ХОМЕОПАТИЯ- ЩО Е ТО?

  • 945
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 281
Записах си час при специалист по хомеопатия, но цената която чух по телефона доста ме учуди  Thinking Бях чувала че прегледа е около 20 лв, но това......  Naughty...40 лв ми се виждат "малко" множко...... Crossing Arms
Вие колко платихте за преглед и бяха ли включени лекарствата в цената за прегледа?
И според вас как човек може да разбере кои са истинските хомеопати и кои са шарлатани... все пак фалшива диплома всеки може да си изфабрикува  ooooh!  а пък аз не искам да си правя експерименти със здравето на детето си  Naughty

Последна редакция: пт, 05 яну 2007, 11:29 от AKILINA

# 1
  • Мнения: 108
Аз водих детето ми при една хомеопатка,която всеки път ни вземаше на посещение по 20 лв.
Оказа се нахална, защото немисля, че ако през ден ходим трябва да взвма същата сума, но уви като имаш проблем. Twisted Evil
Сега проучвам за други, но явно в града няма класически хомеопати , а повечето на Боарон са шарлатани.Все пак няма гаранция, че цената определя качеството.

# 2
  • Мнения: 2 211
При първото интервю и преглед при класически хомеопат платихме 30 лв, а при всеки следващ преглед 20лв. При хомеопатията прегледите са скъпи, а лекарствата евтини.

# 3
  • Мнения: 281
При първото интервю и преглед при класически хомеопат платихме 30 лв, а при всеки следващ преглед 20лв. При хомеопатията прегледите са скъпи, а лекарствата евтини.
От повече от седмица съм се заровила в сайтове за хомеопатия и за съжаление оставам с много лоши впечатления за колегиалността между тези лекари  ooooh! всички мноооого здраво се плюят помежду си, наричат се как ли не  Crazy А определение за "класически" хомеопат всеки си закичва от първа ръка! Едни са против "Боароновците", други са против "не лекарите", трети дори не знаят какви точно са... Twisted Evil   Ама МоЛя Ви Се  Naughty що за лудост е това! Освен това всеки "хомеопат" препоръчва свои "добри познати" като го попиташ за координати в своя град.... а всички останали са "маскари"   #Cussing out
Та накрая някой може ли да отговори на въпроса- Що е то "класически хомеопат" и има ли почва у нас?????

# 4
  • Мнения: 353
Здравей аз се лекувам близо две години вече с хомеопатия,знам че първоначалния преглед е по скъп към 20-25 лева че й 30,а после 15-20 лв,зависи от лекаря,моята ми взимаше по 15лв за прегледа и лекарството,но не съм ходила от лятото при нея пиши ми на лични ако искаш ще ти дам  координатите й.

# 5
  • София
  • Мнения: 1 845
Цената, която ти казвам е за София, не знам дали е меродавна за всички други градове.
От форума бях останала с впечетлението ,че цената за първоначалният преглед е около 40 лв, а при някои корифеи това е даже 50-тина лв. Лекарката, която ние посетихме, ни взе 30лв за първоначелен прием, следващ е около 15лв. Преди 10-тина дни Али се разболя и си ни взе точно 15 лв., след 2 дена отидохме на нещо като профилактично наблюдение отново-5 лв ни взе. Имай предвид, че първоначалното посещение отнема доста време-2-2,5 часа ,така че наистина си струва скъпата пара. Интервюто е обширно-разпитваха ни за нещо още отпреди раждането, как е протекла бременността,болести и ваксини, прием на антибиотици,изследвания на детето, вкусови и психологически предпочитания, как заспива, как се държи, как изразява любовта си,какво обича да прави и какво мрази, тъмно-светло, страхове..., още хиляди нещо.
Нашата лекарка май не е Боаронка, защото ни дава от хомеопатичните продукти с една съставка в тях-например Туя, или Сулфол, а не готова комбинация. Самите флакончета са си Боаронски. Всеки път, коагто ни се налага ни отсипва в специални пликчета например 2-3 гранулки от съответното нещо. Също ни дава и от капките Цветята на Бах. За това нищо не плащаме. Отделно ни препорчва някои неща от аптеката-например витамини или имуностимулиращ сироп.

# 6
Водих дъщеря си преди месец при хомеопат - д-р Костадинов, гр.Варна. Взе ни 50 лв. за преглед , който продължи 15 минути. Нищо не ни пита освен това , което аз се сетих да кажа. Прави на детето забележки и се държа студено. Приема в МЦ"Младост", но не пуска пациентите в чакалнята , а ги държи в коридора, където е студ и течение. Представете си за болни деца. Ние бяхме с час и чакахме 2 часа. Изобщо нищо хубаво не мога да кажа. Дадоха ни оскъдно количество гранулки изсипани в пликче и отказаха да ни кажат какви са, като че детето ми е опитно зайче. Разпространението на медикаменти по този начин ми се вижда доста опасно и нередно. Ефект от тях също не виждам никакав. Иначе записванията са за месеци напред, но познавам и доста други хора, при които няма ефект. Хората са убеждавани, че трабва да пият лекарства с месеци и години, докато разберат , че няма полза и стигнат до по драстичното лечение на алопатията.

Общи условия

Активация на акаунт