Как отказвате цигарите?

  • 23 505
  • 64
  •   1
Отговори
  • Мнения: 512
Мили мами............
От три дни не пуша - реших, че ми стига толкова! И парите не са малко, а и по цели нощи кашлям. Мъжът ми е непушач и просто не знам как още ме търпи... Hug Преди години ги отказах и 3 години не пропуших - беше около бременността, бебето, кърменето... Мислех си, че съм забравила цигарите завинаги. Но дечко поотрасна и ето ме пак с цигара в ръка. Rolling Eyes
Та се реших....
Обаче хич не ми е лесно, толкова съм нервна, че всеки момент ще избухна - и за най-малкото нещо истерясвам.
Моля ви, дайте съвет - как по-лесно да се справя с тоя период?

# 1
С много воля и може би с инат!!! Много е трудно, но се старай винаги когато ти се припали цигара да си намираш работа. Излизай по-често навън, разхождай се и не мисли за цигарите. А и ще видиш след 1 седмица как ще ти миришат на гадно всички пушачи. Важното е да не се тъпкаш с разни ми ти там бонбонки и семки за сметка на всяка допушила ти се цигара. От това само се пълнее, знам го от опит. Успех  Peace и стискам палци!!! Ще се справиш! Simple Smile

# 2
  • Мнения: 1 883
 ooooh! ooooh! Болна тема .Спирах ги и през двете бременности и кърмения и после пак се сприятелявахме. Какво ли не съм пробвала - без лекарства . На чичо ми му помогна Табекс , но аз не бих се тъпкала с него. ВОЛЯ ВОЛЯ И пак ВОЛЯ  newsm78

# 3
  • Мнения: 7 723
И аз не пушех, докато бременеех и да ме пита човек - от къв зор пак пропушвах   newsm78
Миналата година опитах с ТАБЕКС, щях да умра- толкова ми беше лошо и постоянно ми се повръщаше, че........... спрях ТАБЕКСа, вместо цигарите  Embarassed
Чувам, обаче добри отзиви за лепенките, които сега рекламират по ТВ   33uu

# 4
  • видин
  • Мнения: 358
първо да поясня, че не съм била дълги години пушач - пушила съм около 5-6 години само. и то по малко - до 10 цигари дневно. но ги отказвах много лесно - просто се иска мотивация. например да си наясно, че цигарите нито те успокояват и ги пушиш, защото си нервна, нито ти  намаляват апетита и трябва да отслабнеш .
много по-лесно е когато си заобиколена с непушачи -  при обратното е почти невъзможно. аз ги отказах, защото кожата ми е много суха и чувствителна, започнаха да ми се появяват много бръчки (заради годинките) -  реших че са ми виновни цагарите и край. но много ми помогнаха децата - гонеха ме като империалисти - големият дори си е позволявал да ми дърпа цигарата от устата и да я гаси.

според мен ти самата трябва да си наясно защо не искаш да пушиш и тогава няма да имаш никакви проблеми. Simple Smile

желая ти успех в борбата и бъди сигурна , че ще ти е по-добре без цигари.

# 5
  • Мнения: 1 404
И аз ги спрях като забременях-вече три години и нещо,но мисля че нямаше да успея ако не беше дългото кърмене.Спомням си,че Ния беше на 2-3 месеца и аз си казвах-още малко,отбивам я и ще си пална една цигарка Confused
Защо не пробваш с някои програми за автосугестия-има ги на СД-та и много хора са доволни.Или да забременееш пак Wink(шегувам се)
Много воля и късмет ти желая!

# 6
  • Мнения: 2 821
Почти поредни забременявания+кърмене и вече не пуша от2 години...ама не се заричам като мине и втория период Blush

# 7
  • Мнения: 6 461
Същата работа бях и аз  Peace
Не успях да ги откажа на цяло,но сега пуша цигарка само с кафенцето сутрин или в компания с приятели.

Никога не пуша пред децата ми Peace

Една кутийка ме изкарва почти цяла седмица.
Дано след време се вразумя и ги оставя на цяло.

# 8
  • Мнения: 4 053
като забременея ги отказвам обикновено от раз,
и карам по 2 години без цигари и после пак пропушвам-от лигня Crazy
за себеси знам кое ме кара да ги спра,но....съм си изпълнила дълга пред държавата 2 пъти Wink

# 9
  • Бургас
  • Мнения: 3 553
Чувяля съм за някаква книга (не знам заглавието), но казват че 90% от прочелите я, са спрели цигарите.

# 10
  • Мнения: 4 053
Чувяля съм за някаква книга (не знам заглавието), но казват че 90% от прочелите я, са спрели цигарите.

дай някакви подробности за тази книга,че ми стана интересно,
а има ли чалъм да научим името и newsm78

# 11
  • Мнения: 12
Чувяля съм за някаква книга (не знам заглавието), но казват че 90% от прочелите я, са спрели цигарите.
 
 книгата се казва  "АЗ ВЕЧЕ НЕ ПУША" не съм я чела но имам позната която я прочете и вече една година и нещо не пуши

# 12
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
Отказах ги изведнъж. Пушех по кутия минимум на ден, ако сме излизали някъде, съм стигала до 2  Crazy. И един ден, просто си казах, че е дотук, изгорих последната току що отворена кутия, и така... вече 2 години. Просто се иска силна воля.  Peace
Но пък напълнях от лош режим след това и още се боря с килограмите Embarassed

# 13
  • Мнения: 772
мъжа ми спря цигарите когато забременях-да не ме дразни.аз обаче не успях до края на бременността Rolling Eyesкато родих обаче ги спрях и не пуших докато кърмех.защо ги почнах и аз незнам Crossing Arms
май наистина трябва много инат Naughty

# 14
  • Мнения: 4 187

Бях страстен пушач, стигах до 2 кутии цигари на ден, на моменти имах желание да ги спра,  на моменти не. Отказах ги с бременноста, съзнанието ми толкова се промени , че в момента се усещам, като човек, който никога не е пушил .

За мен , това е повод за голяма гордост, една малка победа  Grinning.

Общи условия

Активация на акаунт