Болнични от НОИ и неизплатени заплати - ВАЖНО!

  • 985
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 9 050
Здравейте!
 
Пуснах тази тема, за да обърна внимание на един проблем, който може да засегне някои от вас.

Както вече дискутирахме повече от подробно, болничните започнали след 01.01.2007, ще се заплащат от НОИ.
Има обаче една особеност с дохода, от който ще се формира обезщетението. За осигурителен се счита този доход, върху който са внесени осигуровки. От тази година осигуровките се дължат, независимо от това дали са изплатени заплатите или не. Но до 31.12.2006 не беше така и осигуровки се дължаха само върху изплатените заплати.

Конкретният проблем е, че ако например заплатата ви за м.Септември не е изплатена, излизайки в болничен през Януари 2007-ма, за вас за септември ще се вземе база МРЗ, а не заплатата ви. Или с други думи, ако в 6 месечния период, служещ за база, имате неизплатени заплати, се счита че за този период вие нямате доход и обезщетението ви ще бъде изчислено на база МРЗ.

Така че бъдещи майчета, ако още чакате някоя от старите си заплати, уточнете това с работодателя си, за да няма после неприятни изненади.

Последна редакция: чт, 04 яну 2007, 14:13 от ZinaSt

# 1
  • Мнения: 9 050
Това, че няма коментари може само да ме радва. Значи работодателите най-посла са започнали да изплащат заплатите в срок.
Само го побутвам малко по-нагоре, ако някой засегнат го е пропуснал и ако пак няма отзвук, ще го оставя да потъне в забвение Simple Smile

# 2
  • Мнения: 8 917
И аз отново ще побутна- може да е потребно на някой.

# 3
  • Мнения: 9 050
Ееее, ти къде изчезна! Радвам се да те видя отново  Hug

# 4
  • Мнения: 8 917
Ееее, ти къде изчезна! Радвам се да те видя отново  Hug
HugТук съм си , но имам много работа покрай новите закони Sad Ще се появя някой ден пак Hug

# 5
  • София
  • Мнения: 969
А има ли проблем, ако заплатата в някой от тези месеци не е преведена по банкова сметка, а на ръка? съответните осигуровки са платени. аз имам плащане на ръка за август и септември, това да не е проблем?

Общи условия

Активация на акаунт