Необходими изследвания в ранна бременност

  • 5 995
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 31
Здравейте, отварям тази тема защото преди 1 ден установих с тест че съм бременна (надявам се да е бил верен резултата). Сега работя в друг град, а джипито ми е в София и незнам какво ПЪРВО трябва да направя. По принцип най-логично ми се вижда, че трябва да отида до джипито и оттам вече по всички необходими изследвания? И може ли да ми кажете какви изследвания ми предстоят. Благодаря предварително!

# 1
  • Мнения: 1 986
 Първо,ЧЕСТИТО  bouquetПожелавам ти лека и безпроблемна бременност и едно хубаво бебче Peace
  След като установих,че съм бременна,избрах си гинеколог,взех си направление от джипи-то,занесох му го и той ми назначи изследвания-пълна кръвна картина/кръвна група,хемоглобин/,за Васерман,СПИН,хепатит,изследвания на урината.... newsm78не си спомням в началото дали имаше друго...После,всеки месец ми проверяваха урината за албумин,и няколко пъти-хемоглобина newsm78

# 2
  • Мнения: 287
Честита радост! Simple Smile
Отиваш при личния лекар и си взимаш направление. Носиш го на гинеколога, който ще те следи- той ще ти направи необходимите изследвания. На мен ми ги правеше всеки триместър: кръв и урина. Тъй като съм отрицателен резус фактор ми правеха допълнително изследване за наличие на антитела пак всеки триместър.
Всички изследвания са ти безплатни - плаща се само първия път като взимаш направление от личния.

# 3
  • Мнения: 679
Миличка, честито! Пожелавам ти лека и безпроблемна бременност и да гушкаш здраво и красиво бебче!!!  Hug

Аз отидох при джи пи-то на 4 дни закъснение и 2 "+" теста, но ми каза " ела към края на месеца - след 3-4 седмици - сега е рано за каквото и да било". В началото не бързат да дават направление и засега може би няма нужда да ходих, но пробвай може пък да имаш свестно джи-пи. Иначе Sophi е писала за обичайните изследвания. Аз понеже съм RH/-/ ми пускаха и антитела три пъти.
Успех   bouquet

# 4
  • Мнения: 1 671
Честито!
Вземи си направление от личния лекар и с него отиди на гинеколог. Той ще ти пусне необходимите изследвания. При мен направиха ПКК, урина, Васерман и кръвна група.

# 5
Първо,ЧЕСТИТО  bouquetПожелавам ти лека и безпроблемна бременност и едно хубаво бебче Peace
  След като установих,че съм бременна,избрах си гинеколог,взех си направление от джипи-то,занесох му го и той ми назначи изследвания-пълна кръвна картина/кръвна група,хемоглобин/,за Васерман,СПИН,хепатит,изследвания на урината.... newsm78не си спомням в началото дали имаше друго...После,всеки месец ми проверяваха урината за албумин,и няколко пъти-хемоглобина newsm78
  но все пак провери дали наистина си бременна аз нямам много вяра на тия тестове.моя отрицателен тест се казва Ема и е на 2мес.

# 6
  • Мнения: 31
Много ви благодаря на всички за информацията! Джипито ми каза по тел да отида при гинеколог първо да ми потвърди бременността и после да отида при нея за направление-така и направих. Сега трябва да реша при кой да ходя, защото този който ми установи бременността нещо не ми вдъхна много доверие-нито ме пита на колко години съм, нито дали пия ФК, каза ми да отида след 1 мес при него ако реша той да ме следи. А пък аз знам че трябва да се правят изследвания. На всичкото отгоре ми каза че съм във втора гестационна седмица, а на мен моследния цикъл ми беше на 30.11.2006 и мисля че съм някъде към 6 ако не бъркам newsm78

# 7
  • Varna
  • Мнения: 439
Миличка - първо честито   ylinfant! Пожелавам ти лека и щастлива бременност  preggo. Наскоро минах по този път - и имах същите притеснения като теб. Първо до 10-11та седмица никой не може да ти каже с точност в коя г.с. си, защото плода е много малък. Не знам защо Джи-пито ти те е пратило първо на гинеколог, а не ти е дало направление?
Значи - ще ти кажа при мен точно как минаха нещата - след 20-тия ден, т.е. - при теб - към 20-ти януари трябва да отидеш на преглед при гинеколог с направление от личния лекар. Тогава прегледа е напълно безплатен. Той трябва да установи дали си бременна със сигурност.
Изследванията на кръв и урина се правят около края на 3-тия месец, т.е. при теб ще се получи към края на февруари. До тогава пиеш само фолиева киселина. След тези изследвания ще те заведат със картон и трябва да ходиш веднъж месечно на преглед. В пети месец се прави гинекологичен преглед, през останалите месеци само се следи бременноста на видеозон/ехограф. Няма да ти обяснявам нататък, защото сега едва ли те интересува повече от това.
Всичко това е ако не си в рисковата група. Аз лично съм ходила още 3 пъти на преглед, но то беше заради други усложнения и притеснения. Така че не се ядосвай на лекаря , пък ако не ти харесва - сменяй го веднага. Аз лично си ходя при частен лекар защото съм много доволна от него - така че няма причина да ме вика по-рядко от необходимото - та нали му плащам...
Надявам се да съм ти била полезна.
Преди време отворих подобна тема - ако искаш виж отговорите на другите момичета там.

# 8
  • Мнения: 941
честито, лека и безпроблемна бременност ти пожелавам
първо трябва джипито да ти даде направление за генеколог за да не плащаш, направлението също е безплатно, моето джи пи каза че бременните не плащат, после си избираш кой генеколок ще ти следи бременността, той ще ти даде направления за нужните изследвания, по добре да ходиш след 10тина дни за да се види точката, сега трябва да пиеш фолиева киселина и да чакаш

# 9
  • София
  • Мнения: 4 588
Честито!
Вземи си направление от личния лекар и с него отиди на гинеколог. Той ще ти пусне необходимите изследвания. При мен направиха ПКК, урина, Васерман и кръвна група.
  bouquet

# 10
  • Мнения: 683
Да, определено ще е добре да го смениш.
Иначе Софи е описала точно пътя. А за фолиева няма какво да чакаш да ти казват - започва да се пие от преди забременяване и е важна за началото.
ЧЕСТИТО!  bouquet

# 11
  • Мнения: 31
Благодаря ви момичета за съветите и хубавите пожелания!
hana1 - Аз се опитах да намеря подобна тема, но явно не съм търсила достатъчно добре.
А фолиева киселина пия от преди 3 месеца и продължавам и сега, но просто ме изненада доктора затова се възмущавам.
Като гледам значи трябва да изчакам до около 20 януари и тогава да ходя на гинеколога, който съм избрала?

# 12
  • Мнения: 5 026
Честито!
Вземи си направление от личния лекар и с него отиди на гинеколог. Той ще ти пусне необходимите изследвания. При мен направиха ПКК, урина, Васерман и кръвна група.
Честито и от мен! Аз отидох чак в 3 месец.

# 13
  • Мнения: 689
Честито! Желая ти лека и безпроблемна бременност!
Аз също мисля, че трябва да отидеш първо при гинеколог, който да останови наличието на бременност и тогава да посетиш джи по-то, за да ти даде направление.
Поне при мен беше така. А и моят гинеколог ме прати при джи пи-то чак към 9-10 г.с., защото тогава може да се отчете, дали ембриона има сърдечна дейност.
И правилно си сметнала, в момента трябва да си 6 г.с.
Изследванията, които ти се полагат можеш да видиш тук:   
http://www.biberonbg.com/info/izsledvaniq.htm

# 14
  • Мнения: 31
Изследванията, които ти се полагат можеш да видиш тук:.........
Благодаря за линка, сега вече е по-ясно!  Wink

Общи условия

Активация на акаунт