Бременност и антибиотик?

  • 3 064
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 63
Бременна съм в 24 г.с. и от повече от 10 дни нощем ме боли гърлото, а през деня кашлям (вече и през нощта). Температура нямам, но поради дългата и влошаваща се кашлица днес G.P.-то ми предписа антибиотик ZИNNАT. Самата тя много се колебаеше. Притеснявам се дали е безопасно за бебето. Sad
Затова моля ако някой е пил този антибиотик по време на бременност да сподели.

# 1
  • Мнения: 1 041
И аз се разболях докато бях бременна и трябваше да пия антибиотик.Изписа ми го гинекологът и нямах никакви проблеми.Не съм пила ZИNNАT и не мога да ти кажа дали е безобиден за бебето,но на упътването трябва да пише.А защо не питаш и гинеколога си? Peace

# 2
  • София
  • Мнения: 1 043
На мен при същите симптоми (лекарката каза, че имам начален бронхит) ми предписаха Биопарокс - това е нещо, което го пръскаш в гърлото и носа и съдържа локален антибиотик, който може да се ползва от бременни. И Тавипек за отхрачване, на което също изрично пише, че става за бременни. Защо не се консултираш с още някой доктор, ако се притесняваш от този антибиотик.

# 3
  • Мнения: 3 499
До 5-ти месец съм пила 3 пъти антибиотик.Нищо му няма на бебето ми от антибиотиците.Споко, няма страшно.Само кажи - личната лекарка или гинекологът ти изписа антибиотика?

# 4
  • София
  • Мнения: 245
И аз се разболях докато бях бременна и трябваше да пия антибиотик.Изписа ми го гинекологът и нямах никакви проблеми.Не съм пила ZИNNАT и не мога да ти кажа дали е безобиден за бебето,но на упътването трябва да пише.А защо не питаш и гинеколога си? Peace

на същото мнение съм

# 5
  • Мнения: 361
Аз бих питала и гинеколога си, за да съм  сигурна и спокойна:peace:

# 6
  • Мнения: 1 382
Не тсва ли с някое хомеопатично. Спомням си, че много кашлях 2 месеца преди да родя и ми изписаха хомео. Пих ги редовно и за 4 дни нямаше помен от кашлица . Разпитай  Peace

# 7
  • Мнения: 54
Аз съм в 24 седмица и също съм болна в момента: кашлица, хрема и температура. Моят гинеколог ми изписа антибиотик Цефалексин и сироп за кашлица Проспан, и ми каза че температурата е много опасна за бебето докато антибиотика не може да навреди на бебо който вече е тотално оформен. Мисля че няма проблем.

# 8
  • Мнения: 5 362
Аз бих питала и гинеколога си, за да съм  сигурна и спокойна:peace:
Peace

# 9
  • Мнения: 63
Момичета, благодаря ви за отговорите.  bouquet
Успях накрая да се свържа и с гинеколожката ми и тя ми каза че по-добре да го пия за да не се усложнят нещата.
Много не ми се искаше да го пия, но за съжаление и дъщеря ми кашляше дълго и преди два дни я взеха в болица Sad, явно късно бяхме почнали с антибиотиците при нея.
И аз бих пробвала с хомеопатия, но май вече е късно за този път, притеснявама се да не се усложнят нещата и при мен.
Благодаря ви за успокоението - най-ме притесняваше да не се отрази антибиотика неблагоприятно на бебето.

Успешен ден на всички!  bouquet

# 10
  • Някъде в облаците
  • Мнения: 431
Между Коледа и Нова година бях със същите симптоми, но и с много силно възпалени синуси. Четири дни не ми мина с бабешки рецепти. Гинекологът ми предписа Zinnat и Bromhexin на сироп. Личната ми лекарка също потвърди, че това е антибиотик, който може да се предписва и взема от бременни. И двамата бяха категорични, че е по-добре да се вземе антибиотикът, отколкото да стане още по-лошо.

# 11
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
аз за втори път се разболявам - първия в шестия месец, а сега в края на седми. Пия антибиотик 5 дена, казва се ОСПЕН, пише че може и за бременни.

# 12
  • Мнения: 683
Гинекологът ми предписа Zinnat и Bromhexin на сироп. Личната ми лекарка също потвърди, че това е антибиотик, който може да се предписва и взема от бременни. И двамата бяха категорични, че е по-добре да се вземе антибиотикът, отколкото да стане още по-лошо.

 PeaceДва пъти през бременността съм пила антибиотик - минаваше ми за 5 дни.

# 13
  • Мнения: 998
Още в първия месец бях в болница с пневмония и пиех не един, а два антибиотика Зинат и Сумамед. Обиколих много доктори, но всички казаха, че тези антибиотици са безвредни за бебето. По добре го пий за да не стигнеш, като мен до пневмония.

Общи условия

Активация на акаунт