Нещо весело за докторите

  • 2 742
  • 22
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 3 162
Здравейте момичета (и момчета)!
Не знам дали следите нашия форум www.pedsurg.net, но ако искате да се посмеете заедно с нас, докторите,
ето един линк - дано ви се подобри настроението.

http://www.pedsurg.net/zabavno.htm

Предлагам на всички вас да добавите и други интересни (но весели) мнения за лекарите и лекарската професия, пък и за болните, нали така...

# 1
  • Мнения: 5 622
 Това всички го знаят, но все пак: "Простак, по-простак, най-простак, лекар" (ако е и гинеколог още по Simple Smile )   Crazy

# 2
  • Мнения: 1 072
Защо докторите пушат много?

За да превърнат и белия дроб в черен и да пият повече.  Party

# 3
  • Мнения: 677
Здравей Колега!
И аз съм весел доктор!
Жалко,че докторските вицове,които знам,не стават за постване във форума ви!

# 4
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Не ми се ще да го правя... (все едно да се гавря с паметта на чичо ми)

Ако някой иска да се весели на докторска тематика, да прочете книгата "Асклепий се смее".

# 5
  • Мнения: 5 622


Ако някой иска да се весели на докторска тематика, да прочете книгата "Асклепий се смее".

Аз я имам, тя е доста стара, поне моята  Grinning

# 6
  • Мнения: 430
Съжалявам, че е на английски, но си го бива.  Grinning

Doctors: What they say & What they really mean!   
 
"This should be taken care of right away."

"I'd planned a trip to Hawaii next month but this is so easy and profitable that I want to fix it before it cures itself."

"Well, what have we here ..."

Since he hasn't the foggiest notion of what it is, the doctor is hoping you will give him a clue.

"Why don't we make another appointment later in the week."
1) "I'm playing golf this afternoon, and this a waste of time."
2) "I need the money, so I'm charging you for another office visit."

"Hmmmmmmmm."
Since he hasn't the faintest idea of what to do, he is trying to appear thoughtful while hoping the nurse will interrupt.

"We have some good news and some bad news."

The good news is he's going to buy that new BMW, and the bad news is you're going to pay for it.

"Let's see how it develops."

"Maybe in a few days it will grow into something that can be cured."

"Let me schedule you for some tests."

"I have a 40% interest in the lab."

"How are we today?"

"I feel great. You, on the other hand, look like hell."

"If it doesn't clear up in a week, give me a call."

"I don't know what the hell it is. Maybe it will go away by itself."

"That's quite a nasty looking wound."

"I think I'm going to throw up."

"This may smart a little."

"Last week two patients bit through their tongues."

"This should fix you up."

"The drug salesman guaranteed that it kills all symptoms."

"Everything seems to be normal."

"I guess I can't buy that new beach condo after all."

"I'd like to run some more tests."

"I can't figure out what's wrong. Maybe the kid in the lab can solve this one."


"If those symptoms persist, call for an appointment."

"I've never heard of anything so disgusting. Thank God I'm off next week.

Последна редакция: чт, 04 яну 2007, 15:24 от mumi

# 7
  • София
  • Мнения: 900
Стар виц, но готин
Докторите, които всичко могат и всичко знаят - хирурзи  newsm18
Докторите, които нищо не могат, но всичко знаят - терапевти  smile3547
Докторите, които нищо не могат и нищо не знаят - психиатри  smile3532
А докторите пребиваващи в зоната на здрача и правещи гадание по картинка - рентгенолози  photo
Нищо лично   bouquet

# 8
  • Мнения: 677
Девиза на травматолозите:
"Счупеното носи щастие!"
Девиза на Кардиолозите:
"Умри веднъж,но от сърце!"

И понеже мамологията ми е най-присърце,ще ви кажа и за любимата ни песен,на нас мамолозите:
"Я елате пиленца при батко.."

# 9
  • Sf
  • Мнения: 808
Пийнал гинеколог се прибира късно през нощта и не може да си уцели ключалката с ключа. Ядно проскърцва през зъби: "Един косъм да имаше и щях да те уцеля"

# 10
  • Мнения: 747
Седят на маса доста хора и си разправят диагнози, и си дават съвети, и се лекуват... Говорят един през друг, едва успяват да вземат думата, всеки блика от идеи. Забелязват обаче един мълчаливец, само чопли из чинията си и мълчи. Великодушно вмъкват към него реплика- защо и той не каже нещо, а той отговаря: "Ами, аз съм доктор- затова си мълча"  Laughing
Този виц е емблематичен за мен, и много подхожда на форума Mr. Green

Последна редакция: чт, 04 яну 2007, 19:36 от prascho

# 11
  • Sf
  • Мнения: 808
Върви си един човек по улицата в слънчев летен ден и си мисли: "Ех, как грее слънцетооо" А вътрешният му глас ехидно се обажда: "Ама спа с пациентка, а?" Човекът игнорира и продължава да си мисли:"И птичките пеят, тревата зеленее..." Гласът продължава укорително:"Ама спа с пациентка, а?!" Човечецът все пак решава да се защити:"Е, то и други лекари го правят... с пациентки" Гласът вече в диво злорадие:"Да, ама ти си ветеринар, бе мой човек"  Mr. Green

# 12
  • Мнения: 2 897

И понеже мамологията ми е най-присърце,ще ви кажа и за любимата ни песен,на нас мамолозите:
"Я елате пиленца при батко.."[/b]

Колега,хубава песничка Joy


 rotfImbo rotfImbo rotfImbo

# 13
  • Sf
  • Мнения: 808
Един гинеколог работел всеки ден без обедна почивка. В събота и неделя на частно работел също, изчуквал си насъщния  Mr. Green Ама му писнало един ден и решил да излезе следобеда и да се разходи и да зърне малко светлина и свеж въздух. Особено въздух Simple SmileЗвъннал тук-таме на колеги, ама никой не бил свободен да го замести, пък с таз пуста Здравна каса дето здраво пипа... Та решил да потърси баджанак си, водопроводчик. "Спасявай ме, баджо", рекъл му. Баджанак в нужда се познава и се отзовал човекът.

Влязъл в кабинета водопроводчикът, облякъл престилка, сложил по 3 чифта ръкавици в джобовете - да са му под ръка. Настроил магарето и седнал да чака пациентки Simple Smile А докторчето хукнал на разходка в Южния Simple Smile

Не щеш ли следобедът се оказал учудващо спокоен и тъкмо в края на работния ден през вратат с гръм и трясък влетяла супер-дупер мадама. Екзотична танцьорка. Заключила вратата и категорично отсякла: "Докторе, бременна съм в 4-тия месец, танцьорка съм, кариера градя, прави-струвай, давай да го махаме!" Псевдо-докторът помислил, пък извадил метъра и почнал да я мери - отляво надясно, отгоре надолу, диагонално в двете посоки и накрая заключил: "Готово, булка. Ще пиеш 3 дена вода, без да пикаеш и ще го удавим!"

# 14
  • София
  • Мнения: 6 743
Какво е гинеколог?
- Вперил поглед в бъдещето педиатър! Joy

Общи условия

Активация на акаунт