късно заспива

  • 578
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 24
молята  дъщеричка  е  на 7м  и  половина и  имаме  проблем  с  заспиването,тя  спи по 2  пъти  на  ден ,  на  обяд  към  12ч  и после  чак  към  8ч,след това  се  къпем ,хапваме   играем  си и заспиваме към  1.30,каквото и  да  правя  не мога  да  и  променя  режима,опитвам  се  да  я приспивам  в  по  ранните часове  към  5ч,за  да може  вечерта   да си  заспи  поне  към 11ч,но  тя   започва  да  реве  и да се  тръшка,незнам  какво  да  правя вече,моля  пишете.

# 1
  • Мнения: 5 790
Спането към 8 е късно малко, тя се наспива. Опитай се да й преместиш сутрешния сън малко по-късно и да минете с 1 спане, въпреки че не знам дали не ви е рано за едно спане. Или пък по-рано от 12 да заспи, да спи по-кратко и после да заспи по-рано. Така ще можеш да я сложиш към 23 часа.

# 2
  • Мнения: 147
и аз съм на мнение, че спането към 8 ви е доста късничко, ние на тази възраст спяхме вече по един път поради същата причина

# 3
  • Мнения: 1 382
На нас това си ни е запазена марка....заспиваме не по рано от 12, но и става по това време на другия ден Simple Smile

# 4
  • Мнения: 5 393
Това междинно спане в 8 е късничко.Иво тогава си лягаше за нощния сън, и все още е така(най-късно 9).Защо не пробваш вместо да я слагаш да спи в 8, тогава да се къпете и храните и постепенно да премине към лягане около 9.А следобяд изобщо ли не иска да спи?

# 5
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Напълно нормално да заспива толкова късно, след като последният и сън е бил след 8ч. Simple SmileПо-добре и приучи един път на ден, в началото е трудно, но поне вие ще се наспивате нощем.

# 6
  • София
  • Мнения: 1 252
Къпете я в 20:00 и след това я приспете. Дебнете я ден два след като заспи в 20:00 да не се буди. Тупкайте памперса, пейте и леко до ухото, но не позволявайте да се разсъни. Един вид се опитайте да и промените режима.
Доскоро и синът ми ме разиграваше до полунощ, но взех мерки и сега в 21:00 сладко спи, а сутрин като се събуди в 7:00 баща му го поема, докато аз си поспивам до по-късничко.

# 7
  • Мнения: 6 164
Ние имахме същия период и отмина. Скъсваше се да спи денем, а нощем и до 2 е откарвал. Сам се оправи, какво да правя и аз не можех да го променя. Ревне ли, че му се спи и на маймуни да се правим, не се разсейва, иска да си ляга и това е. Добре, че мина от само себе си!
Откога е на този режим?

# 8
  • Мнения: 5 362
Спането ви в 8 е даже излишно,ако питаш мен.Премести й изцяло часовете за сън.Този обедния,ако не иска да го откаже,го направи по-рано,за да може следобед да заспива в нормални часове.А така и вечерта ще си ляга по-рано. Peace

# 9
  • Мнения: 999
Напълно нормално да заспива толкова късно, след като последният и сън е бил след 8ч. Simple SmileПо-добре и приучи един път на ден, в началото е трудно, но поне вие ще се наспивате нощем.
Peace

# 10
  • Мнения: 8 917
И Гери е от къснозаспиващите - не виждам проблем, след като си наваксва съня Peace

# 11
  • София
  • Мнения: 6 146
Просто си е изместила часовете за сън. Прдполагам, че като си ляга толкова късно, едва ли става в 8:00 сутрин. Сигурно трябва лекичко да и изместваш часовете за сън, като я будиш по-рано сутрин. За мен и сутрешен сън в 12 е късно. А и е рано още за едно спане. По колко време продължава дневният сън? А и помисли ти какво предпочиташ: сутрин да спите по-до късно или вечер да имаш свободни от детето 2-3 часа.

# 12
  • Мнения: 2 593
Този режим ми се струва много ...хм,странен,и то за 7м.бебе newsm78Все пак бебетата са различни...
На твое място бих пробвала да изместя с един час заспиването в 20ч.

# 13
  • София
  • Мнения: 2 157
Имам го същият проблем, от около месец.....заспива към 00.30ч. А през деня спи един път на обяд за около  час и половина, след това след 17ч. не и давам да спи, но пак преди 23-00ч. не иска да заспива.....и така чакам да отмине този период #Crazy.
Само да добавя, че като заспи в 00ч, след това става в 9.30ч Rolling Eyes

# 14
  • Мнения: 1 448
Пишете ни и нас към късно заспиващите  Rolling Eyes Каквото и да го правя най-най ранното му лягане е 23ч, често остава и до 0-1ч  Sad

Общи условия

Активация на акаунт