За спането на една страна

  • 1 280
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 568
Мили мами,
кажете ми до кога обръщахте бебчовци да спят ту на едната ту на другата си страна? Аз го правя много редовно, след всяко хранене сменям страната, за да не се деформира главичката. Но все пак тези кости заздравяват рано или късно и се чудя кога е този момент, в който мога вече да не го правя.
В този дух също да попитам - до кога трябва да лежи само на една страна, а не по гръб? Това има връзка със задавянето, ако евентуално върне храна докато спи. Аз имам такава възглавничка против обръщане, поръчала съм я от Данет, но още не съм я ползвала, защото Дара е много малка и не може да се обръща сама. Дали ще я изпозлвам някога  Laughing ?

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 694
Моя синковец го въртях ту на една страна ту на другата  все към светлината докато не започна сам да се обръща по гръб. Сега като го слагам пак го слагам на една страна без да се съобразявам със светлината защото той седи пет минути и се обръща или по гръб или по корем. Така, че докато не се върти го слагай на една страна към светлината, а после и да искаш няма да можеш, освен ако неизползваш възглавничка, но аз съм против насилствените работи.

# 2
И аз го въртях докато не почна да се обръща сам.Не съм му слагала възглавничка. Не се притеснявах от задавяния, защото главичката му беше настрани.

# 3
  • Мнения: 1 180
И аз се опитвам да въведа някаква система на спане, ама кой ли ми се връзва! Забелязвам, че определено предпочита да спи на дясната си страна. Подпирам го с възглавница, ама все тая. Все си мисля, че няма кой знае какво значение на коя страна ще спи повече.

# 4
  • Мнения: 1 464
Вероника е спала само първите няколко дни на една страна,след това взе да се обръща и така се изчепваше ,че беше невъзможно да й се наложа.А и не съм опитвала.Бебка си знае най-добре как и е удобно. Simple Smile

# 5
  • Мнения: 1 568
Ами нали уж главичката се деформира ако спи само на една страна??? Thinking

# 6
  • Мнения: 1 464
Цитат на: _smiley_
Ами нали уж главичката се деформира ако спи само на една страна??? Thinking
Ами бебка спи по гръб ама главата си я върти ту на ляво ту надясно,не разбирам как може да и е удобно ,аз така ще си извия врата но тя все така спи. Shocked Вече 4.5 месеца спи така и не и е деформирана главичката.

# 7
  • София
  • Мнения: 754
Днес бяхме при д-р Драганов на преглед и точно по повод спането каза да не подпираме с нищо детенце, а да си го оставим да спинка по гръб, като само главичката да е настрани. Аз също от начало слагах Лори да спи настрани като я подпирах, но от един месец тя сама си започна да спи по гръб и само главичката си върти. Както четох в една друга тема - децата сами си ни водят;)

# 8
  • Мнения: 3 663
Обръщах Танюшката някъде до към началото на втория месец. Тогава тя самичка почна да се търкулва на гръб и педито каза да не я подпираме с нищо и да си я оставим да спинка както иска Simple Smile само гледай главицата да и е настрани още известно време, за телцето няма проблем Simple Smile

# 9
  • Мнения: 1 263
Цитат на: anii
И аз го въртях докато не почна да се обръща сам.Не съм му слагала възглавничка.

...и аз така, а и честно казано се съмнявам, че тази възглавничка би могла да я задържи, може би те са за най-малките бебета... в един момент моята щерка започна да се върти, мята глава, маха с ръце и крака, така че....

# 10
  • София
  • Мнения: 1 845
Мед. сестра ми каза ,че от 2 месец мога спокойно да си я държа да спи по гръб- било правилната ортопедична поза. Бебето било достатъчна голяма вече да си върти сама главата наляво и надясно /т.е. настрани/ при нужда. Вече дори да искам не мога да я слагам настрана-тя си ляга по гръб дирекнто. И винаги главата и е настрана. Така, че въртенето ми отпадна- нито седи на една страна, нито мога да и налож накъде да и бъде главата.

# 11
  • Мнения: 948
Бебчетата трябва да се слагат да спят по гръб, не настрани.

Потърсете информация за Синдром на Внезапна Детска Смърт (SIDS, suddent infant death syndrome); рисковете намаляват при спане по гръб, и няма опасност от задавяне.

# 12
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
бебе Дани почна да се върти по гръп някъде на месец и половина - и то обръща се по гръб, но извърта глава настрани - така, че отдавна не го следя! А го слагам ту на едната ту на другата страна не заради главата, а за да не се залежава само на една  Laughing  - но и това не следя твърде стриктно - слагам го както ми дойде  Rolling Eyes  Wink

# 13
  • Мнения: 2 040
Цитат на: _smiley_
Мили мами,
кажете ми до кога обръщахте бебчовци да спят ту на едната ту на другата си страна?


Докато сами не започнат да се обръщат. Ние още от 2 месец започнахме сами да се обръщаме, с какво ли не я подпирах, не и не. Слава Богу, че не се сплеска главичката й.

# 14
  • Мнения: 786
Писа само почна да се наглася да спи по гръб.Даже като започнаха коликите много и паресваше да спи по коремче и като и са сгънати крачетата беше като щраус,които си е заврял главата под пясъка.Сега я слагам по коремче когато много и се напълни нослето със секрет,защото така и изтича навън а не в гърлото и се облекчава / нашия нос е все запушен /.

Общи условия

Активация на акаунт