Косми по брадата

  • 20 885
  • 29
  •   1
Отговори
  • Мнения: 432
Здравейте момичета.При косми по брадата какво бихте препоръчали,дайте съвет:лазерна,противозачатъчни хапчета или пинсетка?Проблема не е хормонален,а козметичен.

# 1
  • Мнения: 463
откъде знаеш, че не е хормонален - правени ли са ти изследвания? и ако не е хормонален, защо обмисляш варианта с противозачатъчните?
а иначе най-добрият вариант за мен е ел. пинсетка. това обаче ако наистина проблемът не е хормонален.

# 2
  • Мнения: 432
След консултация с гинеколог,тя каза че щом е редовен цикъла не е хормонално.Но изследвания не са правени.Тя ме посъветва че с Диане 35,след 3-мес. курс ще спре растежа,но няма да паднат от веднъж.Мисля и изследвания да направя,но малко да се опарича.

# 3
  • Мнения: 177
 newsm78
АЗ неЩо не схванах. Как така няма да ти наЗначи хормонални иЗследвания? Това За мен е недопустимо.  Редовния цикъл не винаги е гаранция, че не са налице хормонални смуЩения. Бих те посъветвала да потърсиШ и друго компетентно мнение. По принцип zа хормонални смуЩения може да се предполага, ако имаШ окосмяване над горната устна и на лентичката под пъпа(така ми обясни моята гинеколожка), но не е Задължително. Вярно е, че ако цилълът е редовен, това е един от приЗнаците, че няма хормонални наруШения, но не е 100% сигурно. Затова винаги се правят хормонални иЗследвания, За да се види дали нивото на някои хормони не е ЗавиШено. От личен опит смея да дам мнение, че ако досега не си имала косми на това място, а сега иЗведнъж са се появили, то хормоналните иЗследвания са определено най-правилното реШение.
Ако ли няма хормонални наруШения налице, то фотоепилацията или лаЗерната епилация са най-добрите методи(според мен) За реШаване на това проблемче.
съжалявам, че стана толкова дълго.

# 4
  • София
  • Мнения: 1 730
Тъй като аз съм космата, откак се помня, винаги са ме подозирали в хормонален дисбаланс.
Имам редовен цикъл, болезнена овулация и - косми,!:D...

Хормони не са ми пускали, последно в Торакс ми казаха, че се съмняват за повишен тестостерон, аз обаче имам големи проблеми с всякакви противозачатъчни и съм рекла - йок, не пия.

Та по този повод - пробвала съм лазер, не стана нищо. Само ми набоде брадата като на юноша, щото преди да те лазерират, ти прасват една откровена контра.

И сега с кола маската и пинсетата - нямам грижи особени.. Grinning

# 5
  • Мнения: 1 035
ами аз 5м имам подобен проблем и след като про4етох писанията до тук,май имам хормонален дисбаланс  newsm78
появиха ми се косъм4ета от бакембардите надолу,т.е. мн дълги ми станат баките, и също ми се появиха над горната устна,а преди нямах изобщо.
от мн години си епилирам ръцете и краката,но от 5м забелязвам,4е косъм4ета вместо да ми оредяват,се сгъстяват  #Crazy
та въпроса ми е....колко ще ми струва да си направя едно хормонално излседване и къде би трябвало да ида? newsm78
благодаря,и се извинявам на авторката на темата,4е и я взаимствах  Embarassed

# 6
  • Мнения: 177
та въпроса ми е....колко ще ми струва да си направя едно хормонално излседване и къде би трябвало да ида? newsm78
благодаря,и се извинявам на авторката на темата,4е и я взаимствах  Embarassed
Не мога да ти кажа цена, но по принцип За иЗследване на хормоните би трябвало да могат и самите гинеколоЗи да вЗемат кръв, ако е само За иЗследване на  няколко вида хормони или да ти  дадат направлвние, където да ти вЗемат кръв.  За по-обстойно иЗследване на хормоните може да се обърнеШ и към специалист по хормоните( ендокринолог). 

# 7
  • София
  • Мнения: 3 049
На мен преди 3 години някъде ми се появи един косъм на брадата и като го отскубнах се размножи #Cussing out Сега ги скубя с пинсетка и си викам що ми трябваше да го махам. Иначе над устнатата си ги скубя от тинейджърка още.

# 8
  • Мнения: 463
и за мен един лекар беше решил, че имам хормонален дисбаланс (и други проблеми) без да направи кръвни изследвания. после, когато бяха направени, се оказа, че всичко е в нормата. иначе винаги съм си била косматичка, имам косми под пъпа, по брадата и на други нетипични за жените места, ама си ги махам по традиционния начин и съм казала, че повече противозачатъчни няма да пия, пък ако ще турско да стане.

# 9
  • Мнения: 539
проблема не винаги е хормонален. "Всички арменки имат бради и мустаци, пък нямат хормонални проблеми" Laughing (цитирам един известен доктор).
Но за махане май-само лазер. То с тия радиации, изкуствени храни (които са бъкани с хормони)и др.) какви искате да сме. Почти нямам приятелка на моя възраст(30г.)която да няма подобни оплаквания.
Само като си помисля за децата обаче... Confused

# 10
  • Мнения: 240
ама то не е ли нормално да имаш 2-3 косъмчета под брадата? На мен също ми излезнаха и не мисля че имам хормонален проблем защото при майка ми е същото..... Twisted Evil

# 11
  • Пловдив
  • Мнения: 512
По принцип при повишено окосмяване се изследватFSH LH Prolactin TesosteronDHES всеки струва 10 лв т.е 50 лв

# 12
  • Мнения: 240
По принцип при повишено окосмяване се изследватFSH LH Prolactin TesosteronDHES всеки струва 10 лв т.е 50 лв
А как всъщност се определя дали има повишено окосмяване? Rolling Eyes

# 13
  • Мнения: 830
отиди на козметик,там правят чудеса Peace

# 14
  • София
  • Мнения: 35 817
Първо на еднокринолог, и ако няма проблем /хормонален дисбаланс/ на козметик.

Общи условия

Активация на акаунт