Означенията по етикетите на дрехите

  • 7 795
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 631
На всяка дреха различни символи....
Може ли някой да ми разясни означенията за пране, защото все нови и нови изникват...  newsm78
Например как изглежда знака за химическо чистене и има един знак квадратче с чертичка вътре.... Той какво означава...

# 1
  • Мнения: 14 472
химическото чистене се означава с кръгче в което има буквата "Р". ако е задраскано - не се дава на химическо чистене.
квадратчето с чертичка означава че може да се суши в сушилня, най-често обаче е квадратче с кръгче в него и задраскано, т.е. да не се суши. аз си суша обаче.
триъгълничето е за избелване /много често е задраскано на белите дрехи newsm78 ама аз пак съм избелвала/
това е

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 704
мисля,че квадратчето с кръгче е центрофуга

# 3
  • Мнения: 14 472
мисля,че квадратчето с кръгче е центрофуга

ми погледни си на дрехите - почти няма дреха на която да не е задраскано. не си центрофугирай дрехите тогава. на английски е tumble dry а spinning  обикновено в упътванията на пералните означава центрофугата.

# 4
  • Мнения: 2 631
А кой тогава е знака за пералня?  Mr. Green
Ако квадратче с кръгче е центрофуга, какво е само кръгче??
Ще се побъркам вече  Twisted Evil  Grinning  Crazy

# 5
  • Пловдив
  • Мнения: 704
мисля,че квадратчето с кръгче е центрофуга

ми погледни си на дрехите - почти няма дреха на която да не е задраскано. не си центрофугирай дрехите тогава. на английски е tumble dry а spinning  обикновено в упътванията на пералните означава центрофугата.
Simple Smile ще си ги центрофугирам пък. което не пречи това да означава центрофуга:)

имам листче със символите.мога да го сканирам и да го пусна,ако иска някой.

# 6
  • Мнения: 2 631
Листче със символите или листче със символите и техните значения?  Crazy

# 7
# 8
  • София
  • Мнения: 2 271
Леле, колко са много....  Shocked Дори не съм подозирала, че може едно етикетче да ти каже толкова много за качествата на дрехата.
Вече ще им обръщам повече внимание...

# 9
# 10
# 11
# 12
  • Пловдив
  • Мнения: 704
Листче със символите или листче със символите и техните значения?  Crazy

и техните значения, разбира се  Grinning

Биби,браво,благодаря!

# 13
  • София
  • Мнения: 6 743
Лелеее, колко много знаци  Crazy
Мерси Биби  Hug

# 14
  • Мнения: 2 631
Biby, муцинка си!   love001

Общи условия

Активация на акаунт