Кърмаче и дерматит

  • 484
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 673
Може би темата не е за Кърмаческия, но искам да попитам вас- кърмещите мами, дали ви се е случвало бебето ви да е с пъпки по бузките, трансформиращи се в червени, груби петна. При сина ми се появиха дребни пъпчици по бузите и брадичката, след ден се превърнаха в червени петънца, а сега са покрили целите бузки, адски е суха кожата и грапава. Вероятно е алергия, за което разбира се се обвинявам. Но взе да ми писва...Не ям яйца, отбягвам колбаси, спрях с бананите, прясно мляко си позволих в мляко с ориз, не ям боб, леща, зеле, червени чушки си позволих \дали не е от тях\ и на 31-ви изпих малка чашка бяло шампанско. Вчера пих и малко газирано....Е, искам да се поглезя с такива ми ти дребни, макар и зловредни навици...Лоша ли съм?

# 1
  • Мнения: 867
От всичко което си изброила единствено в млякото и в яйцата виждам проблем. Не е нужно буквално на ориз и картофи да караш стига да можеш да установиш от какво е по метода на изключването.

И да, случвало се е даже няколко пъти. Просто разбрах от какво е. Всичко си ям, изключила съм млечните засега.

# 2
  • Мнения: 713
Здравей, не си лоша Grinning, такива работи да не си мислиш.
Не знам дали алергия се проявява с обрив само по лицето.
Моята дъщеря има екзема, да не казвам голяма дума откога няма нищо по нея, но като бебе екземата и се прояви по този начин. След това по свивките на крачетата зад колената, а кожата на краката и беше грапава като пъпчици, но с телесен цвят.
Защо не идеш на кожен лекар? Поне да знаеш какво е.

# 3
  • Мнения: 487
И ние имахме дерматит, така и не се разбра от какво беше.( Беше около втората седмица и мисля, че точно тогава се чистеше от хормоните) Оправи се с едно кремче за приготвяне в аптеката, което ни изписа педиатърката. Оказа се, че е трябвало да овлажняваме пъпчиците по-често, преди да се превърнат в груби, сухи червени петна.. Успех!  Peace

# 4
  • София
  • Мнения: 3 610
и моя бебешок точно на 1м направи атопичен дерматит и аз спрях почти всичко но не съм убедена че е било от храна.По-скоро от външен дразнител,защото и на нас ни започна по бузките и по гушката.Мазах го с дипрогента два-три дни а досега с мехлема на д-р Тайс.В момента ям почти всичко и няма никакъв проблем,е има леко грапава кожа на коленцата ама няма обриви Peace

# 5
  • Мнения: 1 321
Здравей Hug
Искам да те успокоя и да ти кажа, че и ние имахме точно такива пъпчици каквито ги описваш и на нас също ни станаха такива сухи.Бузките му направо бяха като шкурка. Sick Embarassed
Питах педи какво да правя и с какво да мажа, а тя ми каза че не е необходимо да слагам каквото и да е там мазило .Бебето се чисти от разните  хормони и каза че ще си отминат от само себе си.
Аз не можех да го гледам милото в това състояние но реших да я послушам.Искам да ти кажа че от пъпчиците няма и спомен,те просто си минаха от само себе си.
Моя съвет е не мажи с нищо.  bouquet

# 6
  • Мнения: 1 432
И ние имахме такъв проблем до 2-3 месеца.....след храене му излизаха пуп4ици,но избледняжаха постепенно до 30 мин..........на следва6тото хранене пак......мина от самосебеси Peace

Общи условия

Активация на акаунт