения: 388
Ние също сме на 2 години и 6 месеца и се налага да ни извадят спешно и трите сливици до края на месеца.Знам,че не е хубаво да се вадят под 3 години,защото може да се получи рецидив и отново да пораснат,но при условие,че детето е всеки месец на антибиотици,причинено от сливици и имайки в предвид какви усложнения може да настъпят от гнойта, е редно да се махнат.
kalli  пожелавам ви успех,ще стискам палци  Praynigвсичко да мине бързо и лесно Peace!

Общи условия

Активация на акаунт