Разболявам се, как да предпазя бебето?

  • 2 772
  • 20
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 230
Вдигам Т, много ми се спи, боли ме главата и съм отпаднала. Какво давате на бебетата, за да ги предпазите от разболяване. Имам маска, но докато се усетя, че всъщност се разболявам много я гушках и целувах. Тя спи в спалнята, а и кой ще се грижи за нея ако я отделя в друга стая? Писна ми от болести. Явно имунната ми система е сдала багажа. Дано не се разболее.  Praynig Praynig Praynig Давайте съвети бързо, докато съвсем не е станоло късно.  Tired

# 1
  • Мнения: 5 362
Давам вит.С и Мултисаностол-профилактично.А аз като се усетя,че нещо не ми е наред също-много витамини и Парацетамол.До сега не сме имали проблеми,да чукна на дърво.

# 2
  • Мнения: 1 382
И аз давам профилактично по 1-2 ампули Витамин Ц. Носи маска

# 3
  • Мнения: 2 529
Нищо не можеш да направиш освен да стоиш с маската и по-често да проветряваш. Аз докато кърмех малкия (ок.10 месеца) 2 пъти се разболявах, но не съм спирала кърменето и той не се разболя. Той всъщност въобще не се е разболявал до момента, но да не викам дявола  Praynig. Баща му също е боледувал, но него беше по-лесно да го изолираме в съседната стая  Laughing
Гледай да стоиш колкото можеш на разстояние, а ако вярваш в хомеопатията можеш да й дадеш Осцилококцинум (това го знам от една позната, която се лекува заедно с бебето с хомеопатия). Пожелавам и на двете ви да ви се размина разболяването.  Simple Smile

# 4
  • София
  • Мнения: 1 230
А по колко Вит. С давате? А Мултисаностол може ли за бебе на 6 месеца?
Аз сега ще си сложа краката в гореща вода с морска сол, ще пия един Макс Грип и ще се завия. Ще трябва да побързам докато не се е събудила. Дано има ефект.

# 5
  • Мнения: 1 671
Здравей!
И аз давам на малкия вит. С. По една ампула от 2 мл сутрин и вечер. Дано ви се размине настинката!

# 6
  • Мнения: 3 695
И аз се разсополивих малко след като се прибрахме от родилното. Носих марля и си впръсквах в носа и гърлото BIOPAROX. На опаковката изрично пише че може при бременност и кърмене, иначе не бих го ползвала. Помага безотказно, особено ако започнеш рано, веднага след като усетиш, че се разболяваш.
Успех и бързо оздравяване!

# 7
  • Мнения: 1 986
  И аз давам вит.С-по 1 ампула/2 мл./ дневно.

# 8
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
От както се е родило детето ми не е боледувало за разлика от мен.Но никога не съм носила маска(сама го гледам), тъй че не е критерий, че и то ще се зарази.Но ампула витамин С спокойно можеш да дадеш.

# 9
  • Мнения: 1 896
Ако кърмиш, не е необходимо нищо, може вит. С, но дори и това не наложително. Марлята не вярвам много да помогне, защото така или иначе бебето е било изложено на заразата още преди ти да усетиш каквито и да било симптоми. Така че ако кърмиш наблегни на това - то е най-добрият начин да го предпазиш. Вече му предаваш антитела, така че и да се разболее, ще го прекара по-леко. Здрави бъдете!

# 10
  • Мнения: 407
Аз съм се разболявала вече няколко пъти от както съм родила,особено последия път бях много зле.Аз и малкия пием Осцилококцинум.От него се оправих за няколко часа,а на Симеон дадох като се разкашля няколко пъти и спря след минути.Давам също и витамин С ампула,половината за мен половината за бебо.Може би и кърменето ми е помогнало да не се зарази.

# 11
  • София
  • Мнения: 245
слагай си маска, когато си около бебчето

# 12
  • София
  • Мнения: 5 079
Незнам дали кърмиш, но ако го правиш - това е най - добрата "предпазна мярка" срещу евентуално заразяване. Даваш на бебо готови антитела, с които собственият ти организъм бори инфекцията. Wink

# 13
  • Мнения: 3 423
аз също давам осцилококцинум на бебчето ми,когато се притесня че се разболявам -разтварям глобулите в малко вода.

# 14
  • София
  • Мнения: 6 916
Аз съм се разболявала вече няколко пъти от както съм родила,особено последия път бях много зле.Аз и малкия пием Осцилококцинум.От него се оправих за няколко часа,а на Симеон дадох като се разкашля няколко пъти и спря след минути.Давам също и витамин С ампула,половината за мен половината за бебо.Може би и кърменето ми е помогнало да не се зарази.

Подкрепям мнението за Осцилококцинум,но все пак питай вашият педиатър.Нашата точно това ни предписа като профилактична мярка,но има схема по която трябва да се пие, затова питай педито.Дано вируса подмине бебка  Praynig

Общи условия

Активация на акаунт